Maraşta Haber
Maraşta Haber

Göksun Belediyesi’nde Girişimcilik Kursu Başladı

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, programın açılışında yaptığı konuşmada, “Kursiyerlerimizin, eğitim sonunda girişimcilik kültürünü alarak, iş planı kavramı ile hareket eden ekonomik gücü elinde bulunduran, başarılı işletmeleri Göksun’a kazandıracağına inanıyorum” dedi. Belediye olarak, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, […]

Göksun Belediyesi’nde Girişimcilik Kursu Başladı

05 Ocak 2015 - 17:52A+A-

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı.

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, programın açılışında yaptığı konuşmada, “Kursiyerlerimizin, eğitim sonunda girişimcilik kültürünü alarak, iş planı kavramı ile hareket eden ekonomik gücü elinde bulunduran, başarılı işletmeleri Göksun’a kazandıracağına inanıyorum” dedi.

Belediye olarak, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini anımsatan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Bu hedefe ulaşabilmek için girişimcilerin desteklenmesi ve iş geliştirme merkezlerinin kurulması, bununla birlikte girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla projelerimiz arasında bu konuya büyük önem verdik. Girişimcilik sadece iş anlamında değil bana göre insanın kendini tanıması ve kendini ifade edebilmesi demektir. Kendini ifade edebilen, özgüven sahibi, girişimci ruhlu vatandaşlarımızın önünü açmak ve hedeflediğimiz Göksun’a hep beraber ulaşabilmek için bu eğitim programlarını düzenliyoruz.”

Yeni bir işletmenin kuruluşunda ve sonrasında ekonomik gücün önemine dikkat çeken Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu kursun en büyük amaçlarından biride bu gücü genç girişimcilere sunmaktır. BTC ve KOSGEP işbirliği ile hayata geçirmiş olduğumuz bu kursun sonunda sizlerin girişimcilik kültürünü alarak, iş planı kavramı ile hareket eden ekonomik gücü elinde bulunduran, başarılı işletmeleri ilçemize kazandıracağınıza inanıyorum. Bu projenin hayata geçmesinde Başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, projenin finansmanını sağlayan BTC firmasının yetkililerine, KOSGEP’e ve değerli hocamıza teşekkür ediyorum.”

Yeni Girişimcilik Eğitim Programı kapsamında 30 kursiyere 70 saat eğitim verileceği belirten Başkan Aydın, kursu bitirip girişimcilik belgesi alanlara iş yeri açması durumunda KOSGEP tarafından 30 bin lira hibe desteği verileceğini sözlerine ekledi.

Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise konuşmasında girişimcilik kelimesinin aklında “hemen başlamak” ifadesini çağrıştırdığını belirterek açılacak olan işletmelerin Göksun’a katkı sağlaması temennisinde bulunarak kursiyerlere başarılar diledi.

Göksun Kent Konseyi Başkanı Bahadır Bolat İse konuşmasında bu kursun Göksun’un iş kazancının arttırılmasına yönelik olduğunu belirterek amaçlarının halkın çalışma gücünü artırmak ve kaliteli bir yaşam sürmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından kursu eğitmeni Vedat Kahyalar tarafından verilen ve 10 gün sürecek olan “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” ilk dersle başladı.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Enerji ve Ekolojik Temelli Doğa eğitimi başladı Enerji ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğ...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt’tan Okul Ziyareti Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kah...

MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Yayımladı MHP’li Karakoç 15 T...

Milliyetçi Hareket Partisi’nden 27.Dönem Kahramanmaraş Mille...

15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ 15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ...

15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam, Türk Milletinin bağrından çı...

15 Temmuz ve Terör örgütlerinin din istismarı anlatıldı! 15 Temmuz ve Terör örgütl...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş’ta görev ...

Dursun Ali Erzincanlı Kahramanmaraş’ta Dursun Ali Erzincanlı Kah...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Dem...

Hain Darbe Girişimini Şiddetle Kınıyorum! Hain Darbe Girişimini Şid...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Davut Sarı, 15 Temmuz Şeh...

Cennet Vatanımızı Her Koşulda Savunacağız Cennet Vatanımızı Her Koş...

Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başk...

Sarıoğlan ve Özlük Ailelerinin Mutlu Günü Sarıoğlan ve Özlük Ailele...

Fatma ve Ahmet Sarıoğlan çiftinin güzel ve hanımefendi kızla...

Genç Kız Apartmandan Atlayarak İntihar Etti Genç Kız Apartmandan Atla...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nde 18 Yaşındaki Genç Kız...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ