Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dedeoğlu, Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilmesini İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçi sayısının her geçen gün artığını belirterek, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesini istedi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, bütçe konuşmasında hükümeti çok sert bir dille eleştirdi. Hükümet tarafından hazırlanan bu bütçe ile 2014 yılının 2013 yılından […]

Dedeoğlu, Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilmesini İstedi

21 Aralık 2013 - 11:35A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçi sayısının her geçen gün artığını belirterek, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesini istedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, bütçe konuşmasında hükümeti çok sert bir dille eleştirdi. Hükümet tarafından hazırlanan bu bütçe ile 2014 yılının 2013 yılından daha zor geçeceğine işaret ederek, ülkemizde hemen hemen her alanda sorunların artarak devam ettiğini söyledi.

Hükümetin, Türkiye’nin neredeyse taşeron işçi cennetine dönüştürdüğünü ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Kamu kurum ve kuruluşlarında 585 bin 788 ve özel sektör kesiminde ise 419 bin 466 kişi taşeron olarak çalışmaktadır. Ülkemizde, taşeron işçiliğin en yaygın olduğu sektörler arasında temizlik ve inşaat sektörü gelmektedir. 417 bin kişi temizlik sektöründe çalışırken, inşaat sektöründe taşeron işçilerin sayısı 318 bine çıkmıştır.” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, taşeron işçilerin iş güvencesi ve sosyal haklarına yönelik mutlaka bir çalışma yapılması gerektiğine de dikkat çekerek, kamuda sosyal haklardan mahrum ve sendikasız bir şekilde çalışmaya mahkûm edilen taşeron işçilere kadro verilmesi gerektiğini bildirdi.

 

TEŞVİK BEKLENTİSİ VAR

Ülkemizde pek çok iş sektörünün istihdam ve üretim konusunda teşvik ve destek beklediğini kaydeden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmanı şöyle sürdürdü:

Protestolu senet sayısı 2013 yılının ilk 8 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7.4 oranında artarak 724 bin 686 adede yükselmiştir. Protestolu senet tutarı ise yüzde 20 artışla 4 milyar 904 milyon lira olmuştur.

Bütçede istihdama ve üretime daha fazla kaynak ayrılmalıdır. Sanayinin rekabet gücü artırılmalı ve sanayi kesimine ucuz enerji sağlanmalıdır. Ülkemizde yaşanan işsizliği önlemenin tek yolu, yalnızca sanayiden ve üretim artışından geçmektedir.

Bu sağlanamazsa bütün bu yaşana sorunlar daha da derinleşir. Yeni sosyal patlamalara yol açar. Ülkemizde hemen hemen her alanda sıkıntı devam etmektedir. Bu nedenle, eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik gibi alanlara daha fazla kaynak ayrılmalıdır.

TARIM VE HAYVANCILIK

Tarım ve hayvancılık desteklenmeli ve bu alana ayrı bir önem verilmelidir. Köylümüz el emeğinin ve alın terinin karşılığını almalıdır. Bugün bunların hiç birisi yapılmış değildir.

Tarım ve hayvancılık alanında işler iyiye gitmemektedir. Tarım ve hayvancılık alanında ithalat artmıştır. Türkiye, tarihinde ilk kez, canlı hayvan ve saman ithal etmeye başlamıştır. Yüksek vergiler tarım ve hayvancılık alanında girdi fiyatlarını artırmıştır.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümetin eğitim ve sağlık politikalarını da eleştirdi. Hastanelerde kuyrukların arttığını iddia eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, eğim alanında sorunların iyice arttığını vurguladı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(4 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN TEKNİK TEKSTİL ATAĞI GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN TEKN...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kahramanmaraş Genç...

PEYMÂNIMIZ VAR PEYMÂNIMIZ VAR

Sakın bâtıllara rağbet eyleme Her asra hükmeden fermânımız v...

Gazeteci Lütfi Yıkan Dualarla Defnedildi Gazeteci Lütfi Yıkan Dual...

Kahramanmaraş’ta gençlik yıllarından beri basının çeşi...

Elbistan’da Temiz Okul Papatyam Anaokulu Elbistan’da Temiz O...

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği ‘Eğitim Kurumlar...

Lütfi Yıkan Vefat Etti Lütfi Yıkan Vefat Etti

Kahramanmaraş basının güler yüzü,kabına sığmayan, hareketli,...

Kahramanmaraş’ta Bir İlk Gerçekleşti Kahramanmaraş’ta Bir İlk ...

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ara...

Onikişubat İlçe MEM Senebaşı toplantısı yapıtı Onikişubat İlçe MEM Seneb...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce, ...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 2 Biriz Edebiyat Cemalettin...

Yurdumuzun her bölgesinden, yurt dışından Şair ve Ozanların ...

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi 6. Yılında Kahramanmaraş Bilgi ile B...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Onikişubat Beledi...

Okullar Açılacak mı? Okullar Açılacak mı?

Çok fazla soru alıyoruz bu konuda. Çok yüksek ihtimalle okul...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ