Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta İTÜ Mezunları Projeye Doydu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Ünal Ateş, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği yönetici ve üyeleriyle bir araya geldi.   Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ünal Ateş, Onikişubat Belediye Başkan Adayı Ülkü Eren, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Ali Zabun ve  İl yöneticileri ,İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mezunları […]

Kahramanmaraş’ta İTÜ Mezunları Projeye Doydu

17 Ocak 2014 - 19:21A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Ünal Ateş, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği yönetici ve üyeleriyle bir araya geldi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ünal Ateş, Onikişubat Belediye Başkan Adayı Ülkü Eren, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Ali Zabun ve  İl yöneticileri ,İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mezunları Derneği’nin konuğu oldu.Mado evinde gerçekleşen buluşmaya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ünal Ateş’in projeleri damgasını vurdu.Katılımcıların projeye doyduğu buluşmada konuşan Ateş,”Kahramanmaraş’ın hizmet alabilmesi için öncelikle fanatik takım tutar gibi parti tutmaların son bulması gerektiğini düşünüyorum. Her şeyden önce bu yarış parti yarışı değil hizmet yarışı olmalıdır. Hemşerimiz, projelere oy vermelidir.”diye konuştu.

 

STRATEJİ PLANIMIZ HAZIR

Bizim strateji planımız hazır diyen Ateş,”Belediyelerin 4 yıllık strateji planları vardır. Biz kendimizi seçilmiş atlettik ve  seçilmeden önce strateji planımızı hazırladık.Hazırlanan bu strateji planında yapılacak çalışmaların hepsi yer almakta. Çalışmalarımızı bu plana göre yapıp, şehrimizi sorun ve sıkıntılarından kısa sürede kurtaracağız.”dedi.

 

 

BİO ENERJİ BİOGAZ TESİSİ KURULACAK

Ateş,”Belediye tarafından geçtiğimiz yıllarda kurulan katı atık depolama tesisi güzel ancak yetersiz bir proje.Halkımızın takdiriyle göreve geldiğimizde Türkiye’nin 3 şehrinde uygulanan ve olumlu sonuçlar alınan Biogaz eneji tesisi uygulamasını şehrimize getireceğiz. Kahramanmaraş’a Biogaz Enerji  tesisi kuracağız. Kurduğumuz tesiste önceki sistemde yakılarak yok edilen atıkları, suni gübreye dönüştürerek, yeniden kullanacağız. Böylece çöplerimizden fayda sağlamış olacağız.Ayrıca bu projeyle çevreye verilen zararın önüne geçmiş olacağız.”ifadelerini kullandı.

 

İLÇELERİYLE BÜTÜN BİR KAHRAMANMARAŞ

Ateş,”Bugün bakıldığında Elbistan Malatya’dan, Pazarcık Gaziantep’ten, Göksun Kayseri’den, Andırın Osmaniye’den, diğer ilçelerimizde farklı illerden alışverişini yapıyor ve giderlerini karşılıyorlar.Bunun en büyük nedeni yerel idarenin yetersizliği ve de yanlış turumudur.Biz halkımızın teveccühüyle göreve geldiğimizde öncelikle  bu kopukluğu ortadan kaldıracağız. İnsanlarda ‘Kahramanmaraşlıyım’ algısını yeniden yaratacağız. Merkezdeki vatandaşımızın yanında olduğumuz kadar ilçelerimizde yaşayan hemşerilerimizin de sorun ve sıkıntılarını  dinleyip çözümler üreteceğiz.İlçeleriyle bütün bir Kahramanmaraş inşa edeceğiz.”dedi.

 

YENİ İMAR PLANINDA YÜZLERCE HATA VAR

Belediyenin 1/1 ölçekli yeni imar planına da deyinen Ateş,” Son dönemde Kahramanmaraş Belediyesi yeni bir ima planı hazırladı. Hazırlanan imar planında yüzlerce hata var. Örneğin caddenin bir tarafında imara izin verilirken, diğer tarafının tarım arazisi gözükmesi, yine birçok fabrikanın kurulu olduğu alanın tarım arazisi olarak gözükmesi gibi büyük yanlışlar yapılmıştır. En büyük yanlışlardan biri de mezar yeri alanının yanlış seçilmiş olmasıdır.Geçtiğimiz yıllarda kurulan organize sanayi bölgesinin yanlış bir bölgeye konuşlandırıldığı henüz gündemden düşmemişken, bu yanlışa bir yanlış daha eklendi ve karşısı mezarlık alanı olarak tahsis edildi.Bununla da kalınmadı o bölgedeki ormanlık alan yok edildi. Yüzlerce ağaç kesildi. Adeta ağaç katliamı yapıldı. Mezarlık olarak kullanılamayacak engebeli olan yerlerde bile ağaçlar yok edildi. Yetkililer büyük vebal altındadır.”diye konuştu.

 

Yeni imar planındaki hataları saymakla bitmez diyen Ateş,” Hazırlanan yeni imar planındaki sorun ve yanlışlardan dolayı Belediye’ye yüzlerce şikayet dilekçesi verilmiş durumda. Bizde hazırlanan bu imar planın eksik ve yanlış yönleriyle alakalı bir rapor hazırlıyoruz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.Yapılan yanlışların düzeltilmesi konusunda gerekli işlemleri başlatacağız.”dedi.

 

İTÜ Mezunları Derneği üyelerine sorumluluklarından dolayı şükranlarını belirten Ateş, sözlerini şöyle tamamladı.” Kahramanmaraş için ne yapabiliriz düşüncesiyle yola çıkan, ve fikirleriyle bizleri aydınlatan Kahramanmaraş İTÜ Mezunları Derneği’ne başta dernek başkanımız Hasan Kılınçkıran olmak üzere tüm üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Belediye Başkan Adayı Ülkü Eren ise, ”Kahramanmaraş’ta uzun yıllardır siyaset yapmaktayım.Bu tecrübelerimi Kahramanmaraş’ın güzel insanlarına hizmet için kullanacağım.Proje anlamında çalışmalarımızı başlattık. Önümüzdeki günlerde hemşerilerimizle paylaşacağız.diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Ali Zabun ise,”Her zaman vatandaşın arasında olan bir kardeşiniz olarak, Her şekilde Kahramanmaraş için şeffaf bir yönetim anlayışıyla çalışacağım,”dedi.

 

Gece geç saatlere kadar onlarca projenin konuşulduğu toplantıda, çalışmaların ustalıkla hazırlanmış ve umut verici çalışmalar olduğunu belirten dernek üyeleri,” Kahramanmaraş’ta belediyecilik anlamında umutlarımız tükenmek üzereyken, böyle kapsamlı projelerle bizleri tekrar umutlandıran Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ünal Ateş’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu anlamda umutlarımızı tekrar yeşerttiği için kendisini tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.Ayrıca diğer siyasi parti adaylarımızdan da böyle projelerle halkın karşısına çıkmalarını bekliyoruz.”dediler.

IMG_0562 IMG_0565

Toplantı CHP’li adayların, dernek üyelerinin sorularını cevaplandırmasıyla son buldu.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25’e giren öğrenci ve aileleriyle buluştu Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) derece ...

Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen, birlik beraberlik kahvaltasına katıldı Onikişubat İlçe Milli Eği...

ONİKİŞUBAT – Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi “Değerli Öğretmenim, Söz ...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi kapsamında Kahramanm...

Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ