Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Belediyesi, Urumiye Kenti İle Protokol İmzalandı

Kahramanmaraş Belediyesi ile İran Batı Azerbaycan Urumiye kenti Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce protokol imzalandı. Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı ile Urumiye kenti Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Khalili arasında imzalanan protokole göre sportif ve kültürel anlamda çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Protokol imzasından önce bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, kurtuluş […]

Kahramanmaraş Belediyesi, Urumiye Kenti İle Protokol İmzalandı

27 Şubat 2014 - 18:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Belediyesi ile İran Batı Azerbaycan Urumiye kenti Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce protokol imzalandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı ile Urumiye kenti Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Khalili arasında imzalanan protokole göre sportif ve kültürel anlamda çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Protokol imzasından önce bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, kurtuluş bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesince düzenledikleri Uluslar arası Güreş Turnuvasına her zaman İran’dan katılımın olduğuna dikkat çekerek: “İran güreş takımları her zaman etkinliklerimize katılmışlardır. Sempozyumlarımızda da İranlı akademisyenler gelerek bildiri sunmuşlardır. Çok daha önceleri başlayan gidip gelme ilişkilerimizi bir zemine oturtmak maksadıyla bu protokolü imzalamayı uygun gördük. Protokol gereği, spor müsabakalarında karşılıklı hakem ve antrenör alıp verme, etkinliklere takım halinde katılma, karşılıklı kamp kurma, sempozyum, konferans, panel gibi etkinliklerle kültürel alışveriş imkanı sağlama gibi aktivitelerle iki ülke arasında ilişkilerin güçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

İlk olarak 3-4 ülkenin katılımı ile yaptığımız Kurtuluş  Güreş Tunuvasına geçen yıl 18 bu yıl 16 ülkeden katılım olmuştur. Beyaz Rusya’daki Yakutistan’dan Amerika Güreş Takımı Başkanı David Corby’e kadar artık şehrimiz ve dolayısıyla ülkemiz tanınır hale geldi.

Bu protokol ile de İran Batı Azerbaycan bölgesinde Urumiye kenti başta olmak üzere diğer kentlerle de çeşitli aktiviteler sayesinde bir araya gelerek, şehrimizin tanıtımına katkıda bulunacağız” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Urumiye kenti Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Khalili ise Kahramanmaraş’ta bulunmaktan mutlu olduklarını ifade ederek: “İki günden beri Kahramanmaraş’ta olmaktan mutluyuz. Başta Beleidye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aliihsan kabakcı’ya teşekkür ediyorum. Güzel görüşmelerimiz oldu. Bu protokol ile gerek bizim bölgemizde gerekse buradaki gençlerin birlikte kültür alışverişlerini sağlayacağız.

Bizim bünyemizde 48 branş mevcut. Bu protokol ile hem sportif alanda hem de kültürel alanda çok güzel gelişmelerin olacağına inanıyoruz. Karşılıklı kamp kurmalar, spor aktiviteleri, kültürel ve sanatsal faaliyetler ile diğer alanlarda da çeşitli işbirliği oluşturulacağına inanıyoruz. Bize nezaket gösterip kabul eden ve bu protokolün oluşmasına imkan sağlayan başta Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı’ya ve diğer ilgililere teşekkür ediyoruz.

Bu protokol gereği yapılacak olan sportif faaliyetler sayesinde gençlerimizin birbiriyle irtibat kuracaklarına, fikir alışverişinde bulunacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol imzaları atıldı ve Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, Urumiye kenti Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Khalili’ye tablo hediye etti.

Urumiye kenti Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Khalili ise Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı’ya üzüm simgeli ceviz oyma hediye ederek: “Bizim bölgemizde üzüm çok önemli ve meşhurdur. Bundan dolayı ceviz oyma işlememize kadar yansımıştır” dedi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Polis memuru Barış Göl’ü şehit eden cinayet zanlısı öldü Kahramanmaraş’ta Po...

Antalya’da bir cinayetten aranan Kahramanmaraş’ta poli...

Polisimizi Şehit Eden Zanlı Yakalandı Polisimizi Şehit Eden Zan...

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro amirliğine bağlı ...

Kahramanmaraş’ta Bir Polisimiz Şehit Oldu Kahramanmaraş’ta Bi...

Kahramanmaraş’ta hareketli saatlerin yaşandığı olayla ilgili...

Kahramanmaraş’ta cinayet zanlısı polislere ateş açtı Kahramanmaraş’ta cinayet ...

Canlı bomba olmadığı ortaya çıktı Kahramanmaraş Milli Egemen...

LGS ve YKS ‘de Değişiklik Söz Konusu mu? LGS ve YKS ‘de Deği...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir yazılı açıklama...

YARDIMCIOĞLU’NDAN BORSA İSTANBUL AÇIKLAMASI YARDIMCIOĞLU’NDAN BORSA İ...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

Özel İdare İş Merkezi Dönüştürülür mü? Özel İdare İş Merkezi Dön...

İşte Kahramanmaraşlı mimardan örnek bir dönüşüm projesi Kahr...

Faturalar Vatandaşı Yakıyor! Faturalar Vatandaşı Yakıy...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, dağıtıcı elektrik dağıtı...

Uyuşturucu Tacirleri Cezaevine Gönderildi Uyuşturucu Tacirleri Ceza...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde,  İlçe Emniyet Müd...

Kış lastiği kullanmama cezası 776 TL Kış lastiği kullanmama ce...

Kış lastiği kullanması zorunlu olduğu halde kullanmayan araç...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ