Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dedeoğlu, “Sığınma Evleri Ve Huzurevi’nde Eksiklerimiz Var”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda aile kurumunun büyük önem taşıdığını söyledi. Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ta kadın sığınma evleri ve gerekse huzurevinde büyük eksikler bulunduğunu ifade etti. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM’de yapmış olduğu konuşmada, Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve […]

Dedeoğlu, “Sığınma Evleri Ve Huzurevi’nde Eksiklerimiz Var”

31 Ocak 2014 - 13:17A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda aile kurumunun büyük önem taşıdığını söyledi.

Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ta kadın sığınma evleri ve gerekse huzurevinde büyük eksikler bulunduğunu ifade etti.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM’de yapmış olduğu konuşmada, Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol açmış olduğu olumsuz gelişmelere karşı korunması gerektiğini vurguladı. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, aile kurumunu güçlendirilerek, aile bireyleri arasındaki bağlılığı ve aile bütünlüğünü koruyucu politikalar geliştirmek gerektiğine de dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aileyi ve sosyal fonksiyonlarını zayıflatıcı unsurlar ortadan kaldırılmalıdır. İstihdam imkânı geliştirilerek her ailenin yeterli ve sürekli bir gelire sahip olması sağlanmalıdır.

Asgari hayat standardının altında gelir elde eden aileler muhtaçlık düzeyi esas alınarak sosyal koruma programı kapsamına alınmalıdır.

Bu çerçevede, ailelere düzenli olarak sosyal destek sağlanmalıdır. Aile bütünlüğünün korunması ve sağlanması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmaları sağlanmalıdır.

Her alanda kadınların saygınlığı artırılarak kadınların eğitim düzeyleri yükseltilmelidir. Kalkınma sürecinde, iş hayatında ve karar alma mekanizmalarında daha fazla rol almaları sağlanmalıdır.

Böylece kadınların, toplumsal konumları güçlendirilmelidir. Yükseköğretimde sunulan imkân ve fırsatlardan kız öğrencilerin yararlanması sağlanmalıdır. Kadınların istihdam edilebilirlikleri geliştirilerek işgücü piyasasında geniş bir şekilde yer almaları sağlanmalıdır.

Çalışma hayatında kadınlara yönelik negatif ayrımcılığa son verilmelidir. Çalışmayan ev hanımlarına mesleki beceri kazandırılarak aile bütçesine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaları konusunda daha kapsamlı çalışmalar yapılmalıdır.

Yaşları ne olursa olsun evli olmayan kız evlatlar ile boşanan veya dul kalan kadınlar sağlık yardımlarından yararlandırılmalıdır. Kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığa son verilmelidir.

Kadınların şiddete maruz kalmasına yol açan kültürel, sosyal, psikolojik ve ekonomik nedenler ortadan kaldırılmalıdır. Sivil toplum kuruluşları ve medya ile bu konuda işbirliğine gidilmelidir.

Çocukların gelecekleri teminat altına alınarak, çocukların yaşam kalitesi iyileştirilmelidir. Kreş ve çocuk kulübü gibi gündüzlü bakım hizmetlerinden ücretsiz yararlanılmasının sağlanması gerekmektedir.”

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu konuşmasının son bölümünde ise kürsüden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşe Nur İslam’a seslenerek, “Sayın Bakanım, bu duygu ve düşüncelerle gerçi -yeni göreve geldiniz, tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum-yine Kahramanmaraş, seçim bölgemde gerek kadın sığınma evleri gerekse de huzurevlerinde merkezimizde ve ilçelerimizde çok büyük eksikliklerimiz var. Bu konuyu da tekrar hatırlatıyorum sizlere ve yardımlarınızı diliyorum.” dedi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahrama...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağa...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay To...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – ...

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâreti...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme topl...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II...

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Sen...

ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ