Hacı Adaylarına Mers - CoV Eğitimi

Hacı Adaylarına Mers - CoV Eğitimi
Hac görevini yerine getirmek isteyen hacı adaylarına Müdürlüğümüz Bulaşıcı Hastalıklar ve Programlar Şubesi tarafından Mers - CoV eğitimi verildi.   Mers - CoV; şiddetli solunum yolu hastalığına neden olan ve 2012...

Hac görevini yerine getirmek isteyen hacı adaylarına Müdürlüğümüz Bulaşıcı Hastalıklar ve Programlar Şubesi tarafından Mers - CoV eğitimi verildi.

   Mers - CoV; şiddetli solunum yolu hastalığına neden olan ve 2012 Eylül ayında ilk defa Suudi Arabistan'da ortaya çıkan bir virüs türüdür.Şu an itibariyle Mers - CoV 'un kaynağı ve nasıl bulaştığı bilinmemekle beraber insanlar arasında kısıtlı ve sürekli olmayan bir şekilde bulaştığına dair bulgular mevcuttur.

Yüksek ateş,boğaz ağrısı, öksürük,baş ağrısı,burun akıntısı, kusma ve ishal gibi şikayetler ile kendini belli eden hastalık gözlendiğinde mutlaka doktora başvurulmalıdır.Henüz Mers - Cov'un tedavisi geliştirilememiş olmasına karşın yalnızca doktor tavsiyesiyle ilaç kullanılmalıdır.

Hacı adaylarımızın, Mers - CoV virüsünün en yaygın olduğu Suudi Arabistan'a yolculukları öncesi bağışıklıklarını kazandırmak amacıyla eğitime katılan hacı adaylarına aşı yapılmıştır.

2822 2826

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.