Maraşta Haber
Maraşta Haber

KOSGEP Modern Yeni Binasında Hizmete Başladı

KOSGEP Kahramanmaraş HMM Müdürü Dr. Sadık Gözek yeni binanada hizmete başladıklarını basın açıklamasıyla duyurdu. KOSGEB Kahramanmaraş HMM olarak Kahramanmaraş ilinde destek vermiş olduğumuz işletme ve girişimci adayı sayısı, vermiş olduğumuz destek sayısı ve parasal miktarları devamlı bir artış göstermektedir. Bu nedenle mevcut yerimiz yetersiz hale gelmiş olup, 2013 yılı sonuna doğru alınan Başbakanlık Olur’u ile […]

KOSGEP Modern Yeni Binasında Hizmete Başladı

05 Mayıs 2014 - 20:58A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

KOSGEP Kahramanmaraş HMM Müdürü Dr. Sadık Gözek yeni binanada hizmete başladıklarını basın açıklamasıyla duyurdu.

KOSGEB Kahramanmaraş HMM olarak Kahramanmaraş ilinde destek vermiş olduğumuz işletme ve girişimci adayı sayısı, vermiş olduğumuz destek sayısı ve parasal miktarları devamlı bir artış göstermektedir. Bu nedenle mevcut yerimiz yetersiz hale gelmiş olup, 2013 yılı sonuna doğru alınan Başbakanlık Olur’u ile Nisan ayı sonunda KOSGEB KAHRAMANMARAŞ Müdürlüğü Menderes Mah. Trabzon Bulvarı 46044 Sok. No:14 Dulkadiroğlu adresinde yer alan Yeni Hizmet Binasına taşınmış olup, resmi açılışını önümüzdeki günlerde yapmayı planlamaktadır. Yaklaşık 912 m2’den oluşan 4 katlı Hizmet Binası hedef kitlesi olan işletmelere, girişimci adaylarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla her personele 1 Oda, Eğitim Salonu, Toplantı Salonu, Arşiv vb. avantajları bünyesinde barındırmaktadır.

KOSGEB yeni kurulacak olan işletmelerimize Girişimcilik Destek Programı, mevcut var olan işletmelerimize ise Genel Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı, Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı gibi başlıklar altında destekler sağlamaktadır. KOBİ sınıfına giren her türlü işletmemiz ile kendi işini kurmak isteyen Girişimci Adaylarımız doğrudan Müdürlüğümüze gelerek Destekler hakkında bilgi alabildiği gibi 444 1 567 numaralı Çağrı Merkezimiz ve www.kosgeb.gov.tr internet adresimiz üzerinden de detaylı bilgilere ulaşabilirler. Özellikle bir iş fikrine sahip olan Girişimci Adaylarımızın resmi kuruluş işlemlerine başlamadan önce Müdürlüğümüzden KOSGEB Yeni girişimci Desteği Hakkına bilgi almalarını öneriyoruz.

KOSGEB Kahramanmaraş Yeni Girişimci Desteğini (30.000 TL Hibe, 70.000 TL Faizsiz Geri Ödemeli) sadece yeni iş kuranlara vermekte olup öncesinde Girişimci Adaylarından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmalarını istiyoruz Bu eğitimleri düzenli olarak KOSGEB kendi bünyesinde ve farklı kurum ve kuruluşlarla protokol imzalayarak vermektedir. Bu kapsamda DOĞAKA, İŞKUR, KMESOB, KMTSO, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve benzer birçok kurumla bu eğitimleri verdik. Son 3 yıl içerisinde İlimizde 3500’den fazla Girişimci Adayı bu eğitimlere katılmış olup, bunların 300’den fazlası KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteğinden faydalanmıştır.

KOSGEB Kahramanmaraş olarak ayrıca mevcut işletmelere Genel Destek Programı altında Nitelikli Eleman Desteği (20.000 TL), Yurtdışı İş Gezisi Desteği (10.000 TL), Broşür-Katalog Desteği (15.000 TL), Yurtiçi Fuar Desteği (30.000 TL), Danışmanlık Desteği (15.000 TL), Belgelendirme Desteği (10.000 TL) gibi basit bir başvuru süreci olan Geri Ödemesiz destekler vermekteyiz. Bu desteklere işletmelerin hepsi başvurabilirler(esnaf, imalatçı, hizmet vb. sektörler)

 

 

 

KOSGEB Kahramanmaraş olarak İşbirliği Güçbirliği Destek Programı ile en az 5 işletmenin (en az 3’ü aynı sektörde) bir araya gelip ortak tedarik, ortak tasarım, ortak pazarlama, ortak laboratuvar, ortak imalat ve hizmet sunumu konularında sunacakları projeler desteklenir. Bu kapsamda 250.000 TL Geri Ödemesiz 500.000 TL Faizsiz Geri Ödemeli Destek vermekteyiz.

KOSGEB olarak bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip küçük ve orta ölçekli işletmeler ile girişimcilerin geliştirilmesini, yeni ürün, yeni süreç, bilgi ve/veya hizmet üretilmesi ve ticarileştirilmesini temine araştırma, geliştirme, inovasyon ve endüstriyel uygulama projelerini desteklemekteyiz. Ar-Ge ve İnovasyon Destek Üst Limiti: 300.000 TL (Geri Ödemesiz), 200.000 TL (Faizsiz Geri Ödemeli) Endüstriyel Uygulama Destek Üst Limiti: 250.000 TL (Geri Ödemesiz), 200.000 TL (Faizsiz Geri Ödemeli)

KOSGEB Kahramanmaraş olarak ayrıca AB-CIP Kapsamında Avrupa İşletmeler Ağı Projesinin Koordinatörlüğünü yürütmekteyiz.  Adana Ticaret Odası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası proje ortakları olup 2008 yılında başlamış olup 2014 sonuna kadar toplam bütçesi yaklaşık 3,7 milyon Euro’dur. KOSGEB projede Türkiye Bütçesinin %70’ini karşılamaktadır. Bu kapsamda Avrupa İşletmeler Ağı AKDENİZ olarak Kahramanmara ilinde eğitim, seminer, yurt içi ve yurt dışı ikili görüşmeler, uluslararası aştırma, işletme profilleri çıkarma ve 50 ülkede ağ aracılığıyla yayma, teknoloji transferi, tanıtım faaliyetleri, vb. birçok faaliyet gerçekleştirilmiş ve halen de devam etmektedir. Proje Bölgeniz en uzun soluklu ve en büyük AB Projesi olması ile de ayrıcalıklıdır.

CIP Programının yerini alan 2015-2020 yıllarını içeren AB COSME Programına yönelik yine KOSGEB Kahramanmaraş Koordinatörlüğünde, Adana Ticaret Odası, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Çukurova Üniversitesi ortaklığında proje yazım işleri devam etmekte olup Haziran ayı içerisinde AB Komisyonuna göndermiş olacağız.

Amacımız Kahramanmaraş işletmelerimizin ve girişimci adaylarımızın daha fazla hibe desteği ve diğer desteklerden faydalanmasıdır.

Dr. Sadık GÖZEK

KOSGEB KAHRAMANMARAŞ HMM

Müdür

DSC_0228-4 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ