Maraşta Haber
Maraşta Haber

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’dan Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulu’na Ziyaret

Kahramanmaraş Merkez Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan burada sene başı öğretmenler kurulu toplantısına katılarak yönetici ve öğretmenlere önerilerde bulundu.   2012-2013 eğitim öğretim yılında  LYS ve SBS sınav sonuçları ve yerleştirme konusunda geçen yıla göre büyük bir başarı yakalandığına, bu başarının bir ekip çalışması sonucunda alındığına dikkat […]

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’dan Ahmet Bayazıt İlk ve  Ortaokulu’na Ziyaret

07 Eylül 2013 - 20:08A+A-

Kahramanmaraş Merkez Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan burada sene başı öğretmenler kurulu toplantısına katılarak yönetici ve öğretmenlere önerilerde bulundu.

 

2012-2013 eğitim öğretim yılında  LYS ve SBS sınav sonuçları ve yerleştirme konusunda geçen yıla göre büyük bir başarı yakalandığına, bu başarının bir ekip çalışması sonucunda alındığına dikkat çeken   İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Okul Müdürü Oğuz Karakoç ve öğretmenlere teşekkür etti. Alkan daha sonra şu ifadeleri kullandı:

9 Eylül 2013 günü 1. sınıflarımızın Uyum Programı başlayacak ve okullarımız cıvıl cıvıl olacak, okullarımızı onların seveceği temiz ve güzel bir görünüme kavuşturmalıyız ki ilk intibaları olumlu olsun.  Arkadaşlar bizim için akademik başarı elbette önemlidir ama tek görevimiz bu değildir, bunun kadar önemli olan diğer görevimizde eğitim boyutudur. Özellikle ana sınıflarımızdan başlayarak bu çocuklarımıza güzel oyunlar oynatalım, onları topluma faydalı , kötülüklerden uzak olacak davranışlar aşılayalım. İlkokul’da 1,2 ve 3. sınıflarda sınav yapmayalım, çocukları çocukluğunu yaşatacak gitar, saz,satranç, müzik ,resim ve spor gibi etkinliklere yönlendirelim.

 

Veli ziyaretleri bizim için çok önemlidir, kesinlikle veli ziyaretlerini gerçekleştirelim. Başta Rehber öğretmenlerimiz ve sizler  aile ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olursanız o derecede başarınız kolaylaşacaktır. Kitap okuma saatleri  ihmal edilmemeli , öğretmenlerimiz günde en az 20 dakika öğrencileriyle birlikte kitap okumalıdır. Bu çalışma onların ufkunu açtığı gibi sınavlarda daha çabuk ve doğru karar verme yeteneklerini geliştirecektir.

Beden Eğitimi öğretmenlerimiz, Din Kültürü öğretmenlerimiz farklı fonksiyona sahiptirler. Bu öğretmenlerimizin vereceği eğitim çok önemlidir. Gerektiğinde bu öğretmenlerimiz sınıflar arası bir maçı izleyerek orada konuşulan lakap takma ve argo kelimeleri not ederek farklı zamanlarda, derslerde bunların yanlışlığını anlatabilirler. Tabii bu örnekleri çoğaltabilirsiniz. Bu öğretmenlerimiz çalışmalarıyla aktif olurlarsa okul yönetiminin de yükü azalır.

Kahramanmaraş’ta okul öncesi okullaşma oranımız henüz istenilen seviyede değil, gerektiğinde alan taramaları yaparak bu rakamları istenilen seviyeye getirmek  için gayret göstermelisiniz. Velilerinizle iyi ilişkiler içerisinde bulunmanız, güzel diyalogunuz  size başarı getirecektir.” Dedi.

Okul Müdürü Oğuz Karakoç ise yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın müdürüm, toplantımıza katılarak bizleri onurlandırdınız, güç verdiniz ve motivasyonumuzu yükseltiniz, verdiğiniz bilgiler şüphesiz bizlere başarımızda yol gösterici olacaktır. SBS sınavında okulumuz geçen yıla göre önemli ölçüde puanını yükseltti ve başarımızı artırdı.  Bu başarıda tüm öğretmen arkadaşlarımın emekleri var , ancak okulumuzdan ayrılarak il dışına giden müdür yardımcım Muhammet Bozkurt , rehber öğretmenim Müzeyyen Üye’nin bu başarıda katkıları çok büyük onlara  ve tüm öğretmenlerime, ayrıca idari çalışmalarımıza  1 aydır karşılık beklemeden yardımcı olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz  Hayrettin Saygılı Bey’e de huzurunuzda  teşekkür ediyorum” dedi.

Alkan, öğretmenlerin bazı sorularını da cevaplandırdıktan sonra  yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması, başarılı bir yıl olması temennisiyle toplantıdan ayrıldı, okul yönetimi toplantısına devam etti.

 

 

 

IMG_9613 IMG_9614 IMG_9615 IMG_9616 IMG_9619

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Kahramanmaraş Merkez Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan burada sene başı öğretmenler kuru...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Kahramanmaraş Merkez Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan burada sene başı öğretmenler kuru...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Kahramanmaraş Merkez Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan burada sene başı öğretmenler kuru...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Kahramanmaraş Merkez Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan burada sene başı öğretmenler kuru...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(2 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Mavi Kapak Kampanyası Yüzleri Güldürdü Mavi Kapak Kampanyası Yüz...

VEPSAN Yönetim Kurulu Başkanı Akif BAKIR’ın destekleriyle ve...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-15 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yurdumuzun her bölgesinden, yurt dışından Şair ve Ozanların ...

Sevilen Başkan Dualarla Defnedildi Sevilen Başkan Dualarla D...

Birkaç gün önce vefat eden, Ekinözü İlçesinde 1989 – 1...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a Genç MÜSİAD’tan Ziyaret Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Geleceğin işadamlarını ve MÜSİAD üyelerini yetiştirmek, onla...

Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü Kahramanmaraş’ta 18...

Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakk...

Abdurrahim Karakoç’a Ahde Vefa Abdurrahim Karakoç’a Ahde...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamaml...

Yıllar Öncesinin Nostaljisi Yeniden Yaşanıyor Yıllar Öncesinin Nostalji...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü bünye...

‘’11. Geleneksel Tirşik Şöleni’’ Yapıldı ‘’11. Geleneksel Tirşik Ş...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ...

İYİ Parti Adayı Bastırmacı Dur Durak Bilmiyor İYİ Parti Adayı Bastırmac...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinden  İYİ Parti Onikişubat Be...

Bu Ayrılığa Yürek Nasıl Dayansın ? Bu Ayrılığa Yürek Nasıl D...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  17 yaşındaki genç...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ