Maraşta Haber
Maraşta Haber

Göksun Belediyesi’nde Girişimcilik Kursu Başladı

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, programın açılışında yaptığı konuşmada, “Kursiyerlerimizin, eğitim sonunda girişimcilik kültürünü alarak, iş planı kavramı ile hareket eden ekonomik gücü elinde bulunduran, başarılı işletmeleri Göksun’a kazandıracağına inanıyorum” dedi. Belediye olarak, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, […]

Göksun Belediyesi’nde Girişimcilik Kursu Başladı

05 Ocak 2015 - 17:52A+A-

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı.

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, programın açılışında yaptığı konuşmada, “Kursiyerlerimizin, eğitim sonunda girişimcilik kültürünü alarak, iş planı kavramı ile hareket eden ekonomik gücü elinde bulunduran, başarılı işletmeleri Göksun’a kazandıracağına inanıyorum” dedi.

Belediye olarak, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini anımsatan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Bu hedefe ulaşabilmek için girişimcilerin desteklenmesi ve iş geliştirme merkezlerinin kurulması, bununla birlikte girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla projelerimiz arasında bu konuya büyük önem verdik. Girişimcilik sadece iş anlamında değil bana göre insanın kendini tanıması ve kendini ifade edebilmesi demektir. Kendini ifade edebilen, özgüven sahibi, girişimci ruhlu vatandaşlarımızın önünü açmak ve hedeflediğimiz Göksun’a hep beraber ulaşabilmek için bu eğitim programlarını düzenliyoruz.”

Yeni bir işletmenin kuruluşunda ve sonrasında ekonomik gücün önemine dikkat çeken Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu kursun en büyük amaçlarından biride bu gücü genç girişimcilere sunmaktır. BTC ve KOSGEP işbirliği ile hayata geçirmiş olduğumuz bu kursun sonunda sizlerin girişimcilik kültürünü alarak, iş planı kavramı ile hareket eden ekonomik gücü elinde bulunduran, başarılı işletmeleri ilçemize kazandıracağınıza inanıyorum. Bu projenin hayata geçmesinde Başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, projenin finansmanını sağlayan BTC firmasının yetkililerine, KOSGEP’e ve değerli hocamıza teşekkür ediyorum.”

Yeni Girişimcilik Eğitim Programı kapsamında 30 kursiyere 70 saat eğitim verileceği belirten Başkan Aydın, kursu bitirip girişimcilik belgesi alanlara iş yeri açması durumunda KOSGEP tarafından 30 bin lira hibe desteği verileceğini sözlerine ekledi.

Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise konuşmasında girişimcilik kelimesinin aklında “hemen başlamak” ifadesini çağrıştırdığını belirterek açılacak olan işletmelerin Göksun’a katkı sağlaması temennisinde bulunarak kursiyerlere başarılar diledi.

Göksun Kent Konseyi Başkanı Bahadır Bolat İse konuşmasında bu kursun Göksun’un iş kazancının arttırılmasına yönelik olduğunu belirterek amaçlarının halkın çalışma gücünü artırmak ve kaliteli bir yaşam sürmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından kursu eğitmeni Vedat Kahyalar tarafından verilen ve 10 gün sürecek olan “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” ilk dersle başladı.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Göksun Belediyesi’nin BTC ve KOSGEP işbirliği ile gerçekleştirdiği “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” başladı. Göksun Belediye Başkanı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İstanbul Millî Eğitiminden Kahramanmaraş Çıkarması İstanbul Millî Eğitiminde...

İstanbul Küçükçekmece İlçe Millî Eğitim Müdürü iken Kahraman...

Müdür Cemal Yılmaz, Pazarcık’ta Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi Müdür Cemal Yılmaz, Pazar...

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Pazarcık İlçe Millî Eği...

Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü ...

Matematik terimi olan pi sayısı herhangi bir dairenin çevres...

Rekortmen Havalı Tabanca Sporcularından Kabakcıya Ziyaret Rekortmen Havalı Tabanca ...

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu faaliyet programında...

Ufka Yolculuk Heyeti İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ı Ziyaret Etti Ufka Yolculuk Heyeti İl M...

 Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği Ufka Yolculuk ekibi Kahramanm...

Kitap Okudu Ödülü Kazandı Kitap Okudu Ödülü Kazandı...

Kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okud...

Yavuz Bülent BAKİLER’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” Yavuz Bülent BAKİLER’e “F...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, 200 yıl kada...

Proje için Protokol İmzalandı Proje için Protokol İmzal...

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına 2018 yılı Teknik Destek Ekim ...

BBP Belediye Başkan Adayı Ecevit Kavak BBP Belediye Başkan Adayı...

Büyük Birlik Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı, seçim tari...

Emekli Askerin Vasiyeti Yerine Geldi Emekli Askerin Vasiyeti Y...

Elbistan’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybe...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ