Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kitaplar Devletten, Çanta Ve Kırtasiye Onikişubat Belediyesi’nden!

Onikişubat Belediyesi, eğitim hayatına başlayan tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi hediye etti. Onikişubat Belediyesi, sosyal belediyecilik noktasında hayata geçirdiği projelerini tüm hızıyla devam ettiriyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında ilçedeki 115 okulda, eğitim-öğretime başlayan tüm ilkokul birinci sınıf öğrencisine 3 bin 300 çanta ve kırtasiye […]

Kitaplar Devletten, Çanta Ve Kırtasiye Onikişubat Belediyesi’nden!

09 Eylül 2014 - 12:03A+A-

Onikişubat Belediyesi, eğitim hayatına başlayan tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi hediye etti.

Onikişubat Belediyesi, sosyal belediyecilik noktasında hayata geçirdiği projelerini tüm hızıyla devam ettiriyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında ilçedeki 115 okulda, eğitim-öğretime başlayan tüm ilkokul birinci sınıf öğrencisine 3 bin 300 çanta ve kırtasiye malzemesi hediye edildi.

“Kitaplar devletimizden, çanta ve kırtasiye Onikişubat’tan” sloganıyla yürütülen proje kapsamında bugün Barbaros İlkokulu’nda tören düzenlendi. Vali Şükrü Kocatepe, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ve Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in katılımıyla gerçekleştirilen törenin ardından çanta ve kırtasiye malzemeleri öğrencilere teslim edildi.

12 copy

Törende konuşan Vali Kocatepe, örnek bir projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Mahçiçek’i tebrik etti. Eğitime yapılan her desteğin geleceğin inşasına katkı sağlayacağını ifade eden Vali Kocatepe, şöyle konuştu:

“Eğitime yapılan her türlü desteğe, her zaman coşkuyla, sevgiyle koşuyoruz. Çünkü bu yavrular geleceğimizi bize verecekler. Daha doğrusu biz onlara bugün iyi bir eğitim imkanı sağlayabilirsek, iyi şeyler öğretebilirsek bundan sonraki yaşamımız da o kadar güzel olacak. Bu nedenle eğitim konusunda her türlü destek kutsaldır. Biz de bunun bir neferi olarak hep birlikte el ele gönül gönüle çalışıyoruz. Onikişubat Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Mahçiçek bugün örnek bir çalışma gösterdi. Kendi bölgesindeki bütün okullarda sevgili öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yükseltmek, onlara yeni eğitim öğretim yılına daha moralli, heyecanlı başlatmak için bu imkanı sağladı. Ben kendisine ve birlikte çalıştığı arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yine Kahramanmaraş’ımız da eğitim-öğretime destek konusunda bize katkı sağlayan sanayici ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.”

1 (VALİ ŞÜKRÜ KOCATEPE) copy

Vali Kocatepe, hayırseverlerin de desteğiyle devam eden eğitim yatırımlarında bin 700 dersliğin inşasının sürdüğünü ifade ederek, sınıf mevcutlarının da giderek azaldığını sözlerine ekledi.

 “AİLELERİMİZE KÜÇÜK DE OLSA BİR KATKI SAĞLAMAK İSTEDİK”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise belediye olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini söyledi. Güzel bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Biliyorsunuz yeni eğitim-öğretim yılı birinci sınıf çocuklarımız için dün başladı. Biz de bu bağlamda yeni okula başlayan çocuklarımız için küçük de olsa bir çalışma yaptık. Başkan yardımcılığımız koordinesinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün çalışmaları ile ilkokula yeni başlayan çocuklarımıza küçük de olsa bir hediye takdim edelim istedik. ‘Kitaplarımız devletimizden, çantalarımız, kalemlerimiz, defterlerimiz de belediyemizden’ diyerek bu çalışmayı başlattık. İşte bugünkü çalışmamızın bir arada bulunmamızın sebebi bu. Biraz sonra inşallah kız çocuklarımıza pembe, erkek çocuklarımıza da mavi çantalarımız hediye edilecek. İçlerinde defterleri, kalemleri boya kalemleri hepsi mevcut. Bu çalışmamız 115 tane okulumuzda devam ediyor. Yani 3 bin 300 tane çanta, içindeki muhteviyatıyla beraber bütün okullarımıza dağıtılmaya başlandı. Müdürlerimize çantalarımızı teslim ettik. Onlar da kayıt için okula gelen velilere onikişubat belediyemizin hediyesi olarak bu çantaları takdim ettiler. Ben bugün bizlerle beraber olan başta sayın valimiz olmak üzere bütün konuklarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmada emeği olan bütün arkadaşlarımızı da kutluyorum.”

Konuşmaların ardından Vali Kocatepe ve Başkan Mahçiçek, öğrencilere çantalarını takdim etti. Daha sonra sınıfları dolaşan Başkan Mahçiçek, öğrenciler ve aileleriyle sohbet edip, taleplerini dinledi.

Programa, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Onikişubat Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Fatih Yoğurt, Burhanettin Türkkahraman ve Nihan Büyükdereli ile belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

2 (BAŞKAN HANEFİ MAHÇİÇEK) copy 3 copy 4 copy 5 copy 6 copy 7 copy 8 copy 9 copy 10 copy 11 copy

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Onikişubat Belediyesi, eğitim hayatına başlayan tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi hediy...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Onikişubat Belediyesi, eğitim hayatına başlayan tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi hediy...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Onikişubat Belediyesi, eğitim hayatına başlayan tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi hediy...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Onikişubat Belediyesi, eğitim hayatına başlayan tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi hediy...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
MHP Milletvekili Aycan, yerel sorunlara kayıtsız kalmadı MHP Milletvekili Aycan, y...

Aycan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından yazılı ol...

Toplu Taşıma Otobüslerinde Yeni Fiyat Listesi Toplu Taşıma Otobüslerind...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma ücretle...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi Sertifika Töreni Enerji Ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün 4004 ...

GEM’de Öğretmenlerle değerlendirme Toplantısı GEM’de Öğretmenlerle değe...

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) görevli öğretme...

Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ