Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Elbistan Tarımına Kadın Çiftçiler El Attı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbistan’da üretim yapan 94 çiftçiye yüzde 50 hibe yoluyla olmak üzere 714 bin 462 TL tutarında bahçe traktörü ve değişik türlerde tarım makinelerini görkemli bir hak sahiplerine teslim etti. Teslim töreninde yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan […]

Elbistan Tarımına Kadın Çiftçiler El Attı

10 Eylül 2014 - 20:39A+A-


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbistan’da üretim yapan 94 çiftçiye yüzde 50 hibe yoluyla olmak üzere 714 bin 462 TL tutarında bahçe traktörü ve değişik türlerde tarım makinelerini görkemli bir hak sahiplerine teslim etti.

Teslim töreninde yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan sohbetlerdi. Kaymakam Akkoyun, traktörde yer alan hak sahibi kadın çiftçilere bölge ve ülke tarımına yapacakları katkılar için başarılar diledi, teşekkür etti.

Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen tarım makineleri teslim törenine; Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Adem Köse, Müh. Cuma Güngör, İhsan Şen ve Meliha Bostancı, projenin tedarikçi firma yetkilileri, hak sahibi çiftçiler ve yakınları yer aldı.

Programa ev sahipliği yapan Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, açılış konuşmasında Elbistan ve bölge çiftçisinin üretimine büyük katkılar sağlayacak olan projenin hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu ise yaptığı bilgilendirme konuşmasında, Elbistan ovasına ve çiftçisinin üretimindeki konumuna dikkat çekerek, proje ile üretimime kalite ve kolaylıklar geleceğini söyledi. Aliemiroğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Bugüne kadar İl Müdürlüğümüze genel toplamda 3 bin 193 adet makine ve ekipmana 14 milyon 486 bin 553 TL hibe desteği yapılmıştır. 2014 yılında ise toplam başvuru sayısı 2 bin 727, hibe ihtiyacı 30 milyon 555 bin 938, hibe verilecek kişi sayısı 409 ve bu kişilere verilecek hibe tutarı ise 2 milyon 235 bin 277 TL’dir. Elbistan’da toplam başvuru sayısı 951 kişidir. Hibe almaya hak kazanan çiftçi sayısı 94’tür ve hibe tutarı 714 bin 462 TL’dir. Göksun, Afşin, Ekinözü ve Nurhak’ta ise hibe verilecek toplam çiftçi sayısı 99 kişidir.

Elbistan’da yüzde 50 hibe destekli tarım makineleri ve ekipmanlar arasında 10’u bahçe traktörü olmak üzere diskli tırmık, pancar sökme makinesi, taş toplama makinesi, çayır biçme makinesi, el traktörü bulunmaktadır. Çiftçilerimize, çiftçilerimize, Elbistan’a ve bölgemize hayırlı olması temennisiyle bol ve bereketli hasatlar diliyorum. Özellikle tarıma katkı sağlayan kadın çiftçilerimize başarılar dileğiyle teşekkür ediyorum”

Kaymakam Akkoyun’da projenin Elbistan ve bölge tarımına yapacağı katkının önemine dikkat çekerek, “Bu yatırımlar çiftçilerimiz ve bölge yatırımı adına çok önemli. Ürün ve hasatların bu ekipmanlarla birlikte artacağına inanıyorum. İnşallah bu projelerin devamı gelir. Tarım aletleri ve iş makinelerinin bölge çiftçilerimize ve Elbistan’a hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Akkoyun, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu, Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Özcan, hak sahibi çiftçilere teslim aldıkları tarım aletlerinin başında hayırlı oldun dileklerini iletti. Yaşanan diyaloglar arasında en ilginç olanları ise kadın çiftçilerle yapılan sohbetlerdi. Kaymakam Akkoyun, traktörde yer alan hak sahibi kadın çiftçilere bölge ve ülke tarımına yapacakları katkılar için başarılar diledi, teşekkür etti.

Kadın Çiftçiler 4 Kadın Çiftçiler 2 Kadın Çiftçiler 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...

Chocolate Slim Fiyatı Ne Kadar? Çikolata Slim Nedir, Zayıflatır mı? Chocolate Slim Fiyatı Ne Kadar? Çikolata...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Elbis...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yollarımızda kar Engeli Devam Ediyor Yollarımızda kar Engeli D...

Dün akşamdan itibaren başlayan kar yağışı özellikle Kahraman...

İlçe MEM Şube Müdürlerine E-Müfredat Modülü Tanıtıldı İlçe MEM Şube Müdürlerine...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı topla...

E-Müfredat Modülü Kahramanmaraş İlçeleri  Formatör Eğitimi Yapıldı. E-Müfredat Modülü Kahrama...

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından geliştirilen ve 2...

Nuri Pakdil Ortaokulundan Teknoloji Tasarım Sergisi Nuri Pakdil Ortaokulundan...

Onikişubat İlçesi Nuri Pakdil Ortaokulu olarak 8. sınıfların...

TEÇ-SEN’den Harun Kurt’a Hayırlı Olsun Ziyareti TEÇ-SEN’den Harun Kurt’a ...

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TRÇ-SEN)  Kahramanmaraş Şu...

Astropay Nedir Nasıl İşler Astropay Nedir Nasıl İşle...

Hızlı ilerleyen teknolojiye ayak uydurmak için sizde geç kal...

TOKİ Yıldız Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde Resim Sergisi TOKİ Yıldız Mesleki Ve Te...

Kahramanmaraş-Dulkadiroğlu TOKİ Yıldız Mesleki Ve Teknik Ana...

Rehberlik çalıştayları 1. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 1....

2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı 1. dönem sonu çalıştay...

Öğrencilerine Karne Hediyesi : “Sinema Günleri” Öğrencilerine Karne Hediy...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi Ökkaş Gümüşer Ortaokulu Oku...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt Kürtül Ortaokulunu Ziyaret Etti Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başl...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ