Maraşta Haber
Maraşta Haber

Küçük Yapalak’ta Örnek Dayanışma

Küçük Yapalak Veli Baba Cem Evi Kültür ve Dayanışma Derneği 1. Olağan Genel Kurul heyecanı yaşadı. Birlik, beraberlik ve dayanışma adına güzel ve anlamlı görüntülerin sergilendiği Genel Kurulda kurucu ve geçici yönetim kurulu üyelerini görevlerini yeni seçilen yönetim kuruluna devrettiler. Dernek Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Öztürk’ün de aralarında bulunduğu yeni yönetimde şimdi de görev […]

Küçük Yapalak’ta Örnek Dayanışma

09 Eylül 2013 - 18:31A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Küçük Yapalak Veli Baba Cem Evi Kültür ve Dayanışma Derneği 1. Olağan Genel Kurul heyecanı yaşadı.

Birlik, beraberlik ve dayanışma adına güzel ve anlamlı görüntülerin sergilendiği Genel Kurulda kurucu ve geçici yönetim kurulu üyelerini görevlerini yeni seçilen yönetim kuruluna devrettiler. Dernek Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Öztürk’ün de aralarında bulunduğu yeni yönetimde şimdi de görev dağılımı heyecanı başladı. Öztürk yaptığı açıklamada, “Örnek bir dayanışma sergiledik” dedi.

Elbistan’a bağlı Küçük Yapalak Köyünde Küçük Yapalak Veli Baba Cem Evi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin girişim ve gayretleri ile yaptırılan ve geçtiğimiz günlerde çok amaçlı kullanım için hizmete açılan Veli Baba Cem Evi 100 yıllık hasreti sonlandırırken, dernek 1. Olağan Genel Kurulu heyecanı yaşadı. Bir yıl önce kurulan ve girişimleri, çabaları ve üstün hayretleri ile olağanüstü çaba sergileyerek köye ve bölgeye Veli Baba Cem Evi ve Kültür Evini kazandıran Küçük Yapalak Veli Baba Cem Evi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Öztürk, hizmetleri ile büyük gurur ve mutluluk yaşadıklarını ifade ederek, cem ve kültür evinin Küçük Yapalak’a ve çevre köylere hayırlı olmasını diledi.

Geçekleştirilen Genel Kurulda yeni yönetimde de yer alan ve muhtemelen yeniden başkanlığa seçilmesi beklenen Ali Öztürk, Elbistan Gündem Haber’e, çalışmalar, cem evinin hizmete açılması ve çok kullanımı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Öztürk yaptığı değerlendirmelerde şunları söyledi:

“Vatanımdan ve köyümden uzak olarak İngiltere’de yaşıyorum. Geçen yıl izne geldiğimde inancımız gereği Küçük Yapalak’ta bir cem evinin eksikliğini gördüm. Yapılan girişim ve görüşmelerde büyük destek aldık. Dernek kurarak oluşturulan geçici yönetim ile aldığımız büyük ve anlamlı destekler ile 1 yıl içerisinde kendi köyümüze ve çevre köylere Veli Baba Cem ve Kültür Evini kazandırdık. Örnek bir dayanışma sergiledik.

Bu inanç hizmetinde yurt içinden ve yurt dışından gurbetçilerimiz ile gönül dostlarımızın büyük katkıları oldu. Ayrıca Elbistan Kaymakamlığı, Elbistan Belediyesi, Büyük Yapalak Belediyesi, Bakış Belediyesi bizlere katkı sağladılar. Bu hizmetin gelmesinde katkısı bulunan tüm insanlarımıza, gönül dostlarımıza, resmi ve özel kurumlarımıza şahsım ve Küçük Yapalak halkı adına içtenlikle teşekkür ediyorum.

Arsanın derneğe bağışlanmasında katkıları bulunanlar arasında bulunan merhum Şehmuz Bostan’ı rahmetle anıyorum. Arazilerini bağışlayarak köylerine büyük destek sağlayan Muharrem Öztürk, Ali Ede Toprak ve Veli Toprak’a teşekkür ediyorum. 100 yıllık hasretin son bulmasına katkı sağlayan tüm dostlara şükranlarımı sunuyorum.”

Divan Kurulu Başkanlığını İbrahim Yalçın’ı yaptığı Küçük Yapalak Veli Baba Cem Evi Kültür ve Dayanışma Derneği 1. olağan Genel Kurulu sonrasında geçici ve kurucu yönetim kurulu görevini yeni seçilen yönetime devretti. Faaliyetler ve mali durum ibra edildi. Ali Öztürk yeni seçilen yönetim kurulunda yer alırken muhtemelen görevini bir kez daha güven tazeleyerek başkanlığını sürdürmesi bekleniyor.

Küçük Yapalak Veli Baba Cem Evi Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri: Ali Öztürk, Abbas Kemal Yalçın, Halil Yıldız, Mehmet Öztürk, İsmail Boran, Kıyan Aslaner ve İbrahim Kazel. Denetim Kurulu Üyeleri: Mehmet Kal, Hasan Yalçın ve Sami Genç.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Başarılı Eğitim Yöneticisi Ertan Göl, DOĞA Koleji Eğitim Kurumlarının Başında Başarılı Eğitim Yöneticis...

Kahramanmaraş Eğitim camiasının çok yakından tanıdığı, Türk ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi ertelendi Cumhurbaşkanı ErdoğanR...

Toplu açılış törenlerine katılmak üzere 31 Temmuz Cumartesi ...

Hayırlı Olsun, Alaattin Karakuş Hayırlı Olsun, Alaattin K...

Kahramanmaraş’ta eğitime hizmetleriyle bilinen, sevile...

YANAN BENİM YANAN BENİM

Terör, mafya iş başında Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım...

GELENEK BOZULMADI GELENEK BOZULMADI

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), sonunda Kahramanmaraş Pr...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Başkanlığı...

İki Büyük Organizasyon İki Büyük Organizasyon

Birincisi; 11 Haziran 2021 tarihinde İtalya- Türkiye Futbol ...

BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ