Maraşta Haber
Maraşta Haber

Elbistan’da Çifte Mutluluk

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç’un ziyaret ettiği Elbistan, iki mutluluğu birden yaşıyor. Temeli atılan 400 yataklı bölge hastanesi ile sağlıkta merkez konumuna gelen Elbistan, bir katrilyonluk yol projesiyle de hem merkezle bütünleşiyor hem de ülkenin kuzeyi ve doğusunun Akdeniz’e bağlandığı önemli bir geçiş güzergahı haline geliyor. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan […]

Elbistan’da Çifte Mutluluk

20 Mart 2014 - 16:28A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç’un ziyaret ettiği Elbistan, iki mutluluğu birden yaşıyor. Temeli atılan 400 yataklı bölge hastanesi ile sağlıkta merkez konumuna gelen Elbistan, bir katrilyonluk yol projesiyle de hem merkezle bütünleşiyor hem de ülkenin kuzeyi ve doğusunun Akdeniz’e bağlandığı önemli bir geçiş güzergahı haline geliyor.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, kuzey ilçelerine yaptığı geziye Elbistan’la devam etti. Elbistan Belediye Başkanı ve Adayı Durmuş Küçük’le birlikte ilçede toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelen Erkoç, proje ve söylemleriyle yöre halkının gönüllerini fethetti.

Projelerinin yanı sıra müjdelerle Elbistanlıların karşısına çıkan Erkoç, esnafından çiftçisine memurundan işçisine kadar tüm ilçe halkının büyük sevgisini gördü. Elbistan’da temeli atılan 400 yataklı hastaneyle birlikte ilçenin tüm sağlık problemlerinin çözüme kavuşacağını ifade eden Erkoç, proje mimarı olduğu Elbistan-Kahramanmaraş karayoluyla da ilçenin ülkenin doğusu ve kuzeyini Akdeniz’e bağlayacak önemli bir güzergah haline geleceğini söyledi.

30 Mart’ın ardından Kahramanmaraş’ın tüm ilçeleriyle birlikte topyekün bir sinerji hamlesini başlatacağını belirtti. “Biz birlikte Kahramanmaraş olacağız” diyen Erkoç’un konuşmasından satır başları şöyle:

“Artık hep birlikte büyükşehiriz. Elbistan’ımızın iki belediye başkanı var. Elbistan’ımızı, Afşin’imizi, Göksun’umuzu, Onikişubat’ı, Dulkadiroğlu’nu yani hep birlikte Tüm Kahramanmaraş’ı Türkiye’nin en yaşanılabilir ili yapacağız. Görüyorsunuz ülkemiz güçlendikçe dev projeler ortaya çıkıyor. Hatırlarsanız Adatepe Barajı yılan hikayesine dönmüştü. Çok şükür barajın gövdesini bitirdik ve kanallarını da hızlı bir şekilde yapacağız. 350 bin dönüm arazi suya kavuşuyor. Karakuz Barajı ile ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. İnşallah onu da hızla inşa edeceğiz. Kavaktepe barajıyla beraber Elbistan daha da zenginleşecek ve sulanmayan tek dönüm arazi kalmayacak. Yeni madenler keşfediliyor, bölgenin zenginlikleri sizlerin hizmetine sunuluyor.”

“ELBİSTAN GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR”

En büyük hayali olan Kısık Yolu’nun gerçeğe dönüşmesinden büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Erkoç, şöyle devam etti:

“Diğer yandan benim yıllardır hayalim olan Kısık yolu gerçek oluyor. Başbakanımız da bu projeyi müjdeledi. Bu çok önemli bir arter ve buraya 1 katrilyondan fazla para harcanacak. Bu proje sadece Elbistan’ımızı Maraş’a yaklaştırmıyor. Sadece Elbistan’ı Akdeniz’e yaklaştırmıyor. Türkiye’nin en büyük ana arterlerinden biri haline geliyor. Doğuyu, Karadeniz’i, komşu olan ülkeleri en kısa yoldan Akdeniz’e bağlayan bir yol haline geliyor. Bu projenin diğer ayağında Darende Elbistan arası da yapılacak. Sivas üzerinden trafik bu bölgeden akıp gidecek. Bu yol Elbistan’a hareketlilik kazandıracak. Gördüğünüz gibi dev bir hastanenin temelini attık. Birçok ilde bu hastane yok. 2015 yılının 29 Ekiminde yani Cumhuriyet Bayramı’nda açılışını yapacağız. İşte bu projelerin bizden önce hayali bile kurulmazdı. Çünkü bu büyük projeleri AK Parti yapar. Hayal olan projeleri AK Parti yapar. Bunlarla da kalmayacağız hep birlikte sinerji oluşturacağız. Muhabbet yakınlığımızda birlikte ulaşımımız da yakınlaşacak ve hep birlikte Kahramanmaraş olacağız. Sanayi de ticarette, şehircilikte ses getireceğiz. İşbirliği yaptıkça büyüyeceğiz. Durmuş başkanımızla birlikte Elbistan’a çok büyük hizmetler kazandıracağız.”

“150 YILLIK HAYALİMİZ GERÇEK OLUYOR”

Elbistan Belediye Başkanı ve Adayı Durmuş Küçük’de bu büyük projelerle birlikte geleceğe daha emin adımlarla yürüdüklerini söyledi. Erkoç’la el ele verip güç birliği içerisinde Elbistan’a daha büyük yatırımlar, daha büyük projeler kazandırmanın gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Küçük, şöyle konuştu:

“Bugün bir hastane projesinin temelini attık. 100 trilyon maliyeti olan ve bir yılda bitirilecek olan bir proje. İnşallah akıllı bina denilen bir yöntemle 401 yatağıyla bir çok ilde olmayan muhteşem bir eser. Burası bir bölge hastanesi olacak. Sadece Elbistan’ımıza değil, Ekinözü, Nurhak, Afşin, Göksun, Darende ve Gürün’e de hizmet edecek. Ne diyordu başbakanımız ‘işimiz hizmet, gücümüz millet.’ Başbakanımız Pazartesi günü Kahramanmaraş’a teşrif etti. O mitingde Elbistan ve Maraş tarihinde, Elbistan’la ilgili 150 yıllık büyük bir projenin müjdesini verdi. Bu müjdenin mimarı, altyapı çalışmasını Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fatih Mehmet Erkoç Bey, Mahir Ünal Bey ve bu kardeşiniz. Huzurlarınızda Elbistan Belediye Başkanı olarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayımıza teşekkür ediyorum. 1 katrilyonluk bir yatırım. Allah yapanlardan razı olsun. Biliyorsunuz Elbistan Kahramanmaraş 165 kilometre. Bu yolla 90, belki de 70 kilometreye düşecek. 40 dakika sonra Maraş’a ulaşacağız. İnşallah 2 yıl içerisinde bitecek. Bu bizim Maraş ve Elbistan’ın kavuşmasıdır. Çünkü kadim Maraş yolu bu kısa yoldur. Şimdi dağları delecek ve tünelleri yaparak kavuşacağız. Evet, bu projeler bu yatırımlar devam edecek, onun için seçime 10 gün kala gece-gündüz demeden çalışacağız ve rekor bir oyla yine seçimlerden galibiyetle ayrılacağız. “

AK Parti İl Başkanı Metin Doğan da yaklaşan yerel seçimlerin önemine değindi. Türkiye’nin ve AK Parti’nin çirkin bir koalisyonla karşı karşıya olduğunu ifade eden Doğan, “Bildiğiniz gibi 30 Mart Yerel Seçimlerini bir genel seçim havasına büründürdüler ve ülkemizi kaosa sokmak, eskinin karanlık Türkiye’sine dönmek isteyenler tüm güçleriyle iş başındalar. Bu oyunu bozacak olan yine hiç kuşkusuz millet. Hep birlikte el ele gönül gönüle vererek 30 Mart’a kadar çalışacağız. Daha önce olduğu gibi bu seçimlerde de Elbistan başta olmak üzere tüm ilçelerimizden ve de büyükşehirden zaferle ayrılacağız” diye konuştu.

AK Parti’nin Elbistan çıkarmasına, İl Başkanı Metin Doğan, Kadın Kolları Başkanı Nursel Reyhanlıoğlu, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısacık ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

35 34 33 2917 20

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar verilecek İhtiyaç sahibi öğrenciler...

Borusan Kocabıyık Vakfı, küresel salgın döneminde toplumsal ...

Kahramanmaraş’ta Okul Müdürü Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş’ta Ok...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesinde bulunan Şehit Yu...

AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASINI KİRLETİYOR AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASIN...

TEMA Vakfı Temsilci ve Gönüllüleri Su Varlıklarımızın Önemin...

Covid -19 İçin Acil Kararlar Alındı Covid -19 İçin Acil Karar...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 28 Kasım 2020 gün...

Eğitimci Zekeriya Çakabey’in İlk Kitabı Okuyucularıyla Buluştu Eğitimci Zekeriya Çakabey...

Kahramanmaraş eğitim camiasının yakından tanıdığı, yıllarca ...

“YALÇIN ÖZALP” DESTANI “YALÇIN ÖZALP”...

YALÇIN ÖZALP Şehzadeler şehri bağrından bir alp Çıkarmış alp...

Arıkan: Şiddetin Hiçbir Haklı Gerekçesi Yoktur Arıkan: Şiddetin Hiçbir H...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Arıkan; “Tam eş...

İşadamı Mustafa Buluntu’nun acı kaybı İşadamı Mustafa Buluntu’n...

Kahramanmaraş’ın Başarılı İşadamlarından Koton Mensucat Yöne...

24 KASIM’IN HATIRLATTIKLARI 24 KASIM’IN HATIRLA...

Hayvanların dahi eğitildiği bir asırda insanların eğitimden ...

Emekli Eğitimciler Hizmet Şeref Belgelerini aldı Emekli Eğitimciler Hizmet...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ