Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dedeoğlu, Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilmesini İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçi sayısının her geçen gün artığını belirterek, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesini istedi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, bütçe konuşmasında hükümeti çok sert bir dille eleştirdi. Hükümet tarafından hazırlanan bu bütçe ile 2014 yılının 2013 yılından […]

Dedeoğlu, Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilmesini İstedi

21 Aralık 2013 - 11:35A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçi sayısının her geçen gün artığını belirterek, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesini istedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, bütçe konuşmasında hükümeti çok sert bir dille eleştirdi. Hükümet tarafından hazırlanan bu bütçe ile 2014 yılının 2013 yılından daha zor geçeceğine işaret ederek, ülkemizde hemen hemen her alanda sorunların artarak devam ettiğini söyledi.

Hükümetin, Türkiye’nin neredeyse taşeron işçi cennetine dönüştürdüğünü ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Kamu kurum ve kuruluşlarında 585 bin 788 ve özel sektör kesiminde ise 419 bin 466 kişi taşeron olarak çalışmaktadır. Ülkemizde, taşeron işçiliğin en yaygın olduğu sektörler arasında temizlik ve inşaat sektörü gelmektedir. 417 bin kişi temizlik sektöründe çalışırken, inşaat sektöründe taşeron işçilerin sayısı 318 bine çıkmıştır.” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, taşeron işçilerin iş güvencesi ve sosyal haklarına yönelik mutlaka bir çalışma yapılması gerektiğine de dikkat çekerek, kamuda sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçilere kadro verilmesi gerektiğini bildirdi.

 

TEŞVİK BEKLENTİSİ VAR

Ülkemizde pek çok iş sektörünün istihdam ve üretim konusunda teşvik ve destek beklediğini kaydeden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmanı şöyle sürdürdü:

Protestolu senet sayısı 2013 yılının ilk 8 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7.4 oranında artarak 724 bin 686 adede yükselmiştir. Protestolu senet tutarı ise yüzde 20 artışla 4 milyar 904 milyon lira olmuştur.

Bütçede istihdama ve üretime daha fazla kaynak ayrılmalıdır. Sanayinin rekabet gücü artırılmalı ve sanayi kesimine ucuz enerji sağlanmalıdır. Ülkemizde yaşanan işsizliği önlemenin tek yolu, yalnızca sanayiden ve üretim artışından geçmektedir.

Bu sağlanamazsa bütün bu yaşana sorunlar daha da derinleşir. Yeni sosyal patlamalara yol açar. Ülkemizde hemen hemen her alanda sıkıntı devam etmektedir. Bu nedenle, eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik gibi alanlara daha fazla kaynak ayrılmalıdır.

TARIM VE HAYVANCILIK

Tarım ve hayvancılık desteklenmeli ve bu alana ayrı bir önem verilmelidir. Köylümüz el emeğinin ve alın terinin karşılığını almalıdır. Bugün bunların hiç birisi yapılmış değildir.

Tarım ve hayvancılık alanında işler iyiye gitmemektedir. Tarım ve hayvancılık alanında ithalat artmıştır. Türkiye, tarihinde ilk kez, canlı hayvan ve saman ithal etmeye başlamıştır. Yüksek vergiler tarım ve hayvancılık alanında girdi fiyatlarını artırmıştır.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümetin eğitim ve sağlık politikalarını da eleştirdi. Hastanelerde kuyrukların arttığını iddia eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, eğim alanında sorunların iyice arttığını vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkû...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkû...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkû...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkû...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(4 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Başakan Çeleğen’den Taziye Mesajı Başakan Çeleğen’den...

BAHAETTİN KARAKOÇ (1930 – 16 Ekim 2018)  Edebiyat düny...

Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuştu Bahaettin Karakoç Hakkın ...

Türk şiirinin Beyaz Kartalı, Dedekorkut’u ve “Kelimele...

20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’a Ulaştı 20 Bin Kur’an-ı Ker...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen, M...

“Elbistan Köy Haline Getiriliyor” “Elbistan Köy Haline Geti...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç TBMM’de Memleket H...

Papaz Olmak Papaz Olmak

Arif olanlar başlığa bakar bakmaz neler söyleyip neler yazac...

Beyaz Kartal Yoğun Tempoya Dayanamadı Beyaz Kartal Yoğun Tempoy...

 Türk şiirinin Dedekorkut’u ve Beyaz Kartalı olarak bilinen ...

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İma...

Andırın’da İYEP Semineri Verildi Andırın’da İYEP Sem...

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde görev yapan öğretmen ve y...

Öğretmenlere İYEP Tanıtıldı Öğretmenlere İYEP Tanıtıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı salon...

“KEŞİF” ZAMANDA YOLCULUK YAPAN 3 GENCİN MACERASINI GÖZLER ÖNÜNE SERECEK “KEŞİF” ZAMAN...

Burak Can, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız, Yurdaer Okur, P...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ