Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hak tecelli edecek

Gazeteleri okuyorum, televizyon kanallarını izliyorum, çevremdekileri dinliyorum, güzel ülkemde neler olduğunu anlamaya çalışıyorum lakin anlayamıyorum.   Bir gazetenin ak dediğine diğeri kara, bir televizyonun siyah dediğine diğeri beyaz, bir vatandaşımın dürüst dediğine diğeri sahtekâr diyor! Ülkemi idare eden ve idare etmeye talip olan liderleri izliyorum, onlar adına derslerine girdiğim yavrularımdan ve mesai arkadaşlarımdan ben utanıyorum. […]

Hak tecelli edecek

25 Şubat 2014 - 8:54A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Gazeteleri okuyorum, televizyon kanallarını izliyorum, çevremdekileri dinliyorum, güzel ülkemde neler olduğunu anlamaya çalışıyorum lakin anlayamıyorum.

 

Bir gazetenin ak dediğine diğeri kara, bir televizyonun siyah dediğine diğeri beyaz, bir vatandaşımın dürüst dediğine diğeri sahtekâr diyor!

Ülkemi idare eden ve idare etmeye talip olan liderleri izliyorum, onlar adına derslerine girdiğim yavrularımdan ve mesai arkadaşlarımdan ben utanıyorum.

Son seçimlerde vatandaşın yarısına yakınının oyunu almış bir partinin genel başkanı siyasi rakiplerinden bahsederken nezaketten ve zarafetten fersah fersah uzaklaşarak bar bar bağırıyor.

Onları aşağılama adına itibarsızlaştırma adına ağzına geleni söylemekten çekinmiyor. Birisine genel müdür diyerek hitap ederken öbürküsüne ‘evde kalmış kul’ diyebiliyor.

Kendisinden aşağılayıcı bir üslupla bahsedilen diğer siyasi partilerin genel başkanları daha nezih bir üslup mu kullanıyor sanki. Elbette kullanmıyor. Onlar daha da hırçınlaşıyor.

Al birisini vur ötekisine. Zıt yumurta ikizlerine benziyorlar. Birisi baktığı her yerde ‘paralel yapı’ görürken diğerleri ‘soygun, vurgun ve yolsuzluk’ görüyor.

Vatandaş ne görüyor belli değil. Vatandaşın ne gördüğü 30 Martta belli olacak. Şimdi konuşmaktan korkan, yüreği ağzına gelen vatandaş kendi yerine 30 Martta sandıkları konuşturacak.

O zaman ‘Hak tecelli edecek.’ Kimin doğru kimin eğri olduğunu vatandaşın yerine sandıklar söyleyecek. Hak tecelli edecek ve biz ‘Rabbim neylerse güzel eyler’ diyerek sonuca rıza göstereceğiz.

Özel okul çalışanları patronların insafına bırakılmış

Dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edildi. Yeni yasaya göre dershaneler Eylül 2015 tarihinde tümden kapanacak.

Yeni yasa ile Türk Milli Eğitim Sisteminde köklü değişiklikler yapılırken özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilerin özlük hakları ellerinden alınıyor.

Özel okullarda görev yapan öğretmenlerin haftalık ders saati sayısının 30 saati geçemeyeceği hükmü ile özel okullarda yöneticilik ve eğitim öğretim hizmeti yapanlara, kıdemlerine göre dengi resmi okullarda ödenen aylık ile sosyal yardım kapsamındaki ek ödeme tutarlarından az ücret verilemeyeceği yönündeki hüküm yürürlükten kaldırılıyor.

Hali hazırda yürürlükte olan 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununda var olan yukarıdaki hükümlerden dolayı Özel Okullarda çalışan Eğitim Personeli haftada en fazla 30 saat derse giriyor ve devlet okullarında öğretmenlere ödenen maaş kadar maaş alabiliyorlardı.

Yeni yasa ile bu hakları buhar olup uçup gidiyor. Özel okul çalışanları bundan sonra Özel Okul Kurucularının insafına terk ediliyorlar.

Artık haftada 40 saat mi yoksa 50 saat mi derse girerler kimse bilemez. Karşılığında 800 Lira mı yoksa 1000 Lira mı maaş alırlar onu asla kimse bilemez.

30 yıldan beri ülkedeki özel kul oranını % 3 lere çıkartamayan beceriksizlikler maalesef bu yasayla beceriksizliklerine yeni beceriksizlikler ekliyorlar.

Ne yazık ki bundan sonra çok çok ucuz maaşlarla köle gibi çalıştırılacak öğretmenlerle yürütülen özel okul dönemi başlayacak. Bu şekilde yürütülen özel okullarda tabii ki kalite diye bir şey kalmayacak.

Yazık bunca emeğe, yazık ülkemin geleceğine, yazık evladını yıllarca okutarak öğretmen yapan ve ondan ahir ömründe hizmet bekleyen anaların ve babaların gözyaşlarına!

 Sayın Milletvekilleri bilsinler ki ‘binlerce insana gözyaşı döktürecek olan bu yasaya evet diyenler asla hayırla yâd edilmeyeceklerdir.’

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Polis memuru Barış Göl’ü şehit eden cinayet zanlısı öldü Kahramanmaraş’ta Po...

Antalya’da bir cinayetten aranan Kahramanmaraş’ta poli...

Polisimizi Şehit Eden Zanlı Yakalandı Polisimizi Şehit Eden Zan...

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro amirliğine bağlı ...

Kahramanmaraş’ta Bir Polisimiz Şehit Oldu Kahramanmaraş’ta Bi...

Kahramanmaraş’ta hareketli saatlerin yaşandığı olayla ilgili...

Kahramanmaraş’ta cinayet zanlısı polislere ateş açtı Kahramanmaraş’ta cinayet ...

Canlı bomba olmadığı ortaya çıktı Kahramanmaraş Milli Egemen...

LGS ve YKS ‘de Değişiklik Söz Konusu mu? LGS ve YKS ‘de Deği...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir yazılı açıklama...

YARDIMCIOĞLU’NDAN BORSA İSTANBUL AÇIKLAMASI YARDIMCIOĞLU’NDAN BORSA İ...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

Özel İdare İş Merkezi Dönüştürülür mü? Özel İdare İş Merkezi Dön...

İşte Kahramanmaraşlı mimardan örnek bir dönüşüm projesi Kahr...

Faturalar Vatandaşı Yakıyor! Faturalar Vatandaşı Yakıy...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, dağıtıcı elektrik dağıtı...

Uyuşturucu Tacirleri Cezaevine Gönderildi Uyuşturucu Tacirleri Ceza...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde,  İlçe Emniyet Müd...

Kış lastiği kullanmama cezası 776 TL Kış lastiği kullanmama ce...

Kış lastiği kullanması zorunlu olduğu halde kullanmayan araç...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ