Maraşta Haber
Maraşta Haber

Elbistan Tarımına Kadın Çiftçiler El Attı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbistan’da üretim yapan 94 çiftçiye yüzde 50 hibe yoluyla olmak üzere 714 bin 462 TL tutarında bahçe traktörü ve değişik türlerde tarım makinelerini görkemli bir hak sahiplerine teslim etti. Teslim töreninde yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan […]

Elbistan Tarımına Kadın Çiftçiler El Attı

10 Eylül 2014 - 20:39A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbistan’da üretim yapan 94 çiftçiye yüzde 50 hibe yoluyla olmak üzere 714 bin 462 TL tutarında bahçe traktörü ve değişik türlerde tarım makinelerini görkemli bir hak sahiplerine teslim etti.

Teslim töreninde yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan sohbetlerdi. Kaymakam Akkoyun, traktörde yer alan hak sahibi kadın çiftçilere bölge ve ülke tarımına yapacakları katkılar için başarılar diledi, teşekkür etti.

Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen tarım makineleri teslim törenine; Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Adem Köse, Müh. Cuma Güngör, İhsan Şen ve Meliha Bostancı, projenin tedarikçi firma yetkilileri, hak sahibi çiftçiler ve yakınları yer aldı.

Programa ev sahipliği yapan Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, açılış konuşmasında Elbistan ve bölge çiftçisinin üretimine büyük katkılar sağlayacak olan projenin hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu ise yaptığı bilgilendirme konuşmasında, Elbistan ovasına ve çiftçisinin üretimindeki konumuna dikkat çekerek, proje ile üretimime kalite ve kolaylıklar geleceğini söyledi. Aliemiroğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Bugüne kadar İl Müdürlüğümüze genel toplamda 3 bin 193 adet makine ve ekipmana 14 milyon 486 bin 553 TL hibe desteği yapılmıştır. 2014 yılında ise toplam başvuru sayısı 2 bin 727, hibe ihtiyacı 30 milyon 555 bin 938, hibe verilecek kişi sayısı 409 ve bu kişilere verilecek hibe tutarı ise 2 milyon 235 bin 277 TL’dir. Elbistan’da toplam başvuru sayısı 951 kişidir. Hibe almaya hak kazanan çiftçi sayısı 94’tür ve hibe tutarı 714 bin 462 TL’dir. Göksun, Afşin, Ekinözü ve Nurhak’ta ise hibe verilecek toplam çiftçi sayısı 99 kişidir.

Elbistan’da yüzde 50 hibe destekli tarım makineleri ve ekipmanlar arasında 10’u bahçe traktörü olmak üzere diskli tırmık, pancar sökme makinesi, taş toplama makinesi, çayır biçme makinesi, el traktörü bulunmaktadır. Çiftçilerimize, çiftçilerimize, Elbistan’a ve bölgemize hayırlı olması temennisiyle bol ve bereketli hasatlar diliyorum. Özellikle tarıma katkı sağlayan kadın çiftçilerimize başarılar dileğiyle teşekkür ediyorum”

Kaymakam Akkoyun’da projenin Elbistan ve bölge tarımına yapacağı katkının önemine dikkat çekerek, “Bu yatırımlar çiftçilerimiz ve bölge yatırımı adına çok önemli. Ürün ve hasatların bu ekipmanlarla birlikte artacağına inanıyorum. İnşallah bu projelerin devamı gelir. Tarım aletleri ve iş makinelerinin bölge çiftçilerimize ve Elbistan’a hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Akkoyun, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu, Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, hak sahibi çiftçilere teslim aldıkları tarım aletlerinin başında hayırlı oldun dileklerini iletti. Yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan sohbetlerdi. Kaymakam Akkoyun, traktörde yer alan hak sahibi kadın çiftçilere bölge ve ülke tarımına yapacakları katkılar için başarılar diledi, teşekkür etti.

Kadın Çiftçiler 4 Kadın Çiftçiler 2 Kadın Çiftçiler 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
MHP Milletvekili Aycan, yerel sorunlara kayıtsız kalmadı MHP Milletvekili Aycan, y...

Aycan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından yazılı ol...

Toplu Taşıma Otobüslerinde Yeni Fiyat Listesi Toplu Taşıma Otobüslerind...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma ücretle...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi Sertifika Töreni Enerji Ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün 4004 ...

GEM’de Öğretmenlerle değerlendirme Toplantısı GEM’de Öğretmenlerle değe...

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) görevli öğretme...

Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ