Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Belediye Meclisi 5 Mart’ta Toplandı

Kahramanmaraş Belediyesi 5 Mart 2014 Çarşamba günü gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere toplandı. Belediye Meclis Salonu’nda saat 10.00’da toplanan Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri ve gündem dışı gelen maddeleri görüştü. Gündemin 1. Maddesi Açılış, Yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesinin ardından Gündemin 2. Maddesinde Kahramanmaraş Belediyesi Denetim Komisyonu’nun 2013 Mali Yılı Raporu görüşülerek kabul edildi. […]

Kahramanmaraş Belediye Meclisi 5 Mart’ta Toplandı

05 Mart 2014 - 12:59A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Belediyesi 5 Mart 2014 Çarşamba günü gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere toplandı.

Belediye Meclis Salonu’nda saat 10.00’da toplanan Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri ve gündem dışı gelen maddeleri görüştü.

Gündemin 1. Maddesi Açılış, Yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesinin ardından Gündemin 2. Maddesinde Kahramanmaraş Belediyesi Denetim Komisyonu’nun 2013 Mali Yılı Raporu görüşülerek kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde Tam zamanlı sözleşmeli olarak çalıştırılacak olan Avukata Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 2014 yılı için belirlediği tavan ücretin ödenmesi teklifi kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinde Boş kadro değişikliği teklifi kabul edilirken Gündemin 5. Maddesi Şehir İmar planında eğitim alanı olarak ayrılan belediyemize ait tam ve hisseli parsellerin kullanım hakkı Temel eğitim Genel Müdürlüğüne ait olmak üzere bedelsiz olarak İl Özel İdaresi adına okul yeri olarak devri teklifinin görüşülmesi kabul edildi.

STC_9316 copy

Gündemin 6. Maddesi Yeni yapılmış olan parklara isim verilmesi teklifi Pazartesi günü yapılacak oturuma ertelenirken, Gündemin 7. Maddesi Mağralı Mahallesi İnönü Caddesinden Mağralı Ökkeş Caddesine kadar uzanan bölüme Hayrettin Köklü isminin verilmesi teklifinin görüşülmesi geri çekildi.

Gündemin 8. Maddesi Kurtuluş Mahallesi Belediye Çarşısı No:9/A da (1789 ada 15 parselde) bulunan işyerinde, fonksiyonel değişikliğe gidilmesi ve işyerlerinin ruhsatlandırılması teklifi kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesinde Suriyeli öğrencilere 5.00(Beş) TL ücret alınarak paso verilmesi teklifi, 1 TL olarak değiştirilerek kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesinde Belediye mülkiyeti olan 1 adet arsa ile hissedar olduğu 13 adet arsadaki hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 14. Maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 1/5000’lik imar planı hakkında yapılan itiraz komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 15. Maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün bilirkişi hakkındaki yazısı kabul edildi.

Gündem dışı gelen 16.,17,18.,19.,20.,21.,22., maddelerde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden gelen teklifte  kayıt fazlası yerlerin bedellerinin ödenmesi ve kıymet takdirinin encümen tarafından yapılmasına karar verildi.

Gündem dışı gelen 23. Ve 24. Maddelerde Kültür ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün Belediye Meclis Kararı düzeltilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 25. Maddede Sakarya Mahallesi’ndeki Taziye Evine Süleyman Çelebi ve Büğlek Mahallesindeki kütüphaneye de Erzurumlu İsmail Hakkı Hazretleri isimlerinin verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı 26. Maddede İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün sözleşmeli personel teklifi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 27. Maddede meclise katılamayan üyelerin izinli sayılmaları kabul edildi.

İmar plan tadilatları teklifi görüşülerek karara bağlandı.

Meclis oturumu sonunda Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, yaptığı konuşmada: “Göreve geldiğimiz günden beri sürekli şehrimizin gelişimi için çalıştık. Hizmetin en iyisini sunmaya gayret ettik. Şu anda aranızda geçen dönem de beraber çalıştığımız arkadaşlar var. Hiçbir Meclis üyesi arkadaşım kendi menfaati veya çıkarı uğruna hareket etmedi. Falanca dönemdeki meclis üyeleri de şunları yapmışlardı diye kötü konuşulacak bir durumumuz yok. Tertemiz bir belediye bırakıyoruz. İçinde bulunduğumuz Meclis Salonu ve Belediye Hizmet binası başta olmak üzere birçok hizmetlere imza attık. Kararları burada beraber aldık. Gerek meclis üyelerimiz gerek belediye birim müdürlerimiz ve gerekse personellerimiz her zaman canla başla çalıştılar. Kadro kuramadı denilse de yapılan hizmetler ortada. Görev yaptığım süre içerisinde benimle beraber çalışan meclis üyelerimize, başkan yardımcılarımıza, belediye birim müdürlerimize ve personellerimize teşekkür ediyorum.

Ben buraya ilk oturduğum gün bu koltuğun baki olmadığını ve bir gün kalkacağımı bilerek oturdum. Bundan dolayı da çok rahatım. Geride hoş bir seda bırakabilmişsek ne mutlu bize” diye konuştu.

Başkan Poyraz bu arada Belediye Meclisi’nin 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 11.30’da tekrar toplanmak üzere oturuma ara verdi.

Daha sonra Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, belediye meclis üyelerine tek tek Madalya Beratı Plaketi hediye ederek teşekkür etti.

Belediye Meclis Üyesi Ahmet Görgülü en yaşlı üye sıfatıyla yaptığı kısa konuşmasında, herkesin doğdu topraklara karşı bir borcu olduğuna işaret ederek: “Bizler de bu borcumuzu Meclis üyesi olarak ödediğimiz inancındayım. Bundan dolayı da Bir Kahramanmaraşlı olarak kendime hakkımız helal ediyorum. Meydanı gençlere bırakmak adına yeni dönemde tekrar aday bile olmadım. Bütün meclis üyesi arkadaşlarıma başarılar dilerken her zaman bu topraklara yapılacak hizmetlerin ve etkinliklerin yanında yer alacağımı ve fikir beyan edeceğimi ifade ederek herkese saygılar sunuyorum. Bu arada Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz’ın bu güzel jestine karşılık MHP’li Meclis üyesi arkadaşlarla da görüştük ve Pazartesi günü yapılacak oturumda Kahramanmaraş Belediye Meclisi olarak Sayın Başkanımız Mustafa Poyraz’a resmi olarak plaket verilmesini teklif ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Madalya Beratı hediye edilen Meclis üyeleri ile Belediye Başkanı Mustafa Poyraz birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

STC_9445 copy STC_9474 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geldi Hafta sonu sokağa çıkma y...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Kabine toplantısı sonund...

Yardımcıoğlu: Türkiye, Dış Siyasetini Yeniden Gözden Geçirmeli! Yardımcıoğlu: Türkiye, Dı...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN KÜLTÜR HİZMETİ ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN...

       Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK  kü...

Eğitimle İlgili Yeni Kararlar Alındı Eğitimle İlgili Yeni Kara...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 30 Kasım 2020 gün...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A A...

Kahramanmaraş – Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başka...

Ziya YENİPINAR”elle tutulur bir iyileştirme” beklemekteyiz Ziya YENİPINAR”elle...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, TBMM’de bütçe...

İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar verilecek İhtiyaç sahibi öğrenciler...

Borusan Kocabıyık Vakfı, küresel salgın döneminde toplumsal ...

Kahramanmaraş’ta Okul Müdürü Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş’ta Ok...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesinde bulunan Şehit Yu...

AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASINI KİRLETİYOR AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASIN...

TEMA Vakfı Temsilci ve Gönüllüleri Su Varlıklarımızın Önemin...

Covid -19 İçin Acil Kararlar Alındı Covid -19 İçin Acil Karar...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 28 Kasım 2020 gün...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ