Maraşta Haber
Maraşta Haber

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’dan Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulu’na Ziyaret

Kahramanmaraş Merkez Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan burada sene başı öğretmenler kurulu toplantısına katılarak yönetici ve öğretmenlere önerilerde bulundu.   2012-2013 eğitim öğretim yılında  LYS ve SBS sınav sonuçları ve yerleştirme konusunda geçen yıla göre büyük bir başarı yakalandığına, bu başarının bir ekip çalışması sonucunda alındığına dikkat […]

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’dan Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulu’na Ziyaret

07 Eylül 2013 - 20:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Merkez Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan burada sene başı öğretmenler kurulu toplantısına katılarak yönetici ve öğretmenlere önerilerde bulundu.

 

2012-2013 eğitim öğretim yılında  LYS ve SBS sınav sonuçları ve yerleştirme konusunda geçen yıla göre büyük bir başarı yakalandığına, bu başarının bir ekip çalışması sonucunda alındığına dikkat çeken   İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Okul Müdürü Oğuz Karakoç ve öğretmenlere teşekkür etti. Alkan daha sonra şu ifadeleri kullandı:

9 Eylül 2013 günü 1. sınıflarımızın Uyum Programı başlayacak ve okullarımız cıvıl cıvıl olacak, okullarımızı onların seveceği temiz ve güzel bir görünüme kavuşturmalıyız ki ilk intibaları olumlu olsun.  Arkadaşlar bizim için akademik başarı elbette önemlidir ama tek görevimiz bu değildir, bunun kadar önemli olan diğer görevimizde eğitim boyutudur. Özellikle ana sınıflarımızdan başlayarak bu çocuklarımıza güzel oyunlar oynatalım, onları topluma faydalı , kötülüklerden uzak olacak davranışlar aşılayalım. İlkokul’da 1,2 ve 3. sınıflarda sınav yapmayalım, çocukları çocukluğunu yaşatacak gitar, saz,satranç, müzik ,resim ve spor gibi etkinliklere yönlendirelim.

 

Veli ziyaretleri bizim için çok önemlidir, kesinlikle veli ziyaretlerini gerçekleştirelim. Başta Rehber öğretmenlerimiz ve sizler  aile ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olursanız o derecede başarınız kolaylaşacaktır. Kitap okuma saatleri  ihmal edilmemeli , öğretmenlerimiz günde en az 20 dakika öğrencileriyle birlikte kitap okumalıdır. Bu çalışma onların ufkunu açtığı gibi sınavlarda daha çabuk ve doğru karar verme yeteneklerini geliştirecektir.

Beden Eğitimi öğretmenlerimiz, Din Kültürü öğretmenlerimiz farklı fonksiyona sahiptirler. Bu öğretmenlerimizin vereceği eğitim çok önemlidir. Gerektiğinde bu öğretmenlerimiz sınıflar arası bir maçı izleyerek orada konuşulan lakap takma ve argo kelimeleri not ederek farklı zamanlarda, derslerde bunların yanlışlığını anlatabilirler. Tabii bu örnekleri çoğaltabilirsiniz. Bu öğretmenlerimiz çalışmalarıyla aktif olurlarsa okul yönetiminin de yükü azalır.

Kahramanmaraş’ta okul öncesi okullaşma oranımız henüz istenilen seviyede değil, gerektiğinde alan taramaları yaparak bu rakamları istenilen seviyeye getirmek  için gayret göstermelisiniz. Velilerinizle iyi ilişkiler içerisinde bulunmanız, güzel diyalogunuz  size başarı getirecektir.” Dedi.

Okul Müdürü Oğuz Karakoç ise yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın müdürüm, toplantımıza katılarak bizleri onurlandırdınız, güç verdiniz ve motivasyonumuzu yükseltiniz, verdiğiniz bilgiler şüphesiz bizlere başarımızda yol gösterici olacaktır. SBS sınavında okulumuz geçen yıla göre önemli ölçüde puanını yükseltti ve başarımızı artırdı.  Bu başarıda tüm öğretmen arkadaşlarımın emekleri var , ancak okulumuzdan ayrılarak il dışına giden müdür yardımcım Muhammet Bozkurt , rehber öğretmenim Müzeyyen Üye’nin bu başarıda katkıları çok büyük onlara  ve tüm öğretmenlerime, ayrıca idari çalışmalarımıza  1 aydır karşılık beklemeden yardımcı olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz  Hayrettin Saygılı Bey’e de huzurunuzda  teşekkür ediyorum” dedi.

Alkan, öğretmenlerin bazı sorularını da cevaplandırdıktan sonra  yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması, başarılı bir yıl olması temennisiyle toplantıdan ayrıldı, okul yönetimi toplantısına devam etti.

 

 

 

IMG_9613 IMG_9614 IMG_9615 IMG_9616 IMG_9619

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(2 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Başarılı Eğitim Yöneticisi Ertan Göl, DOĞA Koleji Eğitim Kurumlarının Başında Başarılı Eğitim Yöneticis...

Kahramanmaraş Eğitim camiasının çok yakından tanıdığı, Türk ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi ertelendi Cumhurbaşkanı ErdoğanR...

Toplu açılış törenlerine katılmak üzere 31 Temmuz Cumartesi ...

Hayırlı Olsun, Alaattin Karakuş Hayırlı Olsun, Alaattin K...

Kahramanmaraş’ta eğitime hizmetleriyle bilinen, sevile...

YANAN BENİM YANAN BENİM

Terör, mafya iş başında Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım...

GELENEK BOZULMADI GELENEK BOZULMADI

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), sonunda Kahramanmaraş Pr...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Başkanlığı...

İki Büyük Organizasyon İki Büyük Organizasyon

Birincisi; 11 Haziran 2021 tarihinde İtalya- Türkiye Futbol ...

BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ