Maraşta Haber
Maraşta Haber

DİYANET-SEN’ Den, Emniyet Müdürü Metin Aşık’a Plaket

Diyanet -Sen Şube Başkanı Ekrem Arslan, 64 Huzur Toplantısında, halkın huzur ve güveni için bilgi alış verişin önemli olduğunu söyledi. Kahramanmaraş il Emniyet Müdürü metin Aşık, topluma sağlıklı mesaj verilmesi adına düzenlediği, 64. Huzur toplantısında memur-sen bünyesindeki, diyanet-sen yönetim kurulu ve diğer sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Toplum destekli polislik faaliyetleri kapsamında; polis-halk ilişkilerini en […]

DİYANET-SEN’ Den, Emniyet Müdürü Metin Aşık’a Plaket

18 Ocak 2014 - 19:31A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Diyanet -Sen Şube Başkanı Ekrem Arslan, 64 Huzur Toplantısında, halkın huzur ve güveni için bilgi alış verişin önemli olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş il Emniyet Müdürü metin Aşık, topluma sağlıklı mesaj verilmesi adına düzenlediği, 64. Huzur toplantısında memur-sen bünyesindeki, diyanet-sen yönetim kurulu ve diğer sendika temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplum destekli polislik faaliyetleri kapsamında; polis-halk ilişkilerini en üst seviyeye çıkarmak ve kurumsal iletişimi geliştirmek, Kahramanmaraş emniyet müdürlüğü iş ve işlemleri, icraatları ve faaliyetleri hakkında bilgi vermek; din görevlilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde anlamak ve karşılamak amacıyla, 64. Sorumluluk alanı huzur toplantısı sıcak bir ortamda gerçekleştirildi.

il emniyet müdürlüğü restoranında il emniyet müdürü Metin Aşık’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya şube müdürlerinin ve sendika yönetiminin tanıtımıyla başlandı.  Toplantıya, Kahramanmaraş’ta görev yapan sendikaların yönetim kurulu üyelerinden oluşan 25 din görevlisi katıldı.

Toplantıda il emniyet müdürü Metin Aşık, il emniyet müdürlüğü olarak nitelikli bilgileri elde etmek amacıyla “her şikayet bir armağandır” ilkesi ile çalıştıklarını, amaçlarının vatandaşın ilk ağzından şikayetlerini dinleyerek, çözüm aşamasında, hizmet kalitelerini geliştirmek olduğunu belirtti.

Aşık sözlerinin devamında; bu şekilde suçla mücadelede vatandaşın da desteğinin alındığını söyledi. Toplantıya katılan din görevlilerine emniyet müdürlülüğünün bir aylık çalışmaları ve vatandaşlar tarafından iletilen bildirimler, meydana gelen asayiş, trafik ve kaçakçılık olaylarına ilişkin istatistikî veriler karşılaştırmalı olarak sunuldu.

İl emniyet müdürü Metin Aşık çıkışta yaptığı açıklamada, şehirde görev yapan diyanet mensuplarının bulunduğu üç sendika temsilcisi ve üyeleriyle bir araya geldiklerini belirtti. Aşık konuşmasında huzur toplantılarının karşılıklı bilgi paylaşımı ve iletişimi geliştirmek için çabaladıklarını da ifade ederek, din görevlilerinin kahramanmaraş’ın huzuruna yönelik çok ciddi görev üstlendiklerinin altını çizdi. Emniyet müdürü metin aşık, din görevlisi, öğretmen ve polisin toplumun saygın üç ayrı meslek gurubu olduğunu da vurgulayarak, bu grupla en güzel diyalog içerisinde olduklarını söyledi.

Kahramanmaraş diyanet-sen şube başkanı Ekrem Arslan ise emniyet müdürü metin Aşık’ın, huzur toplantısı adı altında yapmış olduğu bu toplantının verimli geçtiğini ve hayırlı olması dileğinde bulundu. Arslan, din görevlileriyle emniyet arasında bilgi alış verişinde bulunduklarını da belirterek, halkın huzur ve güveni için bu bilgi akışının yerinde olduğunu söyledi ve teşekkürlerini ekledi. Diyanet sen şube başkanı Ekrem Arslan üstün çalışmalarından dolayı il Emniyet Müdürü Metin Aşık’a bir de plaket takdim etti.

Türk diyanet vakıf sen şube başkanı Osman Vakkasoğlu, da, emniyetin din görevlileriyle durum değerlendirmesi dolayısıyla memnuniyetini dile getirdi ve diyanet camiası olarak teşekkür ettiklerini söyledi.

Toplantıya, emniyet müdürü metin aşık, müdür yardımcısı ve şube müdürüleri, diyanet sen şube başkanı Ekrem Arslan, Türk vakıf sen şube başkanı Osman Vakkasoğlu, diva sen şube başkanı Abdulbaki Karakurt ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Haber: Ahmet Güneçıkan

DSC_9149 DSC_9174

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25’e giren öğrenci ve aileleriyle buluştu Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) derece ...

Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ