Maraşta Haber
Maraşta Haber

Göksun’da Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Etkinlikleri

Göksun’da Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, METEM Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Karayolu Güvenliğinin ve Trafiğin çok önemli ve hassas bir konu olduğunu belirtti. Trafik kurallarının ve kaidelerinin uygulamaya konulması zamanının geçtiğini ifade eden Pehlivan, şunları kaydetti: “Her geçen gün maalesef istenmeyen olaylar ve ölümle sonuçlanan […]

Göksun’da Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Etkinlikleri

12 Mayıs 2014 - 23:28A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Göksun’da Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, METEM Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Karayolu Güvenliğinin ve Trafiğin çok önemli ve hassas bir konu olduğunu belirtti.

Trafik kurallarının ve kaidelerinin uygulamaya konulması zamanının geçtiğini ifade eden Pehlivan, şunları kaydetti:

“Her geçen gün maalesef istenmeyen olaylar ve ölümle sonuçlanan kazalar artarak devam ediyor. Her gün haber bültenlerinde ölümlü trafik kazası haberlerini izliyoruz. Yapılan çalışmalar bu kazaların yüzde yüze yakının insanların kusurunda ve kurallara uymamasından kaynaklandığını ortaya koyuyor. Aslında bu kurallar uyulması çok zor kural değil. Yollardan ve altyapıdan kaynaklanan sebepler olabiliyor, ama istatistikler bunun oldukça düşük olduğunu gösteriyor.”

-“Sürücülerin Dikkat Etmesi Kadar Yolarında Trafik İçin Uygun Olması Gerekir”

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ise yaptığı konuşmada, “Belediye olarak yollarımızı ne kadar trafiğe uygun hale getirirsek vatandaşlarımızı da o oranda korumuş oluruz” dedi.

Trafiğin birçok unsuru olduğunu ancak asıl unsurun insan olduğuna dikkati çeken Aydın, şunları kaydetti:

“İnsan, trafik kurallarına, kaidelerine iyi uyması durumunda trafikteki olumsuzlukların yüzde 98’ini bertaraf etme şansına sahip. Onun içindir ki insanlar trafikle ilgili eğitimleri ilkokul çağında alırlar hayatlarının her aşamasında bunu uygulama zorunluluğu hissederler. Trafik dediğimizde aklımıza hemen kaza, kaza dediğimizde ise aklımıza ölüm gelir. Başta araçlarımızı ve kendimizi trafiğe uygun hale getirirsek trafik kazaları ile karşı karşıya kalma oranımız büyük ölçüde azalacaktır.”

Göksun genelinde yaklaşık 600 kilometre yol ağı bulunduğunu belirten Aydın, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Büyükşehirle birlikte yol ağlarının yapım ve bakımları konusunda birtakım farklılarla oluştur. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile iyi bir koordine içinde gerek ilçe merkezimizde gerekse de mahallelerimizdeki yolları trafiğe en uygun şekilde yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yapılan istatistikler ve araştırmalar trafik kazalarında yüzde 98 oranında insan kusurunu ortaya koymakta ancak, sürücüleri ve yayaların dikkat etmesi kadar yolarında trafik için uygun olması lazım. Gerek yol çizgileriyle, gerek yaya geçitleriyle, gerek orta refüjleri ve kavşaklarıyla iyi bir şekilde tesis edilmesi lazım. Belediye olarak görevimizin trafik kurallarına uygun hale getirilmesi olduğunu düşünüyorum ve bu konuda elimizde gelen bütün gayreti sarf edeceğiz inşallah.”

Başkan Aydın, Elbistan yolunda yaklaşık 5 kilometre, Kahramanmaraş yolunda yaklaşık 4 kilometre ve Kayseri yolunda sanayi kavşağına kadar yaklaşık 3 kilometre sıcak asfalt yol yapımı ile orta refüj ve kavşak çalışmalarına başlandığını sözlerine ekledi.

-“Trafikte Saygı Sıfır Kaygı”

İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Güler ise yaptığı konuşmada, Göksun’da özellikle yaz aylarında insan ve araç yoğunluğunun artmasıyla birlikte Trafiğin arttığına dikkat çekti.

Trafik güvenliğinin sağlanması için ciddi tedbirler aldıklarını ve uyguladıklarını dile getiren Güler, şunları kaydetti:

“Tabi ki amacımız çok sayıda trafik cezası yazmak değildir. Amacımız hiç kimsenin kurallarını ihlal etmemesi için gerekli önleyici tedbirleri ortaya koymak, huzur içerisinde trafik güvenliği ortamına ulaşmaktır. Bu sebeple trafik güvenliği konusunda temel düşüncelerimizi birleştirdiğimiz bir sloganı akılda kalması amacıyla geliştirip halkımıza arz ettik. Bu yıl Trafik Haftasının ilçemizdeki sloganı ‘Trafikte Saygı Sıfır Kaygı’dır.”

Konuşmaların ardından Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

Başkan Mahçiçek, İlçede görevli öğretmenlerle kahvaltıda buluştu Başkan Mahçiçek, İlçede g...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçede görev yapan öğr...

CİMRİLİK STRESİ  CİMRİLİK STRESİ 

Fakirlik korkusu, şeytanın insana verdiği ves­veseden ibaret...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesinin Erasmus+ projesi Kahramanmaraş Sosyal Bili...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi Erasmus+ projesi kapsam...

Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü

Bir Öğretmenler gününü daha geride bıraktık. Yaklaşan seçim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ