Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Sanat Etkinliği Gecesi Yıldızlarla Aydınlandı

Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi, drama, edebiyat, İngilizce, resim ve müzik alanında yetenekli öğrencilerinin çalışmalarından oluşan etkinlik, davetlilere sanat gecesi yaşattı. Bilim Ve Sanat Merkezinin yeni oluşturulan sahne ve salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Millî Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Okul Aile Birliği Başkanı Halit Uğur, Şair ve Yazar İnci Okumuş ve Yalçın Yücel, Ticaret Meslek Lisesi Müdürü […]

Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Sanat Etkinliği Gecesi Yıldızlarla Aydınlandı

06 Haziran 2014 - 19:46A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi, drama, edebiyat, İngilizce, resim ve müzik alanında yetenekli öğrencilerinin çalışmalarından oluşan etkinlik, davetlilere sanat gecesi yaşattı.

Bilim Ve Sanat Merkezinin yeni oluşturulan sahne ve salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Millî Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Okul Aile Birliği Başkanı Halit Uğur, Şair ve Yazar İnci Okumuş ve Yalçın Yücel, Ticaret Meslek Lisesi Müdürü F. Kerim Üstündağ, veli ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan Ramazan Avcı, “Bilim ve Merkezi olarak varlık nedenimiz öğrencilerimizin üstün ve özel yeteneklerini erken yaşlarda fark ederek gelişimlerini sağlamak, onların bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını, bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştirerek, üretken, sorun çözen kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Bireydeki yeteneği belirlemek ve bu yeteneği eğitimle ilerletebilmek, var olan yeteneğin kendisi kadar değerlidir. Öğrencilerimiz, eğer rehberlik edilebilir, ortam hazırlanabilirse her alanda başarılı olabileceklerini, yeteneklerinin çok yönlü olduğunu geçen hafta içerisinde açılışını yaptığımız, misafirlerimiz tarafından büyük beğeni toplayan resim sergisinde ispatlamışlardır. Bu akşamki etkinlikte de dil ve sanatsal alanındaki yeteneklerinin ortaya çıkışına ve grupla çalışma becerilerine tanık olacağız.

Eğitim kadromuzla birlikte öğrencilerimizin isteyerek ve severek gelip mutlu bir şekilde ayrıldıkları bir eğitim kurumu olmak için gayret göstermekteyiz.

Başta Millî Eğitim Müdürümüz olmak üzere etkinliğimize katılarak bizlere destek veren bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Millî Eğitim Müdürü Mesut Alkan da “Bugün ülkeler birbirlerine üstünlüklerini eğitilmiş insan sayısı ve niteliği ile ölçüyorlar. Dolayısıyla bizim bulunduğumuz bölgede sözü dinlenir, emir alan değil gerektiğinde emir veren bir ülke olmamış gençlerimizin yetişmesine bağlıdır. Onları çok iyi yetiştirtileceğiz ki başkalarına muhtaç olan bir ülke değil, başkalarının ihtiyaç duyduğu bir ülke; başkalarından borç alan bir ülke değil, gerektiğinde başkalarına borç verebilen, sözü dinlenebilen lider ülke olabilelim.

Bu çocuklarımızın çok iyi yetişmesi gerekiyor. Çünkü bunlar çok özel çocuklardır; geleceğin bilim adamları, geleceğin mimarları, geleceğin sanatkârları bu çocuklarımız içinden çıkacaktır. Bu çocuklarımızın, Allah’ın vermiş olduğu o güzel yetenekleriyle derslerinde akademik başarı gösterirken aynı zamanda özel yeteneklerinin burada geliştirilmesi onlara yapacağımız en önemli hizmetlerden biri olacaktır.

Çocuklarımıza her fırsatta şunları söylüyorum: Bizim çocuklarımızın rakipleri yan sınıftaki öğrencilerimiz değildir. Bizim çocuklarımızın rakipleri yan okuldaki çocuklar da değildir. Artık bizim çocuklarımızın rakipleri başka ülkelerin çocukları olmak durumundadır. Başka ülkelerin çocuklarıyla yarışıp onların da üstünde üstün başarıyı sağlamak ülkemize yapacağımız en güzel hizmetin başında gelmektedir. Bu etkinliği hazırlayan Bilim ve Sanat Merkezi yönetici ve öğretmenlerine ve etkinliğe katılan siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra, Resim Öğretmeni Cengiz Soku’nun rehberliğindeki öğrencilerin yıl içinde yapmış oldukları resimlerle süslenen salonda Drama Öğretmeni Mustafa Yoğurtçu yönetimindeki drama grubu, Mine Demir yönetimindeki edebiyat grubu, Yasemin Acer yönetimindeki İngilizce grubu ve Müzik Öğretmeni Murat Çakmak’ın yönetimindeki müzik grubu gösterilerini sundular ve seyircilerden büyük alkış aldılar.

haber fotoğrafı 1 - Kopya copy IMG_0729 copy IMG_0750 - Kopya copy IMG_0773 - Kopya copy IMG_0784 - Kopya copy IMG_0797 - Kopya copy IMG_0799 - Kopya copy IMG_0801 - Kopya copy IMG_0806 - Kopya copy IMG_0818 - Kopya copy IMG_0889 - Kopya copy

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
GELECEĞE ÜZÜLME STRESİ  GELECEĞE ÜZÜLME STRESİ ...

Gelecek dediğimiz şey, gerçekte olmayandır. Olmayanı varsayı...

Küçük Depremlerin Mesajı Küçük Depremlerin Mesajı...

Kahramanmaraş’ta yangın, sel, deprem, trafik kazası gibi bir...

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor İYİ Parti Kahramanmaraş&#...

Kahramanmaraş şehir merkezinde vatandaş ve esnaflarla buluşm...

Kahramanmaraş’ta Yine Deprem Oldu Kahramanmaraş’ta Yi...

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde 3.8 büyüklüğünde dep...

Kahramanmaraş-Trabzon kardeşliği perçinlendi Kahramanmaraş-Trabzon kar...

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Progr...

Kahramanmaraş İYİ Partiden Aşure Etkinliği Kahramanmaraş İYİ Partide...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Kadın Politikaları Başkanı Büşra ...

TÜRKÜLERİMİZ – I TÜRKÜLERİMİZ – I...

“…Dedem diyor ki, geçmiş zamanların birinde, bir han başka b...

Kahramanmaraş’ta Kadın Girişimciler ‘Kadınlar Matinesi’ Organizasyonunda Buluşacak Kahramanmaraş’ta Kadın Gi...

Kahramanmaraş’ta kadın girişimcilerin organize ettiği ve tak...

Kahramanmaraş’ta Yine Deprem Kahramanmaraş’ta Yi...

Uzun bir süreden beri belli aralıklarla sallanmaya devam ede...

PROMOSYON ANLAŞMASININ İPTALİ İSTENDİ PROMOSYON ANLAŞMASININ İP...

Kahramanmaraş Eğitim Bir Sen 1 nolu şube başkan adayı Adem A...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ