Maraşta Haber
Maraşta Haber

Emiroğlu, Amacımız Daha Büyük Türkiye ve Büyük Kahramanmaraş’tır

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili A. Adayı Sayın Süfyan EMİROĞLU, AK Parti Afşin ilçe başkanlığında Basın Toplantısı ile A.Adaylığı açıkladı. Emiroğlu adaylığı ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle davetimize katıldığınız ve bu gün burada bizimle olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Konuşmama başlamadan önce kendimden kısaca bahsetmek istiyorum… Ben 1969 da Afşin’de doğdum. İlk, Orta […]

Emiroğlu, Amacımız Daha Büyük Türkiye ve Büyük Kahramanmaraş’tır

16 Şubat 2015 - 18:48A+A-

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili A. Adayı Sayın Süfyan EMİROĞLU, AK Parti Afşin ilçe başkanlığında Basın Toplantısı ile A.Adaylığı açıkladı.

Emiroğlu adaylığı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle davetimize katıldığınız ve bu gün burada bizimle olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Konuşmama başlamadan önce kendimden kısaca bahsetmek istiyorum…

Ben 1969 da Afşin’de doğdum. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Afşin de tamamladım.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesinden mezun oldum. Daha sonra ABD Virginia O.D. Üniversitesinde Ekonomi mastırı yaptım. Halen PA Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Güvenlik Stratejileri – Kamu Yönetimi Bölümünde doktora çalışmamam birkaç ay içinde tamamlanacak.

İdealist bir Kahramanmaraşlı olarak 1993 yılında Maliye Bakanlığında başladığım kamu hizmetine, bu güne kadar devletimizin değişik kademelerinde Müfettiş, Başmüfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, Sanayi Genel Müdür Yardımcısı, Sanayi Ürünleri Gözetimi ve Denetimi Genel Müdürü, Sanayi Genel Müdürü, Milli Prodüktivite Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Bor Araştırma Enstitüsü Başkanı olarak görev yaptım.

Aynı zamanda; D-8 Sanayi Konferansları Koordinatörlüğü, NATO Temsilciliği, BM Teknoloji Komitesi Üyeliği, Türkiye Arap Birliği Ülkeleri Sanayi Konferansları Koordinatörlüğü, Türkiye-Belarus Sanayi Çalışma Gurubu Eş Başkanlığı gibi önemli uluslararası görevlerde de bulundum. Bu süre içerisinde özellikle sanayi ve ekonomi ve bunların geliştirilmesi konusunda çok önemli birikimler edindim.

Yurt içinde ve yurt dışında başarılı çalışmalarımdan dolayı çok sayıda ödülle taltif edildim. Yaklaşık 5 yıllık Genel Müdürlük döneminde 3 defa yılın bürokratı seçildim.

Devlette ki 22 yıllık hizmetimde çok önemli, üst düzey ve kritik görevlerde bulundum.

Geldiğimiz noktada, elde ettiğim yurt içi ve yurt dışı bütün bu bilgi ve tecrübe birikimimi bir başka alanda; siyaset alanında özellikle son beş yıldır kalkınması ve her türlü sorunu ile yakından ilgilendiğim, doğduğum ve büyüdüğüm şehir Kahramanmaraş’a ve uzun süredir vekili olmayan Güzel Afşin’imizin hizmetine sunmak için geçen hafta itibariyle görevimden ayrıldım.

DSC_0455 copy

Hem şehrimizi, hem Türkiye’yi, hem de bütün dünyayı yakından tanıyan, izleyen bir hemşehriniz olarak, 2015 Milletvekilliği seçimlerinde AK Partiden Kahramanmaraş Milletvekili Adayı olmak için başvurumu inşallah yarın yapacağım. Partimizin takdiri, çok kıymetli hemşerilerimizin teveccühü ve Yüce Rabbimizin inayeti ile şehrimize ve halkımıza hizmet etmeyi istiyorum.

Amacımız daha kalkınmış, daha huzurlu, daha müreffeh ve vesayetlerden kurtulmuş Büyük Türkiye ve Büyük Kahramanmaraş’tır.

Bizler; doğduğumuz, büyüdüğümüz, yaşadığımız bu şehre dünyada başka hiçbir memlekette olmayan ayrı bir gönül bağıyla bağlıyız. Nasıl ki kendimiz için, ailemiz için, sevdiklerimiz için hayallerimiz varsa, ilçemiz Afşin için ve Kahramanmaraş için de hayallerimiz var.

Ben de Afşin’in yetiştirdiği bir evladı olarak, her Afşinli gibi Afşin’e Kahramanmaraş’a ve Türkiye’ye büyük bir sevda ile bağlıyım. Yaşamım boyunca, Afşin’li, bu memleketli olmanın heyecanını ve coşkusunu yüreğimde hissettim.  Afşin’in daha iyi bir yerde olmasını hayal ettim.

“Eshab-ı Kehf” ruhunu, mücadeleci ruhu, içtenliği, azmi ve kararlılığı ilke edindim. Bugüne kadar iş yaşamında, sosyal ve siyasi alanda bu doğrultuda gayret ettim. Ben bu şehre hizmeti bir borç biliyorum, bir evladın vazifesi gibi kutsal bir görev olarak görüyorum.

Biliyorsunuz, çok yakında Türkiye için hayati öneme sahip bir seçim daha var. Bu seçimde Türkiye’nin geleceği şekillenirken,  Afşin’in heyecanını, enerjisini meclise taşıyacak, halkımızın hislerine, beklentilerine tercüman olacak, Ankara’yı iyi bilen, devleti yakından tanıyan, ama özünden de kapmamış, tuttuğunu koparan güçlü bir temsile ihtiyacı var.

Değerli Dostlar,

Afşin’in ve Kahramanmaraş’ın tüm sorunlarını teker teker bilen birisiyim. Bu konuda Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve tüm ilgili kuruluşların katılımı ile hazırlanan ve Kahramanmaraş’ın yol haritası olan strateji belgesinde çok şükür bizim imzamız da var. Bu sorunların çözüm yollarını da çok şükür biliyorum ve çözebileceğimize de inanıyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde bu sorunları teker teker çözeceğiz.

Bunu tabiki Sayın Belediye Başkanımız ve ekibi ile, yine çok kıymetli AK Parti İlçe Başkanımız ve çalışkan ekibi ile birlikte yapacağız. Buna yürekten inanıyorum.

Yalnız Afşin için değil, Ülkemiz ve halkımızın geleceği için, Milli iradenin tecelli ettiği yer, toplumsal sorunların çözümünün gerçek adresi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Afşin’in güçlü olmasına, sesinin gür çıkmasına ihtiyaç var.

Artık Afşin’in Mecliste bir Vekili olmalı. Kimi seçersek seçelim çok değerli aday adayı arkadaşlarımın hepsi kıymetli insanlar. Ancak Allah rızası, için Afşin için elinizi yüreğinize koyun ve en layık olanı, sizi en iyi temsil edecek olanı ve Afşin’e en iyi hizmet edecek olanı seçin.

AK Parti’nin vizyonunu bilen ve sahiplenen, toplumun tüm kesimlerine hitap edebilecek, onları anlayacak, onların taleplerini, rızasını gözetecek, bunları Anka’da dile getirecek, takip edecek, toplumun her kesimiyle yakın ve samimiyete dayalı bir diyaloğu gerçekleştirebilecek bir anlayışı öne çıkarmalıyız.

AK Parti ile birlikte çetelerin, vesayetçilerin istikamet çizdiği Türkiye geride kalmış, milletimizin çizdiği rotada ilerleyen yeni Türkiye, güçlü Türkiye dönemi başlamıştır. 13 yıldan bu yana bütün AK Parti iktidarları sadece kendisine oy verenlerin değil, bütün milletimizin, 77 milyonun iktidarı olma gayretinde olmuştur.  AK Parti mazlumun, mağdurun, garip gurebanın yanında olan bir parti olmuştur.

Önce Partimizin kararı, sonra da Afşinli, Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin teveccühü ile şahsıma milletvekilliği görevi tevdi edilirse, 2023’ün güçlü, büyük Türkiye’sine giden yolda ülkeme, şehrime hizmet etmek, büyüyen, güçlenen, gelişen Türkiye’ye, büyüyen, güçlenen, gelişen Afşin’e, Kahramanmaraş’a bir tuğla koya bilmek, büyük bir şeref ve çocuklarımıza bırakabileceğimiz onurlu bir miras olacaktır.

DSC_0453 copy

Önümüzdeki dönemde bize bu görev tevdi edilmesi halinde, diğer milletvekillerimizle birlikte ilçemiz ve bölgemize hizmet edeceğiz.

Bütün Afşin’i ev ev gezeceğiz, insanların gönüllerine girmeye çalışacağız. Fert fert bütün hemşerilerimize bu kutlu yürüyüşü bir kez daha anlatacağız. Bütün hemşerilerimize AK Parti’nin hizmetlerini, ideallerini, hedeflerini tekrar tekrar anlatacağız.

Bu kutlu davaya inanmış, gönlünü vermiş, Ak kadroların içerisinde malıyla, canıyla millete hizmet yolunda koşan gönüldaşlarımızla, yol arkadaşlarımızla beraber bu kutlu yolda birlikte yürüyeceğiz.

Kurucu Genel Başkanımız, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı bu yolda, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Bilge İnsan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde,  Türkiye’yi sadece bölgesinde değil, tüm dünyada söz sahibi bir ülke yapma, ülkemizi dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip bir ülke yapma hedefine, milletimizle birlikte kararlı ve güçlü adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

Tabi ki Kahramanmaraş ve Afşin zenginlikleriyle, insan kaynağı ile Güçlü Türkiye’nin bir parçası olacak.

Hedefimiz “Güçlü Türkiye Güçlü Kahramanmaraş” ve daha güzel, daha kalkınmış, huzurlu bir Afşin’dir.

Hedefimiz artık Afşin’inde Mecliste güçlü bir şekilde temsil edilmesi. Aradığınızda derdinizi anlatabileceğiniz, bu dertlerinizi çözebilecek güçlü bir Vekil olma. Biz buna inanıyoruz, bunu yapabilecek birikimde ve güçte bir insanız. Sizin de bize inanmanızı güvenmenizi ve desteklemenizi bekliyoruz.

Çok kıymetli hemşerilerim,

Bu gün burada başlattığımız bu kutlu yürüyüşte hedefimiz Afşin’e hizmettir. Buna inanın, buna güvenin.

Yarın da bu düşüncelerimizi Kahramanmaraş’ta, İl Başkanlığımızda yine çok değerli hemşerilerimiz eşliğinde dile getireceğiz ve Milletvekilliği başvurumuzu yapacağız. Sizi bu toplantımızda da beraber olmaya davet ediyorum.

Daha şimdiden destekleriniz için çok teşekkür ediyorum ve dualarınızı bekliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Allaha emanet olun.”

DSC_0422 copy DSC_0297 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili A. Adayı Sayın Süfyan EMİROĞLU, AK Parti Afşin ilçe başkanlığında Basın Toplantısı ile A.Adaylığı a...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili A. Adayı Sayın Süfyan EMİROĞLU, AK Parti Afşin ilçe başkanlığında Basın Toplantısı ile A.Adaylığı a...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili A. Adayı Sayın Süfyan EMİROĞLU, AK Parti Afşin ilçe başkanlığında Basın Toplantısı ile A.Adaylığı a...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili A. Adayı Sayın Süfyan EMİROĞLU, AK Parti Afşin ilçe başkanlığında Basın Toplantısı ile A.Adaylığı a...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Trafik Kazası Can Aldı 1 Ölü 1 Yaralı Trafik Kazası Can Aldı 1 ...

Elbistan’da otomobilin takla attıktan sonra refüje çarpması ...

ÖZTUNÇ: AKSU ÇAYI TEMİZSE GEL ÇİMELİM ÖZTUNÇ: AKSU ÇAYI TEMİZSE...

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztun...

Ünal:“2024’e Kadar Şehrimizi Uçuracağız” Ünal:“2024’e Kadar ...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletveki...

CHP DULKADİROĞLU SEÇİM OFİSİ AÇILDI! CHP DULKADİROĞLU SEÇİM OF...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Millet İttifakı Kahramanmar...

Okula ve Kütüphaneye 21 Adet Bilgisayar Bağışladı Okula ve Kütüphaneye 21 A...

İstanbul’da yaşayan İğdeli hayırsever ve eğitimsever vatanda...

ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLDULAR ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLD...

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Sporun yaygınlaştırı...

KURTARMA TİMLERİNE UYGULAMALI EĞİTİM KURTARMA TİMLERİNE UYGULA...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Afet ve Acil Duru...

Bu Ne Güzel Paylaşım Böyle?.. Bu Ne Güzel Paylaşım Böyl...

              Elbistan 15 Temmuz Anaokulu Öğrencileri, evler...

“Halk ile Yapılan İşin Güzel Dönüşümü Oluyor” “Halk ile Yapılan İşin Gü...

          Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan...

Özel Öğretim Kurum Müdürleriyle Toplantı Yapıldı Özel Öğretim Kurum Müdürl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz başkanlığı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ