Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraşspor için birlik ve beraberlik zamanı

Kahramanmaraşspor taraftarı uzun yıllar başarının hayalini bile kuramadı. Bir gün birileri geldi ve biz hayalini bile kuramadığınız şeyleri gerçekleştireceğiz dediler. Gönlünde hiçbir kötülük beslemeyen Kahramanmaraş halkı bu insanlara inandı ve tarihinin en büyük manevi desteklerinden birini verdi. Bundan 27 yıl önce olduğu gibi Kahramanmaraşspor için bir ve beraber oldu. Bu insanlara inanmayanlar da oldu elbet. […]

Kahramanmaraşspor için birlik ve beraberlik zamanı

26 Ağustos 2014 - 11:41A+A-

Kahramanmaraşspor taraftarı uzun yıllar başarının hayalini bile kuramadı. Bir gün birileri geldi ve biz hayalini bile kuramadığınız şeyleri gerçekleştireceğiz dediler.

Gönlünde hiçbir kötülük beslemeyen Kahramanmaraş halkı bu insanlara inandı ve tarihinin en büyük manevi desteklerinden birini verdi. Bundan 27 yıl önce olduğu gibi Kahramanmaraşspor için bir ve beraber oldu.

Bu insanlara inanmayanlar da oldu elbet. Onlar da uzaktan seyrettiler olup biteni.

O yabancılar sözlerini kısmen tuttu ve takımı iki sezon şampiyon yaparak PTT 1. Lig’e kadar yükseltti. Ancak bundan sonrası şahsi çıkarlar ve bahanelerle hüsrana dönüştü. Takım küme düştü Kahramanmaraşlı yine boynu bükük kaldı.

Tam her şey bitti derken ümitler yeniden yeşerdi. Kahramanmaraşspor’un başarısızlıklarında üzülen, başarılarında sevinen, takımın daha iyi yerlere gelmesi için mücadele eden Kahramanmaraş halkının içinden biri çıktı ve ‘ben artık bu gidişe bir son veriyorum’ dedi.

Büyük hayal kırıklıkları yaşayan Kahramanmaraş halkı kendi içinden çıkıp gelen bu kişiye sahip çıktı ve hayallerini yeniden büyük tutmaya başladı.

Bu sevgiyi Kahramanmaraşspor’un geçtiğimiz hafta Körfez İskenderunspor ile oynadığı hazırlık karşılaşmasında gördük. Taraftar Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan’ı adeta bağrına bastı.

Bu birlik ve beraberliği oluşturan sadece taraftar değil elbette. Bu sacayağının olmazsa olmazı olan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un bu karşılaşmayı izlemesi bu birlik ve beraberliği adeta tescilledi.
Kahramanmaraş halkının artık hayal kırıklıklarına tahammülü yok. Bu karşılaşmada ortaya konulan performansı tartışacağız. Skor elbette taraftarın istediği gibi, ancak oyun tarzı bizim istediğimiz gibi değil.

İdari yönetimin takımın daha iyi olması için elinden gelenin fazlasını yaptığından kimsenin şüphesi yok. Takımın daha iyi yerlere gelmesi için mücadele edeceğini ve bu davada bedenini taşın altına koyduğunu söyleyen Fatih Mehmet Ceyhan’ın yaptığını teknik yönetim yapacak mı?

Teknik yönetim de bu sorumluluğu alabilecek mi? Bu taşın altına Orhan Şerit bedenini koya bilecek mi?
Karşılaşma boyunca Kahramanmaraşsporlu oyuncuların takım görüntüsünden uzak bireysel yeteneklerini sergilemeye çalıştıklarını gördük. Bu durumu açılış maçı ve taraftara kendini gösterme çabası olarak değerlendiriyoruz ve üzerinde fazla durmuyoruz.

Benim burada değinmek istediğim konu birlik ve beraberliğin oluştuğu bu ortamı bozacak unsurların bertaraf edilmesidir.
Teknik Direktör Orhan Şerit ile geçen sezon ters düşen Edeler Grubu hiç de kendisine yakışmayan bir davranışta bulunarak hocayı protesto etti. Bence bu protestonun ne yeriydi ne de zamanı.

Kahramanmaraşspor tarihinde il defa böyle birlik ve beraberlik ortamı yakalandı ve taraftarımız bu durumu mahvetmesini bildi.
PTT 1. Lig’de de karşılaşmayı izlemeye gelen siyasetçilerimiz adeta yerden yere vurulmuş ve Kahramanmaraşspor’a adeta komplo kurulmuştu.

Ben Cumartesi günü yapılan protestoyu o protestodan farklı görmüyorum. Çünkü konu Kahramanmaraşspor ise bazı şeyleri yutmak gerekir diye düşünüyorum.

Eğer haklıysanız bunu zaman ortaya çıkaracaktır. Yapılan protestonun yanlışlığına vurgu yaparak bu konuyu kapatmak istiyorum. Elbette herkes bu konuda bir ders alacaktır.

Birlik ve beraberliği tescilleyen bir diğer görüntü de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor As Başkanı Bekir Kılıç ve yönetim kurulu üyelerinin maçta olması ve Kulüp Başkanı Zekeriya Tanrıverdi’nin kulüp yönetimine başarılar dileyen çiçekler göndermesiydi.

Bu güzel tablonun sezon boyunca devam etmesi takım üzerinde elbette olumlu bir baskı oluşturacaktır.
Yeteneği orta düzey olan bir futbolcu bunu en üst seviyeye çıkarmak isteyecektir.

Ben takımın bu hafta oynayacağı Ankaragücü maçında aynı birlik ve beraberliğin oluşması temennisinde bulunarak herkese SPORLA DOLU GÜNLER diliyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Kahramanmaraşspor taraftarı uzun yıllar başarının hayalini bile kuramadı. Bir gün birileri geldi ve biz hayalini bile kuramadığınız şey...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Kahramanmaraşspor taraftarı uzun yıllar başarının hayalini bile kuramadı. Bir gün birileri geldi ve biz hayalini bile kuramadığınız şey...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Kahramanmaraşspor taraftarı uzun yıllar başarının hayalini bile kuramadı. Bir gün birileri geldi ve biz hayalini bile kuramadığınız şey...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Kahramanmaraşspor taraftarı uzun yıllar başarının hayalini bile kuramadı. Bir gün birileri geldi ve biz hayalini bile kuramadığınız şey...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Tavşantepe Dinlenme Tesisleri” ne Uğradınız mı? Tavşantepe Dinlenme Tesis...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde kaplıcası ile ünlü Ilıca ...

Siyasetçiler Konuştu, Artık Söz Seçmende Siyasetçiler Konuştu, Art...

Adalet ve Kalkınma Partililer, Cumhuriyet Halk Patililer, Mi...

“OSB’ye Doğalgaz Verilecek” “OSB’ye Doğalgaz Ve...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

Cesur Ailesinin Acı Günü Cesur Ailesinin Acı Günü...

Aslen Ekmekçi mahallesinden olan, İsa divanlı mahallesi sara...

3.Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı 3.Eğitim Bölgesi Okul Müd...

Dulkadiroğlu İlçe millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı 3.Eğitim Bö...

Köprülü Kavşak Göz Kamaştırıyor Köprülü Kavşak Göz Kamaşt...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehrin çehresinin değişi...

Onikişubat Belediyesi Hünerli Elleri Ödülleriyle Buluşturacak Onikişubat Belediyesi Hün...

Onikişubat Belediyesi geleneksel el sanatlarının aslını koru...

Sandıktan Çıkan İrade Başımızın Tacıdır. Sandıktan Çıkan İrade Baş...

Bir kimseyi bir göreve getirirken keyfi davranmamalı, görevi...

“Gönül Yıkmayacağız Gönüller Kuracağız” “Gönül Yıkmayacağız Gönül...

İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı Ramazan Bayramı dolayısıy...

Ak Parti Adayı Habibe Öçal, Kaza Geçirdi Ak Parti Adayı Habibe Öça...

Adalet ve Kalınma Partisi Kahramanmaraş 6. sıra Milletvekili...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ