Maraşta Haber
Maraşta Haber

Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçesinde görevli okul müdürleriyle 1. Yarıyılı değerlendirme 2. Yarıyıla hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Başkanlık etti. Toplantıya Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Özdermir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, […]

Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

09 Şubat 2014 - 21:10A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçesinde görevli okul müdürleriyle 1. Yarıyılı değerlendirme 2. Yarıyıla hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Başkanlık etti. Toplantıya Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Özdermir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Şube Müdürleri:Kürşat Bayazıt, Ömer Güner, Eyüp Karataş, Ali Tiyek ve okul müdürleri katıldı.

Bir kurumumuzda başarı varsa bir adım geriye çıkar başarı başarı ekibimindir derim, eğer bir kurumumuzda başarısızlık söz konusu ise bir adım öne çıkarım bu başarısızlık benden kaynaklanmaktadır derim diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ekip ruhunu önemsediklerini, ekip çalışması yaptıklarını ve bu ruhla her türlü olumsuzlukların ortadan kalkacağına dikkat çekti.

Alkan, daha sonra konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“30 Mart 2014 tarihinde demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından bir seçim gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerde görev alacaksınız, bir okul müdürü olarak adayların herhangi birine taraf olmayınız. Taraf olmanız konumuz itibariyle yanlıştır ve sizi sıkıntıya sokar, buna çok dikkat ediniz.

Kurumunuzun ve idari odalarınızın temizliğine ve düzenine özen gösterin. Daha önce bu konu ile ilgi resmi yazı göndermiştik o yazıda belirttiğimiz lüzumsuz eşyaların odalarınızda bulunması sizin otoritenizi zayıflatır.

Mesai saatlerine uyunuz. İzin kullanmadan önce gerekli resmi işlemlerinizi mutlaka yaptırın, yönetici olarak bir iş için kurumunuz dışına çıkmanız gerekiyorsa yardımcılarınıza veya bizlere bilgi vererek çalışmanıza devam edersiniz.

Önümüz eğitim-öğretim yılı ihtiyacı içinokulunuz ders kitaplarının  geciktirmeden girişlerini sağlıklı bir şekilde yapın.

Okul kantinlerimizin denetimlerini yaparak orada öğrencilerimizin sağlığına zarar getirecek yiyeceklerin bulunmamasına özellikle sucuk, köfte, kola vb gıdalara dikkat edin.

Okuma saatlerini aksatmadan günü gününe gerçekleştirin, veli ziyaretleri bizim için çok çok önemlidir, mutlaka bu ziyaretlere devam edilmeli ve raporları aylık olarak bize gönderilmelidir.

Okul öncesi okullaşma oranında da henüz istenilen seviyede değiliz, bununla da ilgili alan taramalarına devam etmeliyiz. Yaptığınız çalışmaları ile ilgili bizleri bilgilendirin.

8. Sınıftan mezun olan öğrencilerimizden bazılarının 9. Sınıfa kaydını yaptırmadıkları ve birçok öğrencinin kayıp niteliğinde olduğunu tespit ettik, bunların listeleri bizde mevcut, sizlerde mezun olan öğrencileriniz hakkında araştırma yaparak durumlarını öğrenerek okullara devamını sağlayalım.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarını ile ilgili olarak çalışmamızdan dolayı Bakanlığımız bize teşekkür etti, bende sizlere teşekkür ediyorum. TEOG Sınavları ile ilgili Ortaokul müdürlerimizle ayrıca bir toplantı yapacağız.” Dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’dan sonra Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Özdemir görülen aksaklıkları dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ise Norm kadro, öğretmen atamaları ve TYÇP ile ilgili bilgiler verdi.

Okul müdürlerinin sorularının cevaplandırılmasından  sonra toplantı son buldu.

IMG_7916 IMG_7917 IMG_7918 IMG_7919 IMG_7921 IMG_7923 IMG_7926 IMG_7927 IMG_7929

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahrama...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağa...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay To...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – ...

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâreti...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme topl...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II...

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Sen...

ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ