Maraşta Haber
Maraşta Haber

Divanlı, MHP’yi Bağrına Bastı

Artık mahalli seçimlere parmakla gösterilecek kadar az günlerin kaldığı bu günlerde, siyasi partiler seçim çalışmalarını gündüzden geceye taşırken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Divanlı Mahallesine çıkartmasında, mahalle sakinleri MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci, Milletvekili Mesut Dedeoğlu ve Dulkadiroğlu Belediye Bakan Adayı Av. Neslihan Koca Nergiz’i bağrına bastı. Divanlı Mahallesindeki gece mitinginde konuşan Büyükşehir […]

Divanlı, MHP’yi Bağrına Bastı

21 Mart 2014 - 22:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Artık mahalli seçimlere parmakla gösterilecek kadar az günlerin kaldığı bu günlerde, siyasi partiler seçim çalışmalarını gündüzden geceye taşırken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Divanlı Mahallesine çıkartmasında, mahalle sakinleri MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci, Milletvekili Mesut Dedeoğlu ve Dulkadiroğlu Belediye Bakan Adayı Av. Neslihan Koca Nergiz’i bağrına bastı.

Divanlı Mahallesindeki gece mitinginde konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Prof. Dr. Tahir Akgemci, bu mahalleden olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Burası benim mahallem. Burada teyzelerim, halalarım, amcalarım, ağabeylerim ve kardeşlerim var, sizler varsınız. İyi ki varsınız. Bizleri bağrınıza bastınız, kucak açtınız, sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

30 Mart mahalli seçimlerinin ilk zafer işaretinin Divanlı Mahallesinde verildiğini duyuran Akgemci, gönüldaşı olduğu kadar sınıf arkadaşı da olan eski milletvekili M. Akif Paksoy’a da geldiği için teşekkür ederken, birbirinden büyük ve iz bırakacak projeleri ile bu kente hayat vermek için geldiğini, aday olduğunu dile getirdi.

2 copy

MAHALLELERİMİZ ESKİ CANLILIĞINI KAZANACAK

Akgemci, bir zamanlar Kahramanmaraş’ın en canlı mahalleleri olan Divanlı, Kümbet, Sarayaltı, Kuyucak gibi mahallelerin eski canlılığını tekarar kazanacağını söyleydi ve Mahalle Restorasyonu Projesinden şu şekilde anlattı:

“Kahramanmaraş’ın en eski mahalleleri olan bu mahallerimiz eski cazibesini kazanacak. Bir zamanların cazibe merkezi olan bu mahallelerimiz ne yazik ki; ihmal edilmiş, kaderine terkedilmiş. Hal böyle olunca burada yaşayan insanlarımız anılarını bırakıp, başka yerlere taşınmışlar. Bu mahallerimizi 3-5 yıl daha ihmal edersek yaşayan aile kalmayacak, suç yuvası olacak.

Biz mahalle restorasyonu projemizle, bu mahallerimiz tarihi dokusuyla modernize ederek, hem arsa sorununu çözeceğiz, hem de eski cazibesini kazandıracağız.

Çocukluğumuzun geçtiği, anılarımızın olduğu, aşkların yaşandığı, şarkılara türkülere konu olan hikayelerin bulunduğu mahallelerimiz hep yaşatacağız.”

Akgemci, MHP’nin ilk gece mitinginde coşkulu kalabalığa seslenirken, kadınlı-erkekli ve çocuklu mahalle sakinleri hep biri ağızdan, “Oyumuz bu kez MHP’ye, Tahir Hocaya ve Neslihan hanıma” diye tezahüratta bulundular.

Mahalle sakinleri Akgemci’yi alkış yağmuruna tuttu.

1 copy

FEZLEKE’NİN KAPAĞINI BİLE AÇMADILAR

Bunu söyleyen, seçim otobüsünde halka hitaben konuşma yapan MHP Milletvekili Mesut Dedeoğlu idi.

Dedeoğlu, meclisteki toplantı ardından ayağının tozu ile geldiği Divanlı Mahallesindeki mitingde, fezleke konusundaki endişelerini, kaygılarını dile getirdi, iktidarın halka bilgi vermekten kaçındığını iddia ederek, fezleke dosyasının kapağının bile açılmadığını söyledi.

“Divanlı-Kümbet, Kahramanmaraş’ın en eski mahallesi. Herkes gibi bizim de bu mahallede dostlarımız olduğu kadar anılarımız da var. Şimdi, önümüzde bir 30 Mart mahalli seçimleri var. Dikkatli olun, uyanık olun! Bu seçim, Kahramanmaraş ve Türkiye seçimlerine örnek olacak, MHP artan oyları ile belediyeleri alacak, sizler de rahat edeceksiniz. 11 yıl öncesine, geriye dönüp baktığımızda, bunlar hiçbir şey yapmamışlar,  ellerini taşın altına dahi koymamışlar. Bu kentin çok eksiği, çok ihtiyacı var. Biz bunları, mecliste, milletvekili olarak, beni Ankara’ya sizler gönderdiniz. Niye gönderdiniz, sesinizi olayım diye, sorunlarınızı dile getireyim diye. Bu kardeşiniz de mecliste bu kentin sorunlarını en çok gündeme getiren, soru önergeleri veren kişi olarak, itiraf edeyim ki yalnız kaldım. Yoruldum ama usanmadım, bıkmadım. Çünkü size verilmiş sözüm vardı.” diye konuşan Milletvekili Dedeoğlu,30 Mart mahalli seçimlerinde iyi bir sonuç alacaklarını, bu iktidara bir ders verme gününün geldiğini hatırlattı.

3 copy

NERGİZ; EDELERİM, BACILARIM, ABLALARIM…

Seçim otobüsü üzerine çıktığında, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Av. Neslihan Koca Nergiz için büyük alkış koptu.

Özellikle kadınlar Neslihan Nergiz için tezahüratta bulunurken, Nergiz, mahalli seçimlere bir parmağın sayısı kadar günlerin kaldığına işaret etti, ancak parti olarak, aday olarak hız kesmeden seçim çalışmalarına devam ettiğinin altını çizdi, bu mitingleri, bu gezileri bir düğün, biri halaya benzeterek, “Yerimizde durmuyoruz. Düğünlere  gidiyor halay çekiyoruz, cenazelere  gidiyor, ağlıyoruz. Partimiz Dulkadiroğlu’na beni aday gösterdi. Size güvenerek yaptı bunu. Bende size inanıyorum ki, bu bacınızı başkan yapacaksınız. İnşallah 9 gün sonra, bir başkan olarak sislere seslenmeyi Rab’bim bana nasip edecek inşallah” diye konuştu, arkasından da mahalle sakinlerine geldikleri için teşekkür etti, sevgilerini gönderdi, “İyi ki varsınız. Desteklerinizi bekliyorum, Allaha emanet olun” dedi ve sözlerine nokta koydu.

ETLİ PİLAVI, AYRAN

Miting alanını dolduran yüzlerce mahalle sakinlerine partinin ikramı olan etli pirinç pilavı ile ayran dağıtılırken, mahalle sakinleri ilk kez karşılaştıkları bu uygulama, bu nezaket için, bu ikramlar için adaylara teşekkür etmeyi unutmadılar.

4 copy 5 copy 6 copy 7 copy 8 copy 9 copy 10 copy 11 copy 12 copy 13 copy 14 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 13 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 198.G...

Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirildi Uzaktan Eğitim Süreci Değ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Ku...

Ekinözü Öğrencilerine 150 adet tablet hediye edildi Ekinözü Öğrencilerine 150...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, ...

Bu Kararları Okumadan Sokağa Çıkmayın Bu Kararları Okumadan Sok...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 01 Aralık 2020 gü...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geldi Hafta sonu sokağa çıkma y...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Kabine toplantısı sonund...

Yardımcıoğlu: Türkiye, Dış Siyasetini Yeniden Gözden Geçirmeli! Yardımcıoğlu: Türkiye, Dı...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN KÜLTÜR HİZMETİ ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN...

       Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK  kü...

Eğitimle İlgili Yeni Kararlar Alındı Eğitimle İlgili Yeni Kara...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 30 Kasım 2020 gün...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A A...

Kahramanmaraş – Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başka...

Ziya YENİPINAR”elle tutulur bir iyileştirme” beklemekteyiz Ziya YENİPINAR”elle...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, TBMM’de bütçe...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ