Maraşta Haber
Maraşta Haber

Durdu Özbolat: “İşkenceyi İspat Ettim”

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, bir dizi ziyaretler ve görüşmeler için geldiği Elbistan’da CHP İlçe Başkanlığı, CHP Kadın Kolları Başkanlığı ve CHP Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri ile kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Elbistan Grand Otelde yapılan toplantıya CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şendil, Nurhak Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş, Bakış Belediye Başkanı Kamber Yurdakurban ve CHP […]

Durdu Özbolat: “İşkenceyi İspat Ettim”

21 Ekim 2013 - 19:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, bir dizi ziyaretler ve görüşmeler için geldiği Elbistan’da CHP İlçe Başkanlığı, CHP Kadın Kolları Başkanlığı ve CHP Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri ile kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Elbistan Grand Otelde yapılan toplantıya CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şendil, Nurhak Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş, Bakış Belediye Başkanı Kamber Yurdakurban ve CHP Elbistan İlçe Başkanı Naci Göçmen katıldı. Toplantı öncesi kamuoyuna bilgilendirmelerde bulunan Özbolat, yaptığı siyasi değerlendirmelerde, “Siyaset gerçek bir macera” diyerek, “1980 sonrası 5 yıl ceza verdiler ama işkenceyi ispatladığım için beraat ettim” dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve CHP Ankara-Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı Durdu Özbolat, bir dizi görüşmeler ve toplantılar için geldiği Elbistan’da CHP İlçe Başkanlığı Yöneticileri ile Elbistan Grand Otelde bir araya geldi. CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şendil, Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş, Bakış Belediye Başkanı Kamber Yurdakurban, CHP Elbistan İlçe Başkanı Naci Göçmen, CHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Aslan, CHP Gençlik Kolları Başkanı Umut Kuyumcu ve yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı toplantıda katılımcılara yönelik açılış konuşmasını yapan CHP Elbistan İlçe Başkanı Naci Göçmen, Durdu Özbolat’a övgüler yağdırarak, kendisine Çankaya Belediye Başkan Adaylığı konusunda başarılar diledi. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde kapsamlı bir toplantı için bir araya geldiklerini ifade etti.

Daha sonra söz alan CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şendil ise yaptığı konuşmada, Durdu Özbolat’ın Kahramanmaraş’ta yaptığı 2 dönem başarılı milletvekili dönemin Çankaya’da devam edeceğine yürekten inandığını kaydetti. CHP İl Başkanı Şendil, konuşmasında şunları söyledi:

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAHRAMANMARAŞ’A 2 MİLLETVEKİLİ OLARAK YANSIYACAK

“11 İlçemizin sonuncusu olan Elbistan durağındayız. Gerçekten artık Durdu Özbolat’ı her yerde anlatmaktan gurur duyduğumu Elbistan’da anlatmak gereğini görmüyorum. Hepiniz zaten çok iyi tanıyorsunuz. Bu kadar yoğun tempo arasında ve dünde 40 derece ateşle hastane de serum taktırarak bu periyodu tamamladı. Hakikaten Allah gücünü daha çok artırsın. Bu kadar görevlerin arasında, son olarak Çankaya Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı, yeni bir serüven, yeni bir aktivite, yeni bir macera ama ümit ediyorum ki Kahramanmaraş’ta 2 dönem gerçekleştirmiş olduğu Milletvekilliğinin bir benzerini Çankaya Belediye Başkanlığında gerçekleştirecek. Çankaya da yapacağı o çalışmaların, Kahramanmaraş’a 2 Milletvekili olarak yansıyacağını düşünüyorum. Adaylığının açıklanmasını bile Elbistan’da mutlak suretle Elbistan Belediye Başkanlığını kazanacağımızın bir müjdesi olarak algılıyorum ve sizlere de böyle ifade etmek istiyorum.”

Büyük bir katılım ve coşkuyla Çankaya Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıklamasının ardından geldiği Elbistan’da birçok konuda değerlendirmelerde bulunan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat şu ifadelere yer verdi:

İŞKENCEYİ İSPATLADIM BERAAT ETTİM

“Bizim gibi maceraperest adamlar yerinde duramayanlar gibi başına bir iş alır durur. Siyasete çok erken başladım. Tabi bugün ki gibi siyaset değildi. Daha zor bir siyasetin içindeydik. O dönem biz sosyalist siyaset anlayışıyla devrimciydik. Tabi devleti iktidarı devirelim derken biz devrildik. Kenan Paşa geldi aldı bizi içeriye uzun süre sorguda kaldık. Kaçak yaşadık. Sürgünlere gönderildik. Ama hiçbir zaman mücadelemizden yılmadık. Aşağı yukarı bir 5 yıl kadar kaçak yaşadım. 5 buçuk sene hapis cezası verdiler. 1 buçuk sene de Çankaya’ya sürgün ettiler. Tabi sonradan işkenceyi kanıtladığımız için davadan beraat ettik.

İŞSİZ KALDIM ZOR GÜNLER GEÇİRDİM

1980-1988 arası devam eden bu davada 8 yıl yargılandım. SODEP başlayan Cumhuriyet Halk Partisiyle devam eden çizgimde hep bir şeye inandım. Önünüze bir hedef koyacaksınız ve ona inanacaksınız. İnanmak başarının yüzde 50’si derler. Ben o yıllar da çok rahat yurt dışına gidebilirdim. Hatta iki ülkeden de davet almıştım. Can güvenliğim olmadığı için, ama gitmedim kaldım. İşsiz kaldım çok zor günler geçirdim ama ben ülkemden ayrılmadım. İnatla siyasete devam ettim. Çankaya da uzun süre yöneticilik yaptım. Sonra 2004 yılında Çankaya Belediye Meclis Üyesi seçildim. Belediye Başkanlığına rağmen Grup Başkan Vekili oldum. Öyle bir Belediye Meclis üyeliği yaptım.

SİZLERE ÇOK ŞEY BORÇLUYUM

Benim geçmişte yoldaşlık yaptığım başta Hamit Kalkan olmak üzere ne kadar yoldaşım varsa hepsi yanımda yer aldılar. Hiç kimse beni yalnız bırakmadı. Aslında işin sırrı ordaydı. Sonunda parlamentoya gönderdiler beni. İkinci dönemde eğilim yoklaması yapıldı. Eğilim yoklamasında ben salona dahi gitmedim. Oy kullanılan salona oy kullanımı bittikten sonra gittim. Ve bende oy kullanmamıştım. Oradaki Genel Başkan Yardımcısı kürsüden Milletvekili bu oylamanın dışında demesine rağmen ben kullanılan oyların yüzde 90’nını aldım. Bu bir örgüt başarısıdır. Bu bir siyasetçinin kendi siyasal yaşamında çok az görebileceği bir tabloydu.

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizlere çok şey borçluyum ama bende size mahcup olmamak için elimden geleni yaptım. Hiç birinizden utanmamak için ne yapmam gerekiyorsa bir siyasetçi olarak üzerime düşen görevi yapmaya çalıştım.”

+ûZBOLAT 3 +ûZBOLAT 4

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN TEKNİK TEKSTİL ATAĞI GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN TEKN...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kahramanmaraş Genç...

PEYMÂNIMIZ VAR PEYMÂNIMIZ VAR

Sakın bâtıllara rağbet eyleme Her asra hükmeden fermânımız v...

Gazeteci Lütfi Yıkan Dualarla Defnedildi Gazeteci Lütfi Yıkan Dual...

Kahramanmaraş’ta gençlik yıllarından beri basının çeşi...

Elbistan’da Temiz Okul Papatyam Anaokulu Elbistan’da Temiz O...

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği ‘Eğitim Kurumlar...

Lütfi Yıkan Vefat Etti Lütfi Yıkan Vefat Etti

Kahramanmaraş basının güler yüzü,kabına sığmayan, hareketli,...

Kahramanmaraş’ta Bir İlk Gerçekleşti Kahramanmaraş’ta Bir İlk ...

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ara...

Onikişubat İlçe MEM Senebaşı toplantısı yapıtı Onikişubat İlçe MEM Seneb...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce, ...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 2 Biriz Edebiyat Cemalettin...

Yurdumuzun her bölgesinden, yurt dışından Şair ve Ozanların ...

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi 6. Yılında Kahramanmaraş Bilgi ile B...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Onikişubat Beledi...

Okullar Açılacak mı? Okullar Açılacak mı?

Çok fazla soru alıyoruz bu konuda. Çok yüksek ihtimalle okul...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ