Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afşinlilerle İftar Sofrasında Buluştu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Mobil Mutfak TIRI Afşin halkına iftar yemeği sundu. Afşin Atatürk Park’ında gerçekleştirilen iftar programına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kadir Erol ile Kültür […]

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afşinlilerle İftar Sofrasında Buluştu

23 Temmuz 2014 - 8:33A+A-

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Mobil Mutfak TIRI Afşin halkına iftar yemeği sundu.

Afşin Atatürk Park’ında gerçekleştirilen iftar programına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kadir Erol ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Mustafa Semerci, Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürü Yaşar Kaymak, Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Serdar Yakar, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Afşin AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Kaynak, Afşin Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar yemeğinin ardından ilk olarak konuşma yapan Afşin Belediye Başkanı Güven şunları söyledi: “İftara gelerek güzel bir ortam oluşturan Afşin halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel iftar sofrasında bizleri bir araya getirerek kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ediyorum. Burada komşularımızla dayanışma ve yardımlaşma içinde olduğumuz bir ayın içerisindeyiz. İftar sofraları birlikte aynı ekmeği paylaşmanın mutluluğunu bizlere yaşatıyor. İnanıyorum ki bugün olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde bir şeyler yaparsak Afşinimiz ve tüm mahallelerimiz daha da gelişir, daha da büyür. Ben hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’in ardından konuşmalarına başlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; ” İftar yemeğimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem ateşinden kurtuluştur. Son günlerde bölgemiz kan gölü haline geldi. Suriye’de, Irak’ta, Filistin’deki zulmü görüyorsunuz. Gazze’de insanlık dışı büyük bir vahşet yaşanmakta. İsrail, tüm gücüyle denizden, havadan, karadan çoluk çocuk demeden katlediyor. Bizler bunu kınıyoruz. İnşallah akıttıkları kanda kendileri boğulurlar ve buradaki zulümler biter.

Biz kadim medeniyetin mensuplarıyız. Biz dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış milletin evlatlarıyız. 100-150 yıl öncesine kadar bu coğrafyalarda kahraman ecdadımız, adalet ve hakkaniyetle hükmetmekte, insanlar barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaktaydı.  Balkanlar’da, Ortadoğu’da, birçok alanda huzuru tahsis etmişti. Ecdadın elini çektikten sonraki durum ortada. İnşallah güçlü Türküye, büyük Türkiye, bölgede oynanan oyunlara izin vermeyecek. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir duruş sergilemekte.  Mazlumun yanında, zalimin ise karşısında. İnşallah bizler de onda destek olacağız, gücüne güç katacağız.

Sevgili Afşinliler, önümüzde bir Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. İlk defa Cumhurbaşkanını sizler seçeceksiniz. Türk tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanı halk tarafından, vatandaşlar tarafından seçiliyor. Güçlü Türkiye için, büyük Türkiye için, güçlü Cumhurbaşkanı. O da hepiniz bildiği gibi Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

 

Afşin’e 100 Milyon Tl’lik Yatırım;

Erkoç, sözlerine şöyle devam etti:  “Afşinimiz’de yoğun içme suyu çalışmalarımız var. Tabi bu kuraklık tüm ülkemizde olduğu gibi Afşin’i de etkiledi. Şuan 5. kuyuyu vuruyoruz Afşin’de. Önceki bazı kuyularda hatalar vardı ve temiz su ihtiyacını karşılayamamaktaydı. Biz o kuyuları değiştirdik, yeni kuyular açtık ve şebekeye verdik. İçme suyu şebekesi, ömrünü tamamlamış ve en kısa zamanda da bunun çalışmasını yaparak hızlı bir şekilde Afşin’in su şebekesini yenileyeceğiz. Yakında Akdere İçme Suyu Projesi’ni hayata geçireceğiz. Artırma tesisi yapacağız. Büyükşehir olarak Afşin’e toplamda yaklaşık 100 milyon TL’lik yatırım planı yaptık. İnşallah projelerimiz önümüzdeki günlerde Afşin merkez ve Afşin’in mahallelerinde hizmete girecektir.” dedi.

Mobil Mutfak TIRI’nda hazırlanan ve etli pilav, çorba, lokma tatlısı, hurma ve ayrandan oluşan iftar yemeği yaklaşık 2 bin kişiye ikram edildi.

 bsehır yemek (2) copy bsehır yemek (4) copy bsehır yemek (6) copy

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren M...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren M...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren M...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren M...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şirinler Anaokulundan Geri dönüşüm Sergisi Şirinler Anaokulundan Ger...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şirinler Anaokulu Kahramanma...

Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri kumbara yaptı Osman Gazi Ortaokulu öğre...

Onikişubat İlçesi Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri, Kahraman...

TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmazı Ziyaret Etti. TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğ...

Tüm Eğitim çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Kahramanmaraş Şub...

Milletvekili Aycan, Hekim ile hasta karşı karşıya getirilmemeli Milletvekili Aycan, Hekim...

 MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’ın ikt...

“Seçimler Ülke ve Elbistan İçin Çok Önemli” “Seçimler Ülke ve Elbista...

Bünyamin Kılıç, AK Parti’den aday adaylığı başvurusunu yaptı...

Başkan Küçük’ten Veda ve Teşekkür Başkan Küçük’ten Veda ve ...

İçişleri Bakanlığı Tarafından Görevden Geçici Uzaklaştırılan...

Emekli Müfettiş Fevzi Gök Vefat Etti. Emekli Müfettiş Fevzi Gök...

Aslen Afşinli Olup Mehmet Akif Mahallesinde İkamet Eden Merh...

Mahir Ünal’a,KMBGC’den  ‘Teşekkür’ Ziyareti Mahir Ünal’a,KMBGC’den ‘...

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan...

Kahramanmaraşlı Er Şehit Düştü Kahramanmaraşlı Er Şehit ...

Kahramanmaraşlı Piyade Sözleşmeli Er Cemil Kaçmaz Şehit Hava...

Kar Mesaisi Kar Mesaisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kar yağışı olan bölgeler...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ