Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Lise Öğrencilerine Uyuşturucu Semineri

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu belirterek, Kahramanmaraş’ın ve ülkenin iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Onikişubat Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Konferans Salonunda 19 Mayıs Haftası etkinlikleri kapsamında Lise öğrencilerine yönelik tütün, uyuşturucu, ağız otu ve madde […]

Kahramanmaraş’ta Lise Öğrencilerine Uyuşturucu Semineri

12 Mayıs 2014 - 23:12A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu belirterek, Kahramanmaraş’ın ve ülkenin iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Onikişubat Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Konferans Salonunda 19 Mayıs Haftası etkinlikleri kapsamında Lise öğrencilerine yönelik tütün, uyuşturucu, ağız otu ve madde bağımlılığı konulu seminer verildi.

Seminerde konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Gençler bu ülkenin geleceği olduğunu belirterek, şimdiki öğrenciler gerçekten çok şanslı, benim zamanımda hesap makinesi yoktu. Teknoloji çok gerideydi, şimdi teknoloji çok ilerledi, her öğrenci istediği zaman istediği bilgiye her ortamda ulaşabiliyor. Bu bilgileri en iyi şekilde kullanmalıyız, bu teknolojinin kıymetini bilmeliyiz.” Dedi.

Hangi alanı seçersek seçelim o alanda ilerleyelim diyen başkan Mahçiçek, “bu ülkenin iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı var. Hem ülkemize hem ailemize birer yetişmiş insanlar olarak faydalı olalım. Kötü alışkanlıklar sizi kötü yola götürür,  kötü alışkanlıklardan uzak duracağınızdan ben sizlerden eminim, sizden kendinizden emin olun ve kötü alışkanlıkların yanından dahi geçmeyin” dedi.

Başkan Mahçiçek, Gençlerle ilgili ilk defa böyle bir program yaptıklarını, ilk programa da katılımın yüksek olmasından dolayı memnun olduğunu ifade ederek, önümüzdeki aylarda gençlerle ilgili daha doyurucu programlar yapacaklarını ifade etti.

Düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan  Psikolog Oya Birsen Limoncu, Kötü alışkanlıkların merak dışında olması gerektiğini belirterek, Kötü alışkanlıklardan uzak durmak için mutlaka “HAYIR” kelimesini kullanmamız gerektiğini söyledi.

Limoncu, Aile arasında, arkadaşlar arasında mutlaka etkili iletişim becerileri kurulması gerektiğini belirterek, “ bağımlılık her yaşta olabilir, bir kereden bir şey olmaz demeyin, bir kere denendiği takdirde bu alışkınlık bir daha bırakılmaz. Merak çok önemli bir öğrenme tipidir, ama kötü alışkanlıklar merakın dışında bırakılmalı.  Arkadaşlarınıza hayır deyin, bahaneleri geçin, kötü alışkanlıklara karşı hayır kelimesini mutlaka kullanın” dedi.

 

Limoncu, “Bizim hesaplamalarımıza göre bir şoförün 2 yılda tükettiği  alkol ve yediği trafik cezaları 128 bin TL ‘lik bir Daireye tekabül ettiğini ifade ederek, ülkemizde uyuşturucu ve alkol  ergen sınırın çok altında, bu ülkemiz için büyük bir sorun, madde bağımlılığına alışan bir gencin bu meleten kurtulması çok zor, alkol ve uyuşturucu kullanan kişilerin 20 yaşından sonra tedavileri daha çok zor oluyor. Uyuşturucuların hepsi genelde bağımlılık yapar bilhassa şehrimizde yöresel olarak kullanılan ağız otunun üretilmesi ve satılması kesinlikle yasaktır. Ağız otunu üretenlerin tespit  edilmesi halinde cezası çok ağır.  Onun için diyorum kötü ve zararlı alışkanlıklardan mutlaka uzak durun” dedi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

Sıddık Şirikçi’nin Acı Günü Sıddık Şirikçi’nin ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Müdür Yard...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI:...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, G...

Milletvekili Habibe Öçal’dan 1 Mayıs Değerlendirmesi Milletvekili Habibe Öçal&...

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal,1 Mayıs İşçi...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafı...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir ...

Sapkın Kırtasiyeci Gözaltına Alındı Sapkın Kırtasiyeci Gözalt...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  yaşanan 12 yaşınd...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ