Maraşta Haber
Maraşta Haber

Elbistan Tarımına Kadın Çiftçiler El Attı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbistan’da üretim yapan 94 çiftçiye yüzde 50 hibe yoluyla olmak üzere 714 bin 462 TL tutarında bahçe traktörü ve değişik türlerde tarım makinelerini görkemli bir hak sahiplerine teslim etti. Teslim töreninde yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan […]

Elbistan Tarımına Kadın Çiftçiler El Attı

10 Eylül 2014 - 20:39A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbistan’da üretim yapan 94 çiftçiye yüzde 50 hibe yoluyla olmak üzere 714 bin 462 TL tutarında bahçe traktörü ve değişik türlerde tarım makinelerini görkemli bir hak sahiplerine teslim etti.

Teslim töreninde yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan sohbetlerdi. Kaymakam Akkoyun, traktörde yer alan hak sahibi kadın çiftçilere bölge ve ülke tarımına yapacakları katkılar için başarılar diledi, teşekkür etti.

Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen tarım makineleri teslim törenine; Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Adem Köse, Müh. Cuma Güngör, İhsan Şen ve Meliha Bostancı, projenin tedarikçi firma yetkilileri, hak sahibi çiftçiler ve yakınları yer aldı.

Programa ev sahipliği yapan Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, açılış konuşmasında Elbistan ve bölge çiftçisinin üretimine büyük katkılar sağlayacak olan projenin hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu ise yaptığı bilgilendirme konuşmasında, Elbistan ovasına ve çiftçisinin üretimindeki konumuna dikkat çekerek, proje ile üretimime kalite ve kolaylıklar geleceğini söyledi. Aliemiroğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Bugüne kadar İl Müdürlüğümüze genel toplamda 3 bin 193 adet makine ve ekipmana 14 milyon 486 bin 553 TL hibe desteği yapılmıştır. 2014 yılında ise toplam başvuru sayısı 2 bin 727, hibe ihtiyacı 30 milyon 555 bin 938, hibe verilecek kişi sayısı 409 ve bu kişilere verilecek hibe tutarı ise 2 milyon 235 bin 277 TL’dir. Elbistan’da toplam başvuru sayısı 951 kişidir. Hibe almaya hak kazanan çiftçi sayısı 94’tür ve hibe tutarı 714 bin 462 TL’dir. Göksun, Afşin, Ekinözü ve Nurhak’ta ise hibe verilecek toplam çiftçi sayısı 99 kişidir.

Elbistan’da yüzde 50 hibe destekli tarım makineleri ve ekipmanlar arasında 10’u bahçe traktörü olmak üzere diskli tırmık, pancar sökme makinesi, taş toplama makinesi, çayır biçme makinesi, el traktörü bulunmaktadır. Çiftçilerimize, çiftçilerimize, Elbistan’a ve bölgemize hayırlı olması temennisiyle bol ve bereketli hasatlar diliyorum. Özellikle tarıma katkı sağlayan kadın çiftçilerimize başarılar dileğiyle teşekkür ediyorum”

Kaymakam Akkoyun’da projenin Elbistan ve bölge tarımına yapacağı katkının önemine dikkat çekerek, “Bu yatırımlar çiftçilerimiz ve bölge yatırımı adına çok önemli. Ürün ve hasatların bu ekipmanlarla birlikte artacağına inanıyorum. İnşallah bu projelerin devamı gelir. Tarım aletleri ve iş makinelerinin bölge çiftçilerimize ve Elbistan’a hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Akkoyun, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu, Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, hak sahibi çiftçilere teslim aldıkları tarım aletlerinin başında hayırlı oldun dileklerini iletti. Yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan sohbetlerdi. Kaymakam Akkoyun, traktörde yer alan hak sahibi kadın çiftçilere bölge ve ülke tarımına yapacakları katkılar için başarılar diledi, teşekkür etti.

Kadın Çiftçiler 4 Kadın Çiftçiler 2 Kadın Çiftçiler 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
EGM & ELOFF Organizesi Şölene Dönüştü EGM & ELOFF Organize...

Elbistan Gençlik Merkezi (EGM) ve ELOFF işbirliği ile gerçek...

VexIQChallenge Turnuvası yapıldı VexIQChallenge Turnuvası ...

İnovasyon Derneği’nce gerçekleştirilen 2019’un ilk VexIQChal...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-6 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

ZİNCİRBEND-MISRA ZİNCİRİ TEKNİĞİ: Bu tekniğe göre her dizeni...

BAŞKAN TIRAŞ’TAN BASIN MENSUPLARINA ÖDÜL BAŞKAN TIRAŞ’TAN BA...

Elbistan Belediyesi 10 Ocak Gazeteciler Günü çerçevesinde El...

GEZİCİ KÜTÜPHANE  “AKEDAŞ İLKOKULU’NDA GEZİCİ KÜTÜPHANE  “...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren ...

YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ

Öğrencilerin dört gözle bekledikleri sömestri tatili 18 Ocak...

Başarıyı Makamda Taçlandırdık Başarıyı Makamda Taçlandı...

Elbistan Gündem Haber 4. Geleneksel 2018 Yılın EN’leri Ödül ...

7/24 KARLA MÜCADELE SÜRÜYOR 7/24 KARLA MÜCADELE SÜRÜY...

Kış aylarının yoğun yaşandığı ilimizde Kahramanmaraş Büyükşe...

16 Ocak’ta Kar Tatili Olan İlçeler 16 Ocak’ta Kar Tati...

Dün gece sabaha karşı yağmaya başlayan ve beklenen kar Kahra...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ