Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Belediye Meclisi 2 Ocak’ta Toplandı

Kahramanmaraş Belediye Meclisi yeni yılın ilk meclis toplantısını 2 Ocak 2014 Perşembe günü yaptı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda gündemde bulunan maddeler ile gündem dışı maddeler görüşüldü. Meclis Toplantısında açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesinin ardından gündemin 2. Maddesi Parklara isim verilmesi hakkında Çevre ve Sağlık Komisyonu raporunun görüşülmesi ertelenerek Pazartesi günü yapılacak […]

Kahramanmaraş Belediye Meclisi 2 Ocak’ta Toplandı

02 Ocak 2014 - 15:09A+A-

Kahramanmaraş Belediye Meclisi yeni yılın ilk meclis toplantısını 2 Ocak 2014 Perşembe günü yaptı.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda gündemde bulunan maddeler ile gündem dışı maddeler görüşüldü.

Meclis Toplantısında açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesinin ardından gündemin 2. Maddesi Parklara isim verilmesi hakkında Çevre ve Sağlık Komisyonu raporunun görüşülmesi ertelenerek Pazartesi günü yapılacak ikinci oturuma bırakıldı.

Gündemin 3. Maddesinde Belediyemiz ile Doğukent Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği arasında ortak proje yapılabilmesi için Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a yetki verilmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinde DOĞAKA’nın hazırladığı “Kent Bilgi Rehberi Oluşturması Projesi”nin, Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunması ve hibe almaya hak kazanılması durumunda, belediyemizi temsile, ilzama, proje belgelerini imzalamaya Başkan Yardımcısı Burhaneddin Türkkahraman’a yetki verilmesi teklifi kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde Kurtuluş Mahallesi, Belediye Çarşısı, Bakırcılar-Semerciler Çarşısı, Mazman-Kazzaz Çarşısı ve Saraçhane Çarşılarında yer alan 4 adet işyerlerinde, fonksiyonel değişikliğe gidilmesi ve işyerlerinin ruhsatlandırılması teklifi kabul edildi.

Gündemin 6. Maddesinde Boş kadrolarda değişiklik teklifi görüşülerek kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi yapıldı ve Fevzi Gündeşli, Ali Ayhan Karatutlu ve Halit Kaynak Denetim Komisyonu üyeleri olarak seçildi.

Gündemin 8. Maddesinde Abdulhamithan Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne ait kütüphanenin zemin katını okuma salonu ve kütüphane olarak kullanılmak üzere, mülkiyeti Abdulhamithan Camii Vakfı’nda kalmak şartı ile intifa hakkını belediyemize, birinci ve ikinci katının ise Kahramanmaraş Abdulhamithan Camii Vakfı adına devri teklifi kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesinde Belediyenin hissedar olduğu 4 adet arsadaki hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 12. Maddede isim verilmesi teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen 13. Maddede Eğitim ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün 2 mimar ve 2 mühendisin sözleşmeli olarak çalıştırılmasına ilişkin teklifi görüşülerek kabul edildi.

Gündem dışı gelen 14. Maddede Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün isim verilmesi konusundaki teklifi komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 15. Maddede Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün, Pazarcık İlçesi Ufacık Köyü İçme Suyu şebekesinin yapılması konusunda Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a yetki verilmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.

Gündem dışı gelen 16. Maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün kamulaştırma kapsamında takas teklifi görüşülerek karara bağlandı.

Gündem dışı gelen 17. Maddesinde Terminal binasında bulunan 1 nolu işyerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi teklifi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 18. Maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Yerleşik Alan Sınırı belirlenmesi konusundaki teklifi komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 119. Maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Karacasu bölgesinde mahallelerde yapılacak çalışmalara ilişkin her mahalle için belirlenen 6 kişilik bilir kişi heyeti kabul edildi.

Gündem dışı gelen 20. Maddede Mezarlıklar Müdürlüğü’nün aile mezarlığı sınırı konusunda en fazla 8 kişi olarak belirlenmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 21. Maddede meclis katılamayan üyelerin izinli sayılmaları kabul edilerek meclisin 2. Oturumunun 6 Ocak 2013 Pazartesi yapılmasına karar verilerek oturuma ara verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Kahramanmaraş Belediye Meclisi yeni yılın ilk meclis toplantısını 2 Ocak 2014 Perşembe günü yaptı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleş...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Kahramanmaraş Belediye Meclisi yeni yılın ilk meclis toplantısını 2 Ocak 2014 Perşembe günü yaptı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleş...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Kahramanmaraş Belediye Meclisi yeni yılın ilk meclis toplantısını 2 Ocak 2014 Perşembe günü yaptı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleş...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Kahramanmaraş Belediye Meclisi yeni yılın ilk meclis toplantısını 2 Ocak 2014 Perşembe günü yaptı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleş...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gazi Okudu Sende Oku! Gazi Okudu Sende Oku!

Büyük Yapalak Gazi Ortaokulu ve Gazi İlkokulunda Güzel Şeyle...

Acı Haber Kahramankazan’dan Geldi Acı Haber Kahramankazan’d...

Acı haber Kahramankazan’dan geldi. Devrilen forkliftin altın...

Dulkadiroğlu’nda Park Bahçeden Kış Hazırlığı Dulkadiroğlu’nda Pa...

Dulkadiroğlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,...

İlksan Kahramanmaraş’ta Öğretmenleri Anacak İlksan Kahramanmaraş̵...

İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ  yaptığı açıklam...

Andımızın Okutulması Kararından Kimler Rahatsız Oldu? Andımızın Okutulması Kara...

8 Ekim 2013’te kaldırılan Öğrenci Andı, Danıştay’ın kararı i...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın  5.Kitap Fuarında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ul...

Mekânın Cennet Olsun Beyaz Kartal Mekânın Cennet Olsun Beya...

Şair ve Yazar Bahaettin Karakoç’un Vefatı Edebiyat Dünyasını...

Çekirdekten Bilim Şenliğine Yoğun İlgi Çekirdekten Bilim Şenliği...

KAHRAMANMARAŞ –  TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel Araştırmala...

Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a uçtu” Şiirin Beyaz Kartalı “Per...

Türk şirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç şiirin kanatlar...

Kahramanmaraş’ta Sağanak Yağmura Dikkat! Kahramanmaraş’ta Sa...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Mer...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ