Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hz. Hamza camiinden kutlu doğum programı

Hz. Hamza Camii görevlileri İdris Aslantaş (İmam Hatip) ve Hamza Okuducu ( Müezzin Kayyum) tarafından Mimar Sinan Mahallesi-Serinkent 75. Yıl Parkında düzenlenen Kutlu Doğum Programına ilgi büyük oldu.   Program sunuculuğunu İdris Aslantaş’ın  (İmam Hatip) Yaptığı Kutlu Doğum Programında Onikişubat Müftüsü Davut Polat, açılış konuşmasını yaparak katılımcılara şöyle seslendi: “Bildiğiniz gibi her sene diyanet işleri […]

Hz. Hamza camiinden kutlu doğum programı

14 Nisan 2014 - 6:38A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Hz. Hamza Camii görevlileri İdris Aslantaş (İmam Hatip) ve Hamza Okuducu ( Müezzin Kayyum) tarafından Mimar Sinan Mahallesi-Serinkent 75. Yıl Parkında düzenlenen Kutlu Doğum Programına ilgi büyük oldu.

 

Program sunuculuğunu İdris Aslantaş’ın  (İmam Hatip) Yaptığı Kutlu Doğum Programında Onikişubat Müftüsü Davut Polat, açılış konuşmasını yaparak katılımcılara şöyle seslendi:

“Bildiğiniz gibi her sene diyanet işleri başkanlığımız Kutlu Doğum Haftası adı altında Peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa(s.a.v.)’in dünya ya gelişlerini, doğum günlerini kutlamaktadır. Yani bu gün Peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa(s.a.v.)’in doğum günüdür, Onun doğum gününü kutluyoruz. Öyle bir peygamber ki âlemlere rahmet olarak gönderilmiş. “Ey habibim ben seni âlemlere ancak rahmet olarak gönderdim” Peygamberimiz (s.a.v.) rahmet peygamberidir. Âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir, herkese rahmettir, hem dünyada rahmettir, hem de ahiret gününde bize rahmet olacaktır. Bizlere şefaat edecektir inşallah bizler onu şefaatiyle, onun sancağı altında cennete giren kullardan oluruz, Ona cennette komşu olanlardan oluruz.

Bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımız Kutlu Doğum Haftasının “Temasını Hz. Peygamber Din ve Samimiyet” olarak belirlemiştir, yani dinde samimi olmak. Türkiye’mizin şehir, ilçe kasaba ve köylerinde anlatılacaktır. Rivayete göre Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyorlar, din nasihattir. Kime ya Resul Allah diye soruyorlar. Peygamberimizde, Allah’a Resulüne, onun kitabına ve bütün Müslümanlara ve Müslüman idarecilere karşı samimi olmaktır diyor.

Yani kardeşlerim Müslümanlar Allah’a karşı samimi olacaktır, Müslümanlar Peygamberine karşı samimi olacaktır, Müslümanlar Kuran’ı Kerime karşı samimi olacaklardır, birbirlerine karşı samimi olacaklardır.” Dedi.

Bu konuşmadan sonra Hz. Hamza Camii İlahi Ekibi birbirinden güzel ilahiler okudular.

Müslümanlar çok çalışmalı ve çok okumalıdır diyen Emekli Müftü Mustafa Polat, Müslüman nasıl olmalıdır, nasıl yaşamalıdır, nasıl samimi olmalıdır konularında davetlileri bilgilendirdi ve ihlasla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Cenabı Allah bizleri Hz. Muhammet Mustafa(s.a.v.)’in yolundan izinden ayırmasın, bütün sünnetlerini işlemeye cümlemizi Muaffak eylesin. Cihan peygamberi diyor ki “ Bütün insanlar helak olmuştur, helak olacaktır ancak âlimler kurtulmuştur. Âlimlerde helak olacaktır, ancak ilmiyle amel eden âlimler kurtulacaktır. Onlarda helak olacaktır, ihlaslı olanlar kurtulacaktır, samimi olanlar kurtulacaktır. O ihlaslı olanlarda büyük bir tehlike içindedir. Dolayısıyla muhterem efendiler İslam’ın temeli ihlastır. İhlas olmazsa amel geçerli değildir. Cenabı Hak Kuran’ı Kerim’de diyor ki; Müminler kurtulmuştur, müminler felaha ermiştir, müminler cennete gidecektir. Ama hangi müminler? Namazlarını huşu ve hudû içinde kılan, samimi olarak kılan, sadece ve sadece Allah rızası için kılanlar kurtulmuştur.

Demek ki namaz kılan kurtulmuyor, ancak ihlaslı ve samimi olarak namazlarını huşu ve hudû içinde kılanlar kurtuluyor. Dolayısıyla Allah bizleri huşu ve hudû içinde namaz kılan kullarından eylesin” dedi.

Bu konuşmadan sonra Hamza Okuducu ( Müezzin Kayyum) Peygamberimizin doğum bahsini okudu.

Emekli Müftü Cemal Sert Kutlu Doğum haftası programının duasını yaptı. Katılımcılara Kutlu Doğum pilavı ikramı yapıldı.

Kutlu Doğum Programına Onikişubat Müftüsü Davut Polat, Dulkadiroğlu Müftüsü Bayazıt Kanat, İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Çalışkan, Din Gönüllüleri ve Görevlileri Derneği Başkanı Şevket bozdoğan, Emekli Müftülerden Mustafa Polat, Cemal Sert, İl Müftülüğü vaazları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

IMG_4357 copy IMG_4369 copy IMG_4371 copy IMG_4373 copy IMG_4376 copy IMG_4378 copy IMG_4381 copy IMG_4384 copy IMG_4386 copy IMG_4387 copy IMG_4389 copy IMG_4393 copy IMG_4395 copy IMG_4400 copy IMG_4406 copy IMG_4415 copy IMG_4417 copy IMG_4418 copy IMG_4421 copy IMG_4424 copy IMG_4437 copy IMG_4447 copy IMG_4474 copy IMG_4481 copy IMG_4502 copy IMG_4504 copy IMG_4522 copy IMG_4537 copy IMG_4543 copy IMG_4545 copy IMG_4558 copy IMG_4563 copy IMG_4564 copy IMG_4579 copy IMG_4583 copy IMG_4590 copy IMG_4595 copy

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

Sıddık Şirikçi’nin Acı Günü Sıddık Şirikçi’nin ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Müdür Yard...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI:...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, G...

Milletvekili Habibe Öçal’dan 1 Mayıs Değerlendirmesi Milletvekili Habibe Öçal&...

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal,1 Mayıs İşçi...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafı...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir ...

Sapkın Kırtasiyeci Gözaltına Alındı Sapkın Kırtasiyeci Gözalt...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  yaşanan 12 yaşınd...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ