Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor 4 – Erzurum Büyükşehir Belediyespor 1

Spor Toto 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor kendi evinde Erzurum ekibini 4-1 mağlup ederek eli boş gönderdi. Geçen hafta Ankara deplasmanından moral bulan Mavi fırtına Erzurum Büyükşehir Belediyespor galibiyeti ile kendine geldi. Karşılaşmanın 16’ıncı dakikasında Hakan Yağmurkaya’nSın harika golü ile öne geçen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor, ilk yarıyı bu skor ile tamamlamayı […]

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor 4 – Erzurum Büyükşehir Belediyespor 1

17 Kasım 2014 - 0:03A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Spor Toto 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor kendi evinde Erzurum ekibini 4-1 mağlup ederek eli boş gönderdi.

Geçen hafta Ankara deplasmanından moral bulan Mavi fırtına Erzurum Büyükşehir Belediyespor galibiyeti ile kendine geldi.

Karşılaşmanın 16’ıncı dakikasında Hakan Yağmurkaya’nSın harika golü ile öne geçen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor, ilk yarıyı bu skor ile tamamlamayı başardı.

İkinci yarıya iki değişiklikle başlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, üst üste geliştirdiği ataklarla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor savunmasını bunalttı. Ani gelişen Erzurum atağında sağ kanattan ceza sahasına giren Cebrail, topu filelerle buluşturdu ve maçta skoru eşitledi.

Bu golün ardından konuk ekip ataklarını sıklaştırırken, ender gelişen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor ataklarında birinde Hakan Yağmurkaya şık bir kafa vuruşu ile takımını yeniden öne geçirdi. Dakikalar 81’i gösterdiğinde ani gelişen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor atağında sağ kanattan Zafer’in ortasında ceza sahası içerisinde Hakan Yağmurkaya kendisinin ve takımının ikinci golünü ağlarla buluşturdu.

Bu golle birlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor takımı büyük moral bulurken, Erzurumspor’da ise bozulan moraller hataları da üst üste getirdi. 83’üncü dakikada atağa çıkmaya hazırlanan Erzurumspor’da orta alanda kaptırılan topta Mehmet Fuat savunmayı geçerek topu ağlarla buluşturdu ve durumu 3-1’e getirdi.

Dakikalar 88’i gösterdiğinde sağ kanattan gelişen atakta Zafer Farkı 3’e çıkaran golü kaydetti ve maç 4-1’lik Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor üstünlüğü ile tamamlandı.

MÜSABAKADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR:
Dk 13: Karşılaşmanın 13 dakikalık bölümünde her iki kepten de etkili bir atak gelmezken, bu dakika içerisinde Mikail Üzümcü’nün uzaktan şutunda top yandan auta çıktı.
Dk 16: Hakan Yağmurkaya sol kanattan şık çalımlarla ceza sahası karşısına kadar topu sürükledi. Hakan’ın ceza yayı üzerinden kalecinin sağına doğru gönderdiği şık vuruşta top ağlarla buluştu: 1-0.
Dk 24: Erzurum atağında defansın arkasına gönderilmek istenen topta Yasin araya girdi ve atağın tehlikeleşmesini önledi.
Dk 28: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor atağında Aydın İnanç’ın ara pasında Mehmet Fuat’tan önce araya giren savunma topu kornere çeldi. Kullanılan kornerde savunma topu bir kez daha uzaklaştırdı.
Dk 30: Bu dakikalarda Erzurum Büyükşehir Belediyespor baskısını artırdı. Üst üste geliştiren ataklar olgunlaşmakta zorlanırken, uzaktan Sefer Sever’in şutunda kaleci Ferdi topu kontrol etmeyi başardı.
Dk 34: Orta alanı hızlı geçen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’a Aydın’ın sağ çaprazdan ortasında Mehmet Fuat’tan önce savunma topu uzaklaştırmayı başardı.
Dk 44: Ani gelişen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor atağında savunmayı geçen Mehmet Fuat Hüseyin’in müdahalesi ile yerde kaldı. Karşılaşmanın hakemi bariz gol atağını kesen Hüseyin’e sarı kartını gösterdi. Oyun serbest vuruşla başladı.
Dk 45: Erzurum Büyükşehir Belediyespor atağında Mikail’in uzaktan sert şutunda kaleci Ferdi topu kontrol etmeyi başardı.
Karşılaşmanın ilk yarısında başka gol olmadı ve ilk yarı 1-0 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un üstünlüğü ile tamamlandı.
Dk 46: Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da Hüseyin oyundan çıktı, Cebrail oyuna girdi. Murat çıktı, Yasin oyuna girdi.
Dk 47: Sol kanattan gelişen Erzurum atağında Mikail’in ortasında ceza sahasında Aykut’tan önce savunma topu uzaklaştırmak istedi. Top Cebrail’in önünde kaldı. Cebrail’in şutunda top yandan auta çıktı.
Dk 51: Erzurum Büyükşehir Belediyespor atağında Emrah’ın uzaktan şutunda kaleci Ferdi çok şık bir kurtarışa imza attı.
Dk 52: Cebrail’in sağ kanattan ortasında Aykut çaprazdan sert vurdu ancak top kaleye paralel yandan auta çıktı.
Dk 53: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor atağında ceza yayı üzerinde Hakan Yağmurkaya Aydın’ın pasında topla buluştu ve savunmanın müdahalesi ile yerde kaldı. Karşılaşmanın hakemi serbest vuruşu işaret etti. Serbest vuruşu kullanan Aydın’ın şık şutunda kaleci topu çıkarmayı başardı.
Dk 55: Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un ceza sahasına gönderdiği toplarda savunma ve kaleci Ferdi başarılı kurtarışlara imza attı.
Dk 57: Hakan Yağmurkaya’nın sol kanattan yaptığı ortada ceza sahası içerisinde Aydın’ın dokunduğu top yandan auta çıktı.
Dk 57: Sağ kanattan hızlı gelişen Erzurum atağında Cebrail ceza sahasına girdi ve kaleci Ferdiyi’de çalımlayarak topu filelere gönderdi: 1-1.
Dk 61: Sol kanattan yapılan ortada Sefer istediği gibi bir vuruş yapamadı ve top yandan auta çıktı.
Dk 61: Aydın’ın uzaktan sert şutunda kaleci son anda topu kontrol etmeyi başardı.
Dk 63: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da oyuncu değişikliği: Gazanfer oyundan çıktı Zafer oyuna girdi.
Dk 65: Aydın’ın sol taraftan kullandığı serbest vuruşta savunmada Mikail kafa ile topu kornere gönderdi. Kullanılan kornerde karşılaşmanın hakemi faulü işaret etti ve oyun Erzurumlu oyuncuların kullandığı serbest vuruşla başladı.
Dk 70: Erzurum atağında savunmadan dönen topa Mikail uzaktan sert vurdu. Top yandan auta çıktı.
Dk 71: Sol kanattan gelişen atakta Sefa ceza sahasına girdi. Yasin’nin vuruşunda savunmaya çarpan top Mehmet Fuat’ın önünde kaldı. Mehmet Fuat’ın şutunda top yandan auta çıktı. Yasin’in şutunda top savunmanın eline çarptı gerekçesiyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesporlu oyuncular penaltı bekledi.
Dk 72: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da oyuncu değişikliği Aydın İnanç oyundan çıktı, Adlan oyuna girdi.
Dk 73: Sağ kanattan Fuat’ın Yasin’e verdiği topta Yasin’in şutunda top az farkla auta çıktı.
Dk 79: Sağ kanattan Zafer’in ortasında ceza sahası içinde Hakan Yağmurkaya’nın kafa vuruşunda top ağlarla buluştu: 2-1.
Dk 81: Erzurum Büyükşehir Belediyespor savunmasının büyük hatasında Mehmet Fuat’ın kazandığı topta Mehmet Fuat kalecinin solundan topu ağlarla buluşturdu: 3-1.
Dk 86: Ani gelişen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor atağında Zafer kaleci ile karşı karşıya kaldı. Zafer’in şutunda top ağlarla buluştu: 4-1.
Dk 88: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da oyuncu değişikliği, Sefa oyundan çıktı, Gökhan oyuna girdi.
Dk 89: Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da oyuncu değişikliği: Emrah oyundan çıktı, Ömer Faruk oyuna girdi.

MAÇIN KARNESİ

STADYUM: 12 Şubat

HAKEMLER: Murat Erdoğan xx, Ömer Faruk Bakır xx, Gürhan Karamelek xx

Kahramanmaraş BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Ferdi xx, Muhammet xx, Edip xx, Aydın xx (Adlan dk. 74 xx), Gazanfer xx (Zafer dk. 64 xx), Yasin xx, Sefa xx (Gökhan dk. 88 xx), Kağan xx, Hakan xx, Mehmet xx, Devrim xx

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Erzurumspor: Anıl xx, Emre xx, Hüseyin xx  (Cebrail dk. 46 xx), Doğa xx, Sefer xx, Murat xx (Yasin dk. 46 xx), Mikail xx, Fatih xx, Emrah xx, İbrahim xx, Aykut xx

GOLLER: Hakan (dk. 17 ve dk. 81), Mehmet Fuat (dk. 83), Zafer (dk. 88)  (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor), Cebrail (dk. 59) (Büyükşehir Belediye Erzurumspor)

SARI KARTLAR: Aydın, Yasin, Hakan  (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor), Emre, Sefer, Hüseyin, Yasin (Büyükşehir Belediye Erzurumspor)

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahrama...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağa...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay To...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – ...

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâreti...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme topl...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II...

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Sen...

ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ