Maraşta Haber
Maraşta Haber

DİYANET-SEN’ Den, Emniyet Müdürü Metin Aşık’a Plaket

Diyanet -Sen Şube Başkanı Ekrem Arslan, 64 Huzur Toplantısında, halkın huzur ve güveni için bilgi alış verişin önemli olduğunu söyledi. Kahramanmaraş il Emniyet Müdürü metin Aşık, topluma sağlıklı mesaj verilmesi adına düzenlediği, 64. Huzur toplantısında memur-sen bünyesindeki, diyanet-sen yönetim kurulu ve diğer sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Toplum destekli polislik faaliyetleri kapsamında; polis-halk ilişkilerini en […]

DİYANET-SEN’ Den, Emniyet Müdürü Metin Aşık’a Plaket

18 Ocak 2014 - 19:31A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Diyanet -Sen Şube Başkanı Ekrem Arslan, 64 Huzur Toplantısında, halkın huzur ve güveni için bilgi alış verişin önemli olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş il Emniyet Müdürü metin Aşık, topluma sağlıklı mesaj verilmesi adına düzenlediği, 64. Huzur toplantısında memur-sen bünyesindeki, diyanet-sen yönetim kurulu ve diğer sendika temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplum destekli polislik faaliyetleri kapsamında; polis-halk ilişkilerini en üst seviyeye çıkarmak ve kurumsal iletişimi geliştirmek, Kahramanmaraş emniyet müdürlüğü iş ve işlemleri, icraatları ve faaliyetleri hakkında bilgi vermek; din görevlilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde anlamak ve karşılamak amacıyla, 64. Sorumluluk alanı huzur toplantısı sıcak bir ortamda gerçekleştirildi.

il emniyet müdürlüğü restoranında il emniyet müdürü Metin Aşık’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya şube müdürlerinin ve sendika yönetiminin tanıtımıyla başlandı.  Toplantıya, Kahramanmaraş’ta görev yapan sendikaların yönetim kurulu üyelerinden oluşan 25 din görevlisi katıldı.

Toplantıda il emniyet müdürü Metin Aşık, il emniyet müdürlüğü olarak nitelikli bilgileri elde etmek amacıyla “her şikayet bir armağandır” ilkesi ile çalıştıklarını, amaçlarının vatandaşın ilk ağzından şikayetlerini dinleyerek, çözüm aşamasında, hizmet kalitelerini geliştirmek olduğunu belirtti.

Aşık sözlerinin devamında; bu şekilde suçla mücadelede vatandaşın da desteğinin alındığını söyledi. Toplantıya katılan din görevlilerine emniyet müdürlülüğünün bir aylık çalışmaları ve vatandaşlar tarafından iletilen bildirimler, meydana gelen asayiş, trafik ve kaçakçılık olaylarına ilişkin istatistikî veriler karşılaştırmalı olarak sunuldu.

İl emniyet müdürü Metin Aşık çıkışta yaptığı açıklamada, şehirde görev yapan diyanet mensuplarının bulunduğu üç sendika temsilcisi ve üyeleriyle bir araya geldiklerini belirtti. Aşık konuşmasında huzur toplantılarının karşılıklı bilgi paylaşımı ve iletişimi geliştirmek için çabaladıklarını da ifade ederek, din görevlilerinin kahramanmaraş’ın huzuruna yönelik çok ciddi görev üstlendiklerinin altını çizdi. Emniyet müdürü metin aşık, din görevlisi, öğretmen ve polisin toplumun saygın üç ayrı meslek gurubu olduğunu da vurgulayarak, bu grupla en güzel diyalog içerisinde olduklarını söyledi.

Kahramanmaraş diyanet-sen şube başkanı Ekrem Arslan ise emniyet müdürü metin Aşık’ın, huzur toplantısı adı altında yapmış olduğu bu toplantının verimli geçtiğini ve hayırlı olması dileğinde bulundu. Arslan, din görevlileriyle emniyet arasında bilgi alış verişinde bulunduklarını da belirterek, halkın huzur ve güveni için bu bilgi akışının yerinde olduğunu söyledi ve teşekkürlerini ekledi. Diyanet sen şube başkanı Ekrem Arslan üstün çalışmalarından dolayı il Emniyet Müdürü Metin Aşık’a bir de plaket takdim etti.

Türk diyanet vakıf sen şube başkanı Osman Vakkasoğlu, da, emniyetin din görevlileriyle durum değerlendirmesi dolayısıyla memnuniyetini dile getirdi ve diyanet camiası olarak teşekkür ettiklerini söyledi.

Toplantıya, emniyet müdürü metin aşık, müdür yardımcısı ve şube müdürüleri, diyanet sen şube başkanı Ekrem Arslan, Türk vakıf sen şube başkanı Osman Vakkasoğlu, diva sen şube başkanı Abdulbaki Karakurt ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Haber: Ahmet Güneçıkan

DSC_9149 DSC_9174

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Koronavirüsü Tedbirlerle Yeneriz” “Koronavirüsü Tedbirlerle...

Elbistan Kaymakamı Demir Vatandaş ve Esnaflarla Bir Araya Ge...

Her Şey Güzel Olacak Her Şey Güzel Olacak

Kahramanmaraş’ın sevilen, genç siyasetçilerinden AK Parti Ka...

Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yin...

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni i...

Covid-19 Kurbanı Öğretmene Hatıra Fidanı Covid-19 Kurbanı Öğretmen...

Elbistan TÜGVA Temsilciliği Yanan Ormanlara Dikkat Çekmek Ad...

YÂ RAB! YÂ RAB!

Şühedânın kanı ile sulanan Bizleri vatansız yaşatma yâ Rab! ...

Türk şiirinin beyaz kartalı Bahaettin Karakoç Türk şiirinin beyaz karta...

Bahaettin Karakoç, anadan doğma şairdir. Sonradan olmuş bir ...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 7 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 192.G...

Kahramanmaraş ‘ta Pandemi İçin Kararlar Kahramanmaraş ‘ta P...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 19 Ekim 2020 günü...

Kahramanmaraş’ta Coronavirüs Artışı Risk Taşıyor Kahramanmaraş’ta Coronavi...

Coranavirüs’ün yaz aylarına göre artış göstereceği bir mevsi...

Doğukent’e açık hava sınıfı Doğukent’e açık hav...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Ku...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ