Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dedeoğlu, Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilmesini İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçi sayısının her geçen gün artığını belirterek, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesini istedi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, bütçe konuşmasında hükümeti çok sert bir dille eleştirdi. Hükümet tarafından hazırlanan bu bütçe ile 2014 yılının 2013 yılından […]

Dedeoğlu, Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilmesini İstedi

21 Aralık 2013 - 11:35A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçi sayısının her geçen gün artığını belirterek, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesini istedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, bütçe konuşmasında hükümeti çok sert bir dille eleştirdi. Hükümet tarafından hazırlanan bu bütçe ile 2014 yılının 2013 yılından daha zor geçeceğine işaret ederek, ülkemizde hemen hemen her alanda sorunların artarak devam ettiğini söyledi.

Hükümetin, Türkiye’nin neredeyse taşeron işçi cennetine dönüştürdüğünü ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Kamu kurum ve kuruluşlarında 585 bin 788 ve özel sektör kesiminde ise 419 bin 466 kişi taşeron olarak çalışmaktadır. Ülkemizde, taşeron işçiliğin en yaygın olduğu sektörler arasında temizlik ve inşaat sektörü gelmektedir. 417 bin kişi temizlik sektöründe çalışırken, inşaat sektöründe taşeron işçilerin sayısı 318 bine çıkmıştır.” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, taşeron işçilerin iş güvencesi ve sosyal haklarına yönelik mutlaka bir çalışma yapılması gerektiğine de dikkat çekerek, kamuda sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçilere kadro verilmesi gerektiğini bildirdi.

 

TEŞVİK BEKLENTİSİ VAR

Ülkemizde pek çok iş sektörünün istihdam ve üretim konusunda teşvik ve destek beklediğini kaydeden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmanı şöyle sürdürdü:

Protestolu senet sayısı 2013 yılının ilk 8 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7.4 oranında artarak 724 bin 686 adede yükselmiştir. Protestolu senet tutarı ise yüzde 20 artışla 4 milyar 904 milyon lira olmuştur.

Bütçede istihdama ve üretime daha fazla kaynak ayrılmalıdır. Sanayinin rekabet gücü artırılmalı ve sanayi kesimine ucuz enerji sağlanmalıdır. Ülkemizde yaşanan işsizliği önlemenin tek yolu, yalnızca sanayiden ve üretim artışından geçmektedir.

Bu sağlanamazsa bütün bu yaşana sorunlar daha da derinleşir. Yeni sosyal patlamalara yol açar. Ülkemizde hemen hemen her alanda sıkıntı devam etmektedir. Bu nedenle, eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik gibi alanlara daha fazla kaynak ayrılmalıdır.

TARIM VE HAYVANCILIK

Tarım ve hayvancılık desteklenmeli ve bu alana ayrı bir önem verilmelidir. Köylümüz el emeğinin ve alın terinin karşılığını almalıdır. Bugün bunların hiç birisi yapılmış değildir.

Tarım ve hayvancılık alanında işler iyiye gitmemektedir. Tarım ve hayvancılık alanında ithalat artmıştır. Türkiye, tarihinde ilk kez, canlı hayvan ve saman ithal etmeye başlamıştır. Yüksek vergiler tarım ve hayvancılık alanında girdi fiyatlarını artırmıştır.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümetin eğitim ve sağlık politikalarını da eleştirdi. Hastanelerde kuyrukların arttığını iddia eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, eğim alanında sorunların iyice arttığını vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fransa, Gerekli İncelemeler İçin Harekete Geçti Fransa, Gerekli İncelemeler İçin Hareket...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkû...

Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkû...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkû...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkû...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(4 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
15 Temmuz Şehitler İHO’Canlı Yayınla Tanıtıldı 15 Temmuz Şehitler İHO’Ca...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam Hati...

Göksun MTAL de Geleneksel Sene Sonu Sergisi Göksun MTAL de Geleneksel...

Göksun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl geleneksel o...

Aycan “Aile yapımız çatırdıyor” Aycan “Aile yapımız çatır...

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Millet...

Papatyam İYİLİK Açtı Papatyam İYİLİK Açtı

              Elbistan PAPATYAM Anaokulu öğrencileri, İyilik...

“Elbistan Milli Mücadele Müzesi” Kuruluyor “Elbistan Milli Mücadele ...

Bir asır önce inşa edilen ve Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Mücad...

Hacı Osman Arıkan İHO’ 4006 Bilim Fuarı Açtı Hacı Osman Arıkan İHO’ 40...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu / Hacı Osman Arıkan İmam Hatip Or...

Selahaddin Uğur’un Annesi Dualarla Defnedildi Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Kadın Platformu İftarda Buluştu Kadın Platformu İftarda B...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Üyesi Dernek Başkanları ve yön...

Selahaddin Uğur’un Acı Günü Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Ahmet Sarıtürk’ün Acı Günü Ahmet Sarıtürk’ün A...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtür...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ