Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Eğitime Can Katanlar isimli albümün dağıtımı başladı

Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan çalışma ile ilimizde eğitim yatırımı gerçekleştiren hayırseverler ‘KAHRAMANMARAŞ’TA EĞİTİME CAN KATANLAR’ isimli albümde toplandı. Eğitime destek vererek devletimize ve milletimize büyük hizmetlerde bulunan, Kahramanmaraş’ta Eğitime Can Katan hayırseverlerimiz; geleceğimizin güvencesi evlatlarımıza armağanları ile ilimiz tarihinde yerini alacak ve gönüllerde ebediyen yaşayacaklar. Atandığı günden günümüze kadar ilimiz eğitimine büyük katkılar sağlayan Kahramanmaraş […]

Kahramanmaraş’ta Eğitime Can Katanlar isimli albümün dağıtımı başladı

12 Mayıs 2014 - 21:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan çalışma ile ilimizde eğitim yatırımı gerçekleştiren hayırseverler ‘KAHRAMANMARAŞ’TA EĞİTİME CAN KATANLAR’ isimli albümde toplandı.

Eğitime destek vererek devletimize ve milletimize büyük hizmetlerde bulunan, Kahramanmaraş’ta Eğitime Can Katan hayırseverlerimiz; geleceğimizin güvencesi evlatlarımıza armağanları ile ilimiz tarihinde yerini alacak ve gönüllerde ebediyen yaşayacaklar.

Atandığı günden günümüze kadar ilimiz eğitimine büyük katkılar sağlayan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe bu kez de bir ilke imza atarak “Kahramanmaraş’ta Eğitime Can Katanlar” isimli önemli bir eseri hayata geçirdi.

Bu önemli eserin hemen başında Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’nin anlamlı bir makalesi yer almış işte o makale:

EĞİTİME CAN KATANLAR

            İnsan ve toplum hayatını doğrudan etkileyen, geleceğimize yön veren eğitim, insanoğlunun varolduğu günden başlayarak günümüze kadar devletler ve toplumlar tarafından her zaman önemsenmiş ve öncelikli olarak değerlendirilmiştir. İnsanların çalışma ve emekleri, toplumu ayakta tutan yegâne unsurdur. Bu gerçek, insanların toplumsal hayata geçişinden bu yana hiç değişmemiş, her toplum kendi bireylerinin çalışma ve uğraşları nispetinde yükselmiş, yine bireylerinin tembellik ve cahillikleri oranında da gerilemiştir. Bu sebeple hızla değişen ve gelişen günümüz dünyasında da eğitim ve öğretim; bireylerin temel yeterliliklere sahip olması, bilgiye ulaşabilmesi, sağlıklı toplumsal ilişkiler kurabilmesi ve iyi bir kariyer elde edebilmesi için çağımızın en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir.

          Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder” diyerek eğitimin önemini vurgulamış, kurtuluş mücadelemizin en zor günlerinde Sakarya Savaşı’nın devam ettiği bir zamanda bile Ankara’da toplanacak olan Maarif Kongresi’ni ertelememiş ve kongre savaşa rağmen 15 Temmuz 1921’de toplanmıştır. Bizler de Ulu Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmek, dünyada sözü dinlenir, güven ve istikrar unsuru lider bir ülke olabilmek ve bu konumumuzu koruyabilmek için; araştıran, sorgulayan, aklın ve bilimin aydınlığında hareket eden, milli menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan eğitimli bireyler yetiştirmek zorundayız.

              Günümüzün güçlü ekonomik ve sosyal yaşantısına sahip ülkeleri, bu gelişimlerini, büyük ölçüde eğitime verdikleri önem ve eğitim kurumlarını günün koşullarına uygun olarak düzenlemeleri sonucunda kazanmıştır. Genç ve artan nüfusu ile sürekli yeni eğitim kurumlarına ihtiyaç olan ülkemizde eğitim kurumu yaptırma işi, vakıfların, sivil toplum kuruluşlarının ve hayırsever vatandaşlarımızın temel çalışma alanlarından biri olmuştur.

             Bizleri ayakta tutan değerlerin en başında gelen vatanseverlik ve yardımseverlik erdemleriyle hayırseverlerimiz, devlet-vatandaş işbirliğinin en güzel örneklerini vererek Kahramanmaraş ilinde özellikle son yıllarda yaptırılan eğitim yatırımları ile adeta eğitime can katmış ve ilimizdeki derslik sıkıntımızın çözümünde önem bir rol üstlenmiştir.

             Eğitime destek vererek devletimize ve milletimize büyük hizmetlerde bulunan yüce gönüllü hayırseverlerimizin yaptıklarının başka insanlara da örnek ve teşvik edici olacağına inanıyor, bu vesileyle bütün hayırseverlerimizi kutluyor, ebediyete göç etmiş olanları rahmet ve minnetle anıyor, yaşayanlara da sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum.

 

Şükrü KOCATEPE

Kahramanmaraş Valisi

 

Kahramanmaraş’ta Eğitime Can Katanlar albümünü hazırlayanlar arasında koordinatör Ercüment Sivri, Editör Ramazan Avcı, Grafik Tasarım Ahmet Arıkmert, Fotoğraf İsa Nacar yer almış. http://marastahaber.com/ olarak başta Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe olmak üzere emeği geçenleri kutluyor, eserin hayırlı olmasını diliyoruz.

IMG_9079 copy

IMG_9086 copyIMG_9051 copyIMG_9050 copyIMG_9059 copy

IMG_9054 copyIMG_9077 copy IMG_9056 copyIMG_9057 copyIMG_9060 copy IMG_9075 copy IMG_9074 copy IMG_9072 copy  IMG_9070 copy  IMG_9068 copy  IMG_9065 copy IMG_9064 copy IMG_9063 copy IMG_9062 copy IMG_9061 copy   IMG_9058 copyIMG_9069 copyIMG_9066 copyIMG_9078 copyIMG_9071 copyIMG_9076 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gurbette Bayram – Dr. Mehmet Güneş Gurbette Bayram – D...

Hasret şâha kalkar, gözler nemlenir, Yürekte sızıdır gurbett...

“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ