Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Milli İrade Platformu Erdoğan’ı Destekleyecek

Kahramanmaraş’taki 95 tane STK’nın kurmuş olduğu Milli İrade Platformu Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili basın açıklaması yaptı ! Sayın Basın Mensupları, Değerli Katılımcılar; Son dönemlerde Millet olarak, Devlet olarak ve İslam alemi olarak zorlu süreçlerden geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Bu zorlu sürece 10 Ağustos’ta gerçekleşecek tarihi bir seçim daha eklenecek, millet olarak ilk kez doğrudan […]

Kahramanmaraş Milli İrade Platformu Erdoğan’ı Destekleyecek

31 Temmuz 2014 - 14:49A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’taki 95 tane STK’nın kurmuş olduğu Milli İrade Platformu Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili basın açıklaması yaptı !

Sayın Basın Mensupları, Değerli Katılımcılar;

Son dönemlerde Millet olarak, Devlet olarak ve İslam alemi olarak zorlu süreçlerden geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Bu zorlu sürece 10 Ağustos’ta gerçekleşecek tarihi bir seçim daha eklenecek, millet olarak ilk kez doğrudan kendi irademizle Cumhurbaşkanını seçeceğiz.

Bu seçim sancılı ve çalkantılı bir sürecin sona ermesi, zorlu yolun aydınlığa ulaşmasında simgesel bir dönüm noktası olarak tarihe geçecektir. 12.Cumhurbaşkanının doğrudan milletin oylarıyla seçilecek olmasını,vesayeti tasfiye sürecinde son aşamaya gelindiğinin tescili olarak görüyoruz.

İnşa ve ihyası için mücadele ettiğimiz medeniyet değerlerimiz, yakın tarihten çıkardığımız sonuçlar, medeniyet havzamızda yaşananlar, bu seçim sürecine çok daha büyük anlam ve sonuçlar yüklememizi de zorunlu hale getiriyor.

Çünkü, milletin oylarıyla seçilecek ilk Cumhurbaşkanı, kadim medeniyetimizin ihyası ve Yeniden Büyük Türkiye davalarının öncüsü olma sorumluluğunu da üstlenecektir. Milletin oylarıyla seçilecek Cumhurbaşkanımız; istikbal, istiklal ve istikrar noktasında büyük bir ivme yakalayan ülkemizin demokratikleşme, sivilleşme ve özgürleşme yolculuğunun da liderliğini yürütecektir.

Türkiye’yi bilen, milletiyle ortak ya da benzer bir hayat öyküsüne sahip, milletle aynı sıkıntıları çeken, milletin sevinçlerine ortak olan, gelenek ve göreneklerini bilen ve yaşayan, medeniyet değerlerine sahip çıkan ve yayan, Türkiye’nin siyasi ve toplumsal dengelerini iyi bilen ve yönetebilen bir Cumhurbaşkanı istiyoruz.

Üniversite kapılarından geri çevrilen genç kızlarımızı, Kur’an Kurslarına gidemeyen çocuklarımızı, başörtülü olduğu için memurluğu sona erdirilen kadın kardeşlerimizi, Kürt olduğu için ötekileştirilenleri, kesintisiz eğitim uygulamasıyla kendi çocuklarına ve gençlerine zulm eden devlet anlayışını, katsayı uygulamasıyla meslek liselerinin kapanma noktasına geldiği günleri bu ülkede yaşadık.

Maalesef yıllarca ülkemizde kendi vatandaşını tehdit olarak görüp darbe yapan, muhtıra yazan ceberrut devlet anlayışı hüküm sürdü. Bir yandan ötekileştiren devlet, diğer yandan kan pazarı kuran terör örgütü binlerce can aldı, çözümsüz geçen otuz yılımız heba oldu. 28 Şubat zulmünün etki ve travmaları  hala devam etmekte.

Son yıllarda yapılan reformlar ve gelişmelerle Millet daha özgür, daha müreffeh, daha huzurlu. Hayat kalitemiz sürekli yükseliyor. Çözüm süreciyle birlikte analar ağlamıyor, terör ve terör mağduriyeti sona eriyor.

Kesintisiz eğitim dayatması sona erdirildi. İmam-Hatip ortaokulları açıldı. Seçmeli Kuran ve siyer dersleri getirildi. Katsayı uygulaması bitirildi. Kız öğrencilerimiz ve kadın kamu görevlisi kardeşlerimiz başörtüsüyle eğitim görebiliyor ve kamu hizmeti sunabiliyor.

Artık, Hak ve özgürlüklerin esas alındığı, yasakların istisna olduğu bir Türkiye var. Sivil Toplum ve Devlet Kuruluşları ile Filistin, Arakan, Bosna, Somali, Suriye  ve nerede yardıma muhtaç birileri varsa ensar gibi yardıma koşan bir Türkiye var.

Ülkeyi boydan boya kat eden duble ve otoyollar, alternatif ulaşım olarak hızlı tren, sağlıkta yapılan devrim niteliğinde gelişmeler, tüm illere üniversite ve havalimanları,İstanbul’a 3. Köprü, Kanal İstanbul, Marmaray’dan sonra ikinci bir tüp geçit, Dünyanın en büyük havalimanı inşası, Milli Uçak, Tank, Helikopter, İnsansız Hava Aracı ve Milli Uydu gibi projelerin birbiri ardına uygulamaya konması birilerini rahatsız etse de bizleri onurlandıran ve gururlandıran tablolardır.Artık seyreden değil oyunun içinde olan, uydu değil lider ülke olma yolunda ilerleyen bir Türkiye var. Ekonomisi ile dünyanın dikkatlerini üzerine çeken bir Türkiye var.

Bütün bu hayırlı hizmetlerin ve kalkınma yolunda atılan büyük adımların artarak devam edebilmesi için Kahramanmaraş Milli İrade Platformu olarak10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde;

Vesayetle mücadele edebilecek, İnsan hakları, insan onuru ve eşit vatandaşlığı önemseyecek, Sivilleşmeyi hızlandıracak, sivil toplum kuruluşlarıyla devamlı istişare halinde olacak, Çözüm Sürecini Devletin, ülkenin ve milletin birliğine dair hassasiyetleri koruyarak devam ettirecek, Kadim medeniyet değerlerimizin yeniden inşasında tarihsel sorumluluk üstlenerek, medeniyet ve kültür değerlerimizi dünya ile buluşturacak, Kültür-Gençlik-Eğitim ve Ahlak alanlarında hem Devlet erklerine hem de topluma öncülük yapacak,  Milletin ortak talebi ve hedefi olan Sivil Anayasa’nın; eşit vatandaşlık temelli bir anlayışla yapım ve yazımına öncülük edecek, Şeffaf ve hesap verebilir bir Devlet yönetimi için denge ve denetleme mekanizmalarının kurulmasına ve işletilmesine öncülük edecek, Emek ve Sermaye kesimiyle iletişim kuracak ve bu kesimler arasında ihtiyaç duyulduğunda uzlaşma zemini oluşturabilecek, Avrupa Birliğinin özgürlükler konusundaki çifte standart uygulamalarını sona erdirmek için mücadele edecek, Bölgesel ve küresel risklere karşı inisiyatif alacak lider bir Cumhurbaşkanı istiyoruz.

Bu özellikleri döneme ve ortama göre şekil alan kişiler taşıyamayacağından, Türkiye’nin bu dönüşüm hikayesine, reformist sürecine, özgürleşme ve demokratikleşme iradesine, vesayetin deşifresine ve tasfiyesine öncülük eden, dünya mazlumlarının sesi ve nefesi bir Türkiye fotoğrafını ortaya çıkaran, zulme ve zalime karşı dik duran, Çözüm Sürecini sahiplenen “milletin adamı” Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi Kahramanmaraş Milli İrade Platformu olarak beyan ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Kahramanmaraş Milli İrade Platformu Olarak Basın Açıklamasına Destek Veren STK Listesi

 1. AFŞİN ASHAB-IKEHF YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 2. AFŞİN KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİ
 3. AFŞİN İÇİN ELELE DERNEĞİ
 4. AFŞİN İHL MEZUNLARI DERNEĞİ
 5. AFŞİN İLİM YAYMA CEMİYETİ
 6. AFŞİN SGK SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
 7. AFŞİN ÜNİVERSİTELİLER DERNEĞİ
 8. AFŞİN ZİRAAT ODASI
 9. ANDIRIN ÇEVRE KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA DERNEĞİ
 10. ANDIRIN HUZUR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 11. ASDER İL TEMSİLCİLİĞİ
 12. ASSAM İL TEMSİLCİLİĞİ
 13. ATTARLAR ODASI
 14. BAKKALLAR BAYİLER ODASI
 15. BAKIRCILAR ODASI
 16. BAYINDIR MEMUR-SEN
 17. BEM BİR-SEN
 18. BERBERLER ODASI
 19. BİRLİK HABER-SEN
 20. BÜRO MEMUR-SEN
 21. ÇEÇEN KÜLTÜR DERNEĞİ
 22. DİN GÖREVLİLERİ DERNEGİ
 23. DİN GÖREVLİLERİ ve GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ
 24. DİYANET-SEN
 25. DÜŞÜNCE VE KÜLTÜR DERNEĞİ
 26. DUY-DER
 27. EFSUS KÜLTÜR TANITIM VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ
 28. EĞİTİM BİR-SEN
 29. EĞİTİM BİR SEN 2 NOLU ŞUBE
 30. EKİN-DER
 31. ELBİSTAN İMAM HATİP MEZUNLARI DERNEĞİ
 32. ELBİSTAN AZİMET DERNEĞİ
 33. ELBİSTAN NEVBAHAR DERNEĞİ
 34. ELBİSTAN DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİ
 35. ELBİSTAN ŞEVKATELİ DERNEĞİ
 36. ELBİSTAN BEDİR EFENDİ DERNEĞİ
 37. ELBİSTAN KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI
 38. ELBİSTAN REYHAN KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI
 39. ELBİSTAN DOSTLAR EĞİTİM KÜLTÜR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
 40. ELBİSTAN KENT KONSEYİ
 41. ELEKTRİKÇİLER ODASI
 42. ENERJİ BİR-SEN
 43. ERDEM DÜŞÜNCE VE KÜLTÜR DERNEĞİ
 44. ESNAF VE SANATKARLAR ODALAR BİRLİĞİ
 45. FIRINCILAR ODASI
 46. GENÇ MEMUR-SEN
 47. GENÇ UFUK DERNEĞİ
 48. GÜLHANDER
 49. HAK-İŞ
 50. HAZIR AYAKKABICILAR VE SANAYİCİLERİ ODASI
 51. HİZMET-İŞ
 52. İHYA VAKFI
 53. İLİM YAYMA CEMİYETİ
 54. İNSANİ YARDIM DERNEĞİ
 55. İYİ-DER
 56. İYİLİK DER
 57. KABZIMALCILAR ODASI
 58. KAFKAS DERNEGİ
 59. KAHRAMANMARAŞ BAROSU
 60. KAHRAMANMARAŞ ÖZGÜR YAŞAM ENGELLİLER DERNEĞİ
 61. KAHRAMANMARAŞ YENİ YAŞAM ENGELLİLER DERNEGİ
 62. KAMİMDER
 63. KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ
 64. KUYUMCULAR ODASI
 65. MAHRUKATÇILAR ODASI
 66. MAZLUM-DER
 67. MEDENİYET GENÇLİĞİ DERNEĞİ
 68. MEMUR-SEN
 69. MİNİBÜSÇÜLER ODASI
 70. MTTB
 71. MUHARİP GAZİLER DERNEGİ
 72. MÜSİAD
 73. OSMANLI OCAKLARI İL TEMSİLCİLİĞİ
 74. ÖZ GÜVENLİK İŞ
 75. ÖZ İPLİK İŞ
 76. ÖZ ORMAN -İŞ
 77. ÖZ SAĞLIK İŞ
 78. PAZARCIK ERDEM-DER
 79. RIDVAN HOCA VAKFI
 80. SAÇAKLIZADE VAKFI
 81. SAĞLIK-SEN
 82. SANDALYECİLER ODASI
 83. SERBEST MUHASEBECİLER ODASI
 84. TEBESSÜM DER
 85. TENEKECİLER ODASI
 86. TERZİLER VE KONFEKSİYONCULAR ODASI
 87. TOÇ BİR-SEN
 88. TÜMSİAD
 89. TÜRKİYE GENÇLİK KONFEDERASYONU
 90. TÜRKİYE HARP MALÜLÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ
 91. ULAŞTIRMA MEMUR-SEN
 92. ÜLFET VAKFI
 93. VERENEL DERNEĞİ
 94. 94. ZAHİRECİLER ODASI
 95. 95. MOBİLYACILAR VE MARANGOZLAR ODASI

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat Kaymakamı Keçeli’nin Acı Günü Onikişubat Kaymakamı Keçe...

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ muhterem an...

KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜSEYNÎ DURUŞ KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜS...

İslâm tarihinin en acı hâdiselerinden birisinin yaşandığı Ke...

İYİ Parti Andırın’da Gönülleri Fethetti İYİ Parti Andırın’da Gönü...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel “Hizmet, sa...

AŞURE GÜNÜ AŞURE GÜNÜ

8 Ağustos pazartesi günü, Muharrem ayının onuncu günü, Aşure...

Kahramanmaraş’ta YKS’de Dereceye Girenler Ödüllendirildi Kahramanmaraş’ta YK...

YKS’de dereceye giren öğrencilerle Tarihi Maraş Kalesi’nde b...

Dulkadiroğlu HEM’in Yıl Sonu Sergisine İlgi Büyük Oldu Dulkadiroğlu HEM’in...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Halk Eğitimi Merkezince, Dulkadir...

Hz. Hamza Caminde Yaz Kur’an Kursu tüm hızıyla devam ediyor. Hz. Hamza Caminde Yaz Kur...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı  Mimar Sinan...

Öğretmen Alanında Uzmandır Sınava Gerek Yoktur Öğretmen Alanında Uzmandı...

“Şimdi Değişim Zamanı, Sen de Katıl” Sloganı ile...

Kahramanmaraş Türk Diyanet Vakıf Sen’den Basın Açıklaması Kahramanmaraş Türk Diyane...

Türk Diyanet Vakıf Sen Onikişubat İlçe Temsilcisinin darp ed...

DEPREMLE YAŞAMAK DEPREMLE YAŞAMAK

Değerli okuyucularım bu yazımda sizlere deprem hakkında bild...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ