Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dedeoğlu’ndan 4 Eski Bakan’ın Fezleke İadesine Büyük Tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili ve Soruşturma Komisyonu Üyesi Mesut Dedeoğlu, 4 eski bakan hakkındaki fezlekelerin soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü tarafından İstanbul Başsavcılığı’na iadesini sert bir dille eleştirdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, komisyon başkanının komisyonda karar almadan fezlekeleri iade etmeye hakkı bulunmadığını belirterek, fezlekelerin akıbeti konusunda […]

Dedeoğlu’ndan 4 Eski Bakan’ın Fezleke İadesine Büyük Tepki

16 Temmuz 2014 - 19:03A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili ve Soruşturma Komisyonu Üyesi Mesut Dedeoğlu, 4 eski bakan hakkındaki fezlekelerin soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü tarafından İstanbul Başsavcılığı’na iadesini sert bir dille eleştirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, komisyon başkanının komisyonda karar almadan fezlekeleri iade etmeye hakkı bulunmadığını belirterek, fezlekelerin akıbeti konusunda endişe duyduklarını vurguladı.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, 17-25 Aralık 2014 tarihlerinde Türkiye’nin Cumhuriyet döneminin en büyük yolsuzluk ve rüşvet olayları iddialarının ortaya atıldığına işaret ederek, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Konu basınımızda geniş yer aldı. Konuyu 77 milyon Türk Milletini hem de tüm dünya yakından takip ediyor. Soruşturma Komisyonu ilk toplantısında başkanlık divanını seçtikten sonra dağılmıştır.

İkinci toplantıyı ne zaman yapacak diye beklerken kamuoyundan aldığımız duyum, haber üzerine gelen fezlekelerin, tekrar savcılığa iade edildiğini duyduk ve nihayetinde komisyon başkanımızı aradım. “evet” dedi. “Dosyaları savcılığa tekrar iade ettim.” Peki, iade gerekçeniz nedir? Neden iade ettiniz?

Pusula dizinlerinde eksiklik varmış. Başka bir deyişle içindeki dizayn sırasının fihristinin doğru yapılmadığı gerekçesini göstererek “iade ettim” dedi. Böyle bir şeye inanamadım.

Daha önce Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek tarafından 32 klasör olarak, dosya iade edildiğini ve 14 klasör olarak geri geldiğini biliyoruz. Yine bunları hep basından duyduk. Çünkü parlamentoya milletvekillerine bu iktidar partisi bu konularla ilgili hiçbir zaman bilgi vermedi.

Nihayetinde bu fezlekeler yeniden Başsavcılığa gitti. Geri gelir mi? Kaç dosya gitti? Kaç dosya gelir? İçinin içeriği değişir mi? Değişmez mi?

Bundan hiçbir bilgimiz yok. Bunu da elbette siz değerli basın mensuplarımızdan 77 milyon Türk halkıyla paylaşmak mecburiyetindeydik.

MHP olarak yine 17-25 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet sonuna kadar takipçisiyiz. Sonuna kadar biz bunu takip edeceğiz.

Bunlar her ne kadar bunu savsaklasalar da, yok etmeye çalışsalar da MHP olarak biz bunu takip edeceğiz. Peşini bırakmayacağız.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce bu iktidarın, Adalet ve kalkınma Partisi iktidarının rüşvet ve yolsuzluk olayları ortalıkta gezmesin, ortaya dökülmesin ne komisyon da ne parlamento da. “Arzu ettikleri budur” diye düşünüyoruz.

İlk etapta bu fezlekeler 32 klasör olarak Meclis Başkanı Sayın Cemil Çiçek’e teslim edilmiştir. Bunu basından öğrendik. Cemil Bey iade etmiş dosyaları. Tekrar geldiğinde 14 klasör olarak gelmiş.

Şimdi dosyalar yeniden iade edildiğine göre, geriye kaç dosya gelecek?, kaç tanesi yok olacak ve değişecek? Onları bilmiyoruz. Tabi ki bu endişelerimiz var.

Bir art niyet olmasaydı, bu dosyalar Meclis’e ilk geldiğinde soruşturma komisyonu kurulu ve komisyonu teslim edilirdi.

Art niyet var. “Kesinlikle bu endişeyi taşıyoruz. İçindeki bilgiler kaybolur ve değişir” diye.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili ve Soruşturma Komisyonu Üyesi Mesut Dedeoğlu, 4 eski bakan hakkındaki fezlekeleri...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili ve Soruşturma Komisyonu Üyesi Mesut Dedeoğlu, 4 eski bakan hakkındaki fezlekeleri...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili ve Soruşturma Komisyonu Üyesi Mesut Dedeoğlu, 4 eski bakan hakkındaki fezlekeleri...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili ve Soruşturma Komisyonu Üyesi Mesut Dedeoğlu, 4 eski bakan hakkındaki fezlekeleri...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Nurhak’ta “Kardeşlik Mitingi” Şölene Dönüştü Nurhak’ta “Kardeşlik Miti...

Millet İttifakı CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan...

“Meydanlara İnersek Size Dar Ederiz” “Meydanlara İnersek Size ...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu “Sıfır Atık” sergisi açtı Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Kahramanmaraş Onikişubat Yıldırım Bayazıt İlkokulu “SI...

BİZİM DÂVÂMIZ-HANİFİ KARA BİZİM DÂVÂMIZ-HANİFİ KARA...

Ertuğrul Bey oğluna şu sözleri söylemiş “Bizim dâvâmız...

“Bu Sevgi Karşılıksız Kalmayacak” “Bu Sevgi Karşılıksız Kal...

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abd...

Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya Elbistan’ı Salladı Ali Kınık ve Mümin Sarıka...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Bi...

Kardeş olan iki okul Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesin...

TBB’den Elbistan Belediyesine Sağlık Hibesi TBB’den Elbistan Belediye...

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Elbistan Belediyesi’ne va...

Ne ilk ne de son serzenişimdir! Ne ilk ne de son serzeniş...

Bin bir zulüm ve haksızlıkla kalplerini tarumar ettiğiniz, h...

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi Senem Ayşe Anaokulundan &...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ