Maraşta Haber
Maraşta Haber

Bugün Ders Zilleri Son Kez Çaldı

2013–2014 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte bugün okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 17,5 milyon öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline merhaba dediler. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre 3 aylık tatile çıkan Öğrenciler 15 Eylül 2014’te tekrar ders başı yapacak. 2013–2014 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle nedeniyle Kahramanmaraş’ta bazı okullarda karne dağıtım […]

Bugün Ders Zilleri Son Kez Çaldı

13 Haziran 2014 - 20:25A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

2013–2014 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte bugün okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 17,5 milyon öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline merhaba dediler.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre 3 aylık tatile çıkan Öğrenciler 15 Eylül 2014’te tekrar ders başı yapacak.

2013–2014 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle nedeniyle Kahramanmaraş’ta bazı okullarda karne dağıtım törenleri düzenlendi.

Karne dağıtım törenine Onikişubat İlçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Metin Maytalman, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Özdemir ve Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

İlk olarak Dulkadiroğlu İlçesi Sümer İlkokulu – Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine katılan İlçe Kaymakamı Metin Maytalman, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Özdemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri tarafından 5.Sınıf ve 1.sınıf öğrencilerine karneleri dağıtıldı.

Törende açıklama yapan Kaymakam Maytalman, bugün itibariyle 2013-2014 eğitim öğretim yılının tamamlandığını söyleyerek, “Bugün çocuklarımız tatile çıkıyorlar. Yorucu, yoğun çalışmalarının semerelerini bugün karnelerini alarak görmüş olacaklar. Tatil derslerden, kitaplardan uzaklaşmak anlamına gelmemekte, düşük yoğunlukta, ölçme değerlendirme kaygısı olamadan azda olsa ders çalışmaları gerekmektedir. Karneler bize bir anlamda önümüzdeki dönem için mesaj vermekte, mesajı iyi anlayıp tatili iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Maytalman, Eğitim Öğretim yılını başarıyla tamamladıkları için öğretmenlere ve başta İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan olmak üzere tüm Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti. Öğrencilere karneleriyle beraber hediyeler dağıtıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan:” Bugün burada 2013-2014 eğitim öğretim yılını başarı ile tamamlamış bulunmaktayız. Çocuklarımızın almış olduğu karneler 1 yılın tamamını yansıtan durumlar değil, karne her şey değil, özellikle velilerimizin bilmesini istiyorum çocuklarımızın almış olduğu bu karne velilerimizin de almış olduğu bir karnedir. Çünkü bu karne ve de velilerimizin çocuklarla ne kadar ilgilendiklerini, ne kadar çok çalışma ortamı hazırladıklarını ve onlara ne kadar çok sevgi yansıttıklarını görmek mümkün olacak” dedi.

Alkan, konuşmasına: “Kahramanmaraş’ta başarılı bir eğitim öğretim yılını geride bıraktığımıza inanıyorum. Çocuklarımıza tatilde bol bol dinlenmelerini, bunun yanında bol bol kitap okuyarak tatillerini değerlendirmelerini istiyorum. Yeni döneme de yine sağlıklı, huzurlu dinlenmiş bir şekilde gelmelerini arzu ediyorum.” dedi.

Bugün itibari ile 260 bin öğrencimiz tatile girecekler, bu öğrencilerimizin yetiştirilmesinde büyük emeği geçen öğretmenlerimize, yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimizde 15 günlük seminer döneminden sonra tatile girecekler, onların hepsine sağlıklar, mutluluklar diliyorum. Hepsine sevgilerimi saygılarımı sunuyorum dedi.

 

Daha sonra, Şevket Bulut İlkokulunda düzenlenen karne törenine katılan İlçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, ilçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen öğrencilere karne dağıtarak öğrencilerin sevinçlerine ortak oldular.

Ahmet Bayazıt İlkokulunda düzenlenen Karne Töreninde konuşan okul müdürü Oğuz Karakoç sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemini tamamladıklarını bu nedenle öğrencilerin tatili hak ettiklerine dikkat çekerek yaz tatilinde bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Bu konuşmadan sonra sınıflarda yıl boyunca en çok kitap okuyan öğrencilere belgeleri ve hediyeleri verildi, önümüz eğitim-öğretim döneminde ortaokula gidecek öğrencilere başarılar dileğinde bulunuldu. Öğrencilerin okulundan öğretmeninden ayrılması duygusal anlara neden olurken bol bol hatıra fotoğrafları çektirildi.

Ekran Alıntısı copy IMG_0280 copy Ekran Alıntısıfff copy IMG_0290 copyEkran Alıntısıgd copy Ekran Alıntısıghh copy IMG_0263 copy IMG_0285 copyIMG_0266 copy aaa bbbb ccccc ddddIMG_0273 copy IMG_0275 copy  IMG_0292 copyfffffIMG_0282 copy  IMG_0287 copy   IMG_0295 copy IMG_0303 copy IMG_0318 copy IMG_0324 copy IMG_0328 copy IMG_0343 copy IMG_0347 copy

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
YANAN BENİM YANAN BENİM

Terör, mafya iş başında Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım...

GELENEK BOZULMADI GELENEK BOZULMADI

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), sonunda Kahramanmaraş Pr...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Başkanlığı...

İki Büyük Organizasyon İki Büyük Organizasyon

Birincisi; 11 Haziran 2021 tarihinde İtalya- Türkiye Futbol ...

BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın...

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil fi...

SILA-İ RAHÎM (YENİ) SILA-İ RAHÎM (YENİ)

SILA-İ RAHÎM[1]* Gurbet var alınyazımda, Sıla tütüyor gözümd...

KÂBE HASRETİ (şiir) KÂBE HASRETİ (şiir)

            Eyvah Hacca gidemedim bu sene.                  ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ