Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’tan 6 Futbolcu Galatasaray’a çağrıldı

Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel Koordinatörü Yahya Canlı,  Kahramanmaraş’tan futbolcu çıkmaz görüşünü benimsemiş kesimlere en iyi cevabı vermek için çalıştıklarını belirterek,  “6 futbolcumuzu Galatasaray’ın altyapısına göndermemizi Kahramanmaraş futbolunda yeni bir başlangıç olarak düşünüyorum” dedi. Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel Koordinatörü Yahya Canlı beraberinde Okulun antrenörleri ve Galatasaray Futbol Okulları Altyapısına seçilen altı futbolcu ile birlikte […]

Kahramanmaraş’tan 6 Futbolcu Galatasaray’a çağrıldı

19 Temmuz 2014 - 16:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel Koordinatörü Yahya Canlı,  Kahramanmaraş’tan futbolcu çıkmaz görüşünü benimsemiş kesimlere en iyi cevabı vermek için çalıştıklarını belirterek,  “6 futbolcumuzu Galatasaray’ın altyapısına göndermemizi Kahramanmaraş futbolunda yeni bir başlangıç olarak düşünüyorum” dedi.

Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel Koordinatörü Yahya Canlı beraberinde Okulun antrenörleri ve Galatasaray Futbol Okulları Altyapısına seçilen altı futbolcu ile birlikte Kervanhanda düzenlenen iftar programında basın mensupları ile bir araya geldi.

Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu’nun kurulduğu günden bu zamana kadar geldiği nokta hakkında basını bilgilendiren  Canlı, gelecek yıllarda başta Galatasaray futbol Okulu olmak üzere diğer profesyonel takımlarda da46 numaralı formayı futbolcularımıza giydirmeyi hedeflediklerini söyledi. Canlı,  “Önümüzdeki yıllarda 46 numaralı formayı Galatasaray’ımızda giydirmeyi amaçlıyoruz. Bunda kararlıyız. Çalışmalarımızı o doğrultu da devam ettireceğiz ve de yapacağız. Kahramanmaraş ilimizdeki gençlerimize de güveniyoruz. Tesis açısından da gerekli seviyelere gelindiği zaman çok iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz.”

Canlı,  “14-18 Haziran tarihlerinde, Kızılcahamam’da gerçekleştirilen Galatasaray Futbol Okulları Kampı’na Galatasaray Kahramanmaraş Futbol Okulu olarak katıldık. Bu kampın sonunda Kahramanmaraş Futbol Okulu olarak 6 tane futbolcumuzu Galatasaray’ın Futbol Okulları Altyapısına verdik. Kahramanmaraş Futbolu için yeni bir dönemin başlangıcı olarak düşünüyorum. Bir dönem kapanmıştır. Bir dönemin açılması demektir. Galatasaray Kahramanmaraş Futbol Okulu olarak bu konu sebebiyle çok gururluyuz. Futbolda Kahramanmaraş’ta futbolcu yetişmez diyen kesimlere verilmiş en güzel cevap olduğunu düşünüyorum. Biz bunu daha ileriye götürme anlayışındayız. Yaklaşık bir yıl önce kurulan futbol okulumuz, artık yavaş yavaş meyvesini vermektedir. Daha uzun vadedeki çalışmalarımızda da bu başarımızın daha ilerisini arzuluyoruz. Ekip olarak biz çok iyi çalışma içerisindeyiz. Gerek Akif Aksu Hocamız, gerek Ömer Gök Hocamız, gerek Celil Bican Hocamız, iyi bir çalışma içerisindeyiz. 6-16 yaş grubundaki çalışmalarımızda iyi çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde iyi sonuçlar aldık. Önümüzdeki günlerde daha da iyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Kahramanmaraş’tan futbolcu çıkmaz diyenlere en güzel cevabı verdiğimizi düşünüyorum. Bu durum önümüzdeki günlerde katlanarak devam edecektir. Bizim bu konudaki inancımız tamdır.”

“ÇALIŞMALARIMIZ 4 MEVSİM OLARAK DEVAM EDİYOR”

“Çocuklarımızın 2004-2005 doğumlu olarak 5 kişi ve 1998 doğumlu olarak bir sporcumuz Galatasaray Futbol Okulları’na seçilmiş durumdalar. Toplam 6 sporcumuzu belirlemiş bulunuyoruz. 6 tane öğrencimiz katılım olarak 150 öğrencimiz arasındadır. Kızılcahamam’daki çalışmalara Türkiye’deki tüm futbol okullarından seçmeler geldi. Okullarımızdaki seçmeler yıl boyu devam ediyor. Yıl boyu çalışmalarımız sürekli devam ediyor. Okulumuzda yaz kampı ve kış kampı diye bir şey yoktur. Çalışmalarımız yaz ve kış mevsimi olarak 4 mevsim devam etmektedir.”

“AMATÖR LİGDEKİ TAKIMIMIZ SAYESİNDE ÖĞRENCİLERİN GELİŞİMİNİ DAHA ÜST SEVİYELERE ÇIKARIYORUZ”

“6 yaş ile 16 yaş arasındaki öğrencilerimiz katılabiliyor. Aynı zamanda Kahramansarayspor adında futbol takımımızda var. Bu sayede çocuklarımızın gelişimini daha üst seviyelere taşıyoruz. Çocuklarımızın yarışmacı kimliğine bürünmesi için amatör liglerde mücadele eden takımımızda var. Kahramansaray Futbol Takımı ile çocuklarımızın gelişimine katkı sağlıyoruz. Kahramansaray Futbol Takımı ile bütün kategorilere katıldık. U-19 ile U-11 yaş grupları dışında tüm yaş kategorilerinde amatör lige katıldık.”

“FLORYA’DAN GELEN HOCALARIMIZ BİZİM ÇALIŞMALARIMIZDAN GAYET MEMNUNLAR”

“Florya’dan gelen altyapı hocalarımız ve koordinatörlerimiz bizim buradaki çalışmalarımızdan gayet memnun kaldılar. Onları da size belirtiyorlardı. Daha sonra gelen tüm altyapı koordinatörü Selim Durmaz Hocamız, bizim buradaki çalışmalarımızı yakından izlediler. Onlarda buradaki çalışmalarımızı beğendiler. Başlayalı bir yıl olmasına rağmen büyük başarılar elde ettik.”

“ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA 46 NUMARALI FORMAYI GALATASARAY’IMIZDA GİYDİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

“Kahramanmaraş ilindeki Kahramanmaraş’tan futbolcu çıkmaz görüşünü benimsemiş kesimlere en iyi cevabı verdiğimizi düşünüyorum. Bununda arkasındayız. Önümüzdeki yıllarda 46 numaralı formayı Galatasaray’ımızda giydirmeyi amaçlıyoruz. Bunda kararlıyız. Çalışmalarımızı o doğrultu da devam ettireceğiz ve de yapacağız. Kahramanmaraş ilimizdeki gençlerimize de güveniyoruz. Tesis açısından da gerekli seviyelere gelindiği zaman çok iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz.”

“ALİ İHSAN KABAKÇI YENİ TESİSLER KAZANDIRMAK İÇİN ÇOK BÜYÜK GAYRETLER VERİYOR”

“Çalışma ortamını özel tesislerde sürdürüyoruz. Beden Terbiyesi il Müdürümüze de buradan teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çok önemli çalışmalarının olduğunu görüyoruz. Gençlik Spor İl Müdürü’müz Ali İhsan Kabakçı’da Kahramanmaraş’ın önümüzdeki günlerde çok daha iyi tesislere kavuşacağının müjdesini verdi. Bu konuda da Ali İhsan Müdürümüzün çalışmalarını takdir ile karşılıyoruz. Ona da buradan teşekkür ediyoruz.”

“BU SİSTEM İLE 5 YILDA GALATASARAY DÜNYA’NIN SAYILI ALTYAPILARINDAN BİRİSİNE SAHİP OLACAKTIR”

“Futbol okulumuzdaki çocukları Galatasaray’dan yetkililer sürekli takip ediyor. Bizim bilmediğimiz zamanlarda da Galatasaray’dan gelip izleyen hocalarımız vardır. Galatasaray Futbol Okulları iyi bir organize ile ortaya çıkmıştır. Önümüzdeki 5 yıl da bu sistem devam ettiğinde Galatasaray Dünya’nın sayılı altyapılarından birine sahip olacaktır.”

DSC_0870 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta HBÖ Haftası Başladı Kahramanmaraş’ta HB...

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri Tüm Türkiye de 1-7 M...

Mahçiçek; 46 metropol ilçe arasında Onikişubat’ımızı birinci sıraya taşıdık Mahçiçek; 46 metropol ilç...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 14 ve 28 Mayıs’...

‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığı Yerden Devam Edecek ‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Doğa Yürüyüşleri, de...

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS Öncesi Son Prova İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ölçme Değerlendir...

Kahramanmaraş’ta şebeke suyu içilebilinir mi? Kahramanmaraş’ta şe...

Kahramanmaraş’ta yaşayan vatandaşlar, deprem sonrası oluşan ...

298.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 298.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Resul’den almışlar o nasihatı. Üç kıta koşarken kim ...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sınavı Yaptı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ...

Mansur Yavaş: ‘Kahramanmaraşlılara gönülden hizmet etmeye devam ediyoruz” Mansur Yavaş: ‘Kahr...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Kend...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Deprem Şehitlerini Andı İbrahim Çalık Anadolu Lis...

Kahramanmaraş Onikişubat İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 6 Şuba...

Gönül Köprüsü Projesiyle Depremzede Öğrenciler İstanbul’da Gönül Köprüsü Projesiyle ...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy İlçe Mi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ