Maraşta Haber
Maraşta Haber

Döktüğün tere anlam kat, bu taraftar o teri inci gibi boynunda taşır

Futbolcu olmak elbette zordur. Binlerce taraftarın önünde onları memnun edecek oyunu ortaya koymak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu zorluğu bildiğimiz için mücadele etmek isteyen ancak güçlü rakibi karşısında çırpınan futbolcu kardeşlerime saygı duyuyorum. Ancak sahada yürüyen arkadaşlara ise birkaç kelimede değinmek istiyorum. Kahramanmaraşspor bu yıl küllerinden yeniden doğdu. Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan’ın sesine kulak […]

Döktüğün tere anlam kat, bu taraftar o teri inci gibi boynunda taşır

02 Eylül 2014 - 18:57A+A-

Futbolcu olmak elbette zordur. Binlerce taraftarın önünde onları memnun edecek oyunu ortaya koymak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu zorluğu bildiğimiz için mücadele etmek isteyen ancak güçlü rakibi karşısında çırpınan futbolcu kardeşlerime saygı duyuyorum. Ancak sahada yürüyen arkadaşlara ise birkaç kelimede değinmek istiyorum.
Kahramanmaraşspor bu yıl küllerinden yeniden doğdu. Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan’ın sesine kulak veren şehir, Kahramanmaraşspor’un tarihinde görülmemiş birlik ve beraberliği sağladı. Bu birlik ve beraberliğin meyvesi sahaya çıkan futbolcunun formasını hakkıyla terletmesidir.
Ne Kahramanmaraş halkı ne de yöneticileriniz sizlerden atomu parçalamanızı beklemiyor! Tek beklenti sizlerin en iyi yaptığı iş olan meşin yuvarlağı rakip ağlarla buluşturmaktır.
Ankaragücü maçında tribünlerin coşkusu ve kalabalığı adeta tüylerimi diken diken yaptı. Bu taraftarın hayal kırıklığı yaşamasını asla istemem.
Oyunun teknik analizini Teknik Direktör Orhan Şerit’e bırakacağım. Ancak sahaya çıkardığı takımın tam bir takım olmadığını da kendisine belirtmek istiyorum. Bu karşılaşmadan çıkarılacak çok fazla ders olduğunu biliyorum. İnşallah sayın hocamda bizim gördüklerimizi görmüştür ve gereğini yapacaktır.
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda kaleci sorunu yaşayacağımızı düşünüyorum. Onur Nazmi kardeşimiz karşılaşmada beklediğimiz performansın çok altında kaldı. Hatalarını sıralamayacağım ancak taraftar atmosferinden etkilendiğini düşünüyorum. Onun da bu sorunu aşması ve bu görüntüye alışması gerektiğini düşünüyorum.
Taraftarın ise üzerine düşenin fazlasını yaptığı kanaatindeyim. Kahramanmaraşspor’u en zor günlerinde bile yalnız bırakmayan taraftar, bu karşılaşmada da takımın yanında oldu. Onların bu sevgisinin takımın başarısı olacağına inanıyorum. Bu birlik ve beraberliğin devam etmesi demek takımın başarılı olacağı anlamına geliyor.
Yazımın başlığında da belirttiğim gibi futbolcu kardeşlerimizin bu güzide taraftara galibiyetler armağan etmesi gerekiyor. Sahada döktüğü her bir ter damlasına bir anlam katmalı ve başarıya o zaman ulaşacağını bilmelisiniz. Bu taraftar Ankaragücü maçında olduğu gibi her zaman sizin yanınızdadır.
Önce taraftar için oynayın sonra da sizlere bu imkanı sunan Fatih Mehmet Ceyhan için sahaya çıkın. O olmasaydı bu yıl Kahramanmaraşspor’un sahaya çıkacağı bile meçhuldü. Bunu en iyi bilenlerde yine siz futbolculardır.
Gecesini gündüzünü sizinle geçiren, sizin peşinatlarınızı ve primlerinizi ödemek için kaynak arayan, hepinizle tek tek ilgilenen bu fedakar insana büyük bir vefa borcunuzun olduğunu düşünüyorum. Tüm futbol kurallarını ve alışıla gelmiş olayları bir tarafa bırakın. Bu saatten sonra tek bir kuralınız olsun o da kazanmak. Siz kazandığınız zaman bu memleket kazanacak.
Ben bu duygu ve düşüncelerle gelecek haftayı sabırsızlıkla beklediğimi belirterek herkese SPORLA DOLU GÜNLER diliyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Futbolcu olmak elbette zordur. Binlerce taraftarın önünde onları memnun edecek oyunu ortaya koymak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu z...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Futbolcu olmak elbette zordur. Binlerce taraftarın önünde onları memnun edecek oyunu ortaya koymak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu z...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Futbolcu olmak elbette zordur. Binlerce taraftarın önünde onları memnun edecek oyunu ortaya koymak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu z...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Futbolcu olmak elbette zordur. Binlerce taraftarın önünde onları memnun edecek oyunu ortaya koymak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu z...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
MHP Milletvekili Aycan, yerel sorunlara kayıtsız kalmadı MHP Milletvekili Aycan, y...

Aycan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından yazılı ol...

Toplu Taşıma Otobüslerinde Yeni Fiyat Listesi Toplu Taşıma Otobüslerind...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma ücretle...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi Sertifika Töreni Enerji Ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün 4004 ...

GEM’de Öğretmenlerle değerlendirme Toplantısı GEM’de Öğretmenlerle değe...

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) görevli öğretme...

Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ