Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başkan Mahçiçek’in 12 Şubat Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Bayramı Mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, istiklali yaşam felsefesi haline getiren Kahramanmaraş halkına hizmet etmekten onur duyduklarını belirtti. Başkan Mahçiçek, 12 Şubat Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Türk Kurtuluş Savaşı’nda, Maraş Milli Mücadelesinin ayrı bir yeri olduğuna dikkat çeken Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kahramanmaraş halkı olarak, yine bir 12 Şubat […]

Başkan Mahçiçek’in 12 Şubat Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Bayramı Mesajı

11 Şubat 2015 - 11:42A+A-

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, istiklali yaşam felsefesi haline getiren Kahramanmaraş halkına hizmet etmekten onur duyduklarını belirtti.

Başkan Mahçiçek, 12 Şubat Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Türk Kurtuluş Savaşı’nda, Maraş Milli Mücadelesinin ayrı bir yeri olduğuna dikkat çeken Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kahramanmaraş halkı olarak, yine bir 12 Şubat Kurtuluş Bayramı’na ulaşmanın haklı gururunu, onurunu ve kıvancını yaşıyoruz.

Kutlu olsun…

Bilindiği gibi Maraş; Türk Milli Mücadelesinin başladığı ve istiklal meşalesinin yakıldığı yerdir.

Maraş; maddenin, manaya boyun eğdiği, inanmış bir avuç insanın, azim ve kararlılıkla Türk Milletinin esir edilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiği kenttir.

Vatan sevgisini her şeyin üzerinde tutan, istiklali temel yaşam felsefesi haline getiren kahraman ecdadımız; kan vererek, can vererek kentimizi işgalden kurtardılar ve 12 Şubat gününü bizler için bayram yaptılar.

Sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz, vatan, millet ve namus uğruna Rahmeti Rahmana kavuşanlara… Minnetle yad ediyoruz bağımsızlık için anadan, yardan, serden geçen o asil insanları…”

Mesajında Arif Nihat Asya’nın “Maraş” şiirinden mısralara da yer veren Mahçiçek, hizmetlerin en güzeline layık olan Kahramanmaraş’ı ve Onikişubat ilçesini, mutlu insanların yaşadığı bir yer haline getireceklerini vurguladı. Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Bilindiği gibi katılımcı demokrasinin gelişmesinde ve uygulanabilir hale gelmesinde, modern kentlerin oluşmasında yerel yönetimlere büyük görevler düşmekte. Biz de adını kurtuluş gününden alan Onikişubat Belediyesi olarak bu durumun farkındayız.

Belediyemize varlık kazandıran halkımıza karşı duyarlı, sorumlu ve saygılı bir yönetim anlayışı en temel prensibimizdir. Bu düsturda olan Onikişubat Belediyemiz, tüm birimleriyle halkın ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun biçimde çalışmaktadır. “Beşikten mezara kadar hizmet” felsefesiyle proje üretmekte ve kazananın sadece halkımızın olduğu bir mücadele sergilemektedir.

Kuruluşumuzun üzerinden henüz bir yıl bile geçmemesine rağmen, vatandaşımızdan aldığımız güçle çok büyük hizmetlere imza attık, halkımızın teveccühünü kazandık.

Bizler Kahramanmaraş ve Onikişubatlıların hizmetlerin en güzeline layık olduğuna inanıyoruz.

Çünkü, ‘Maraş Türkiye’nin kalem kaşıdır.’

2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen, her geçen gün büyüyen ve gelişen Türkiye’de, Kahramanmaraş ve Onikişubat’ın da hak ettiği noktada yer alması gerektiğini düşünüyoruz.

Çünkü, ‘Maraş Türkiye’nin köşe taşıdır.’

Yeni Türkiye’nin ve Yeni Onikişubat’ın inşasında, hep birlikte üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğimize inanıyoruz.

Çünkü, ‘Maraş tarihleri inşa ettiren, Koca Sinanların ustabaşıdır’ diyoruz..

Bizlerin bu hedefleri gerçekleştirmek için ilham aldığı kaynak, şanlı mazimiz ve değerli vatandaşlarımızdır. Onlardan aldığımız bu destekle Onikişubat’ı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline getirecek ve bu yolda kararlı adımlarla yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kahramanmaraşlıların 12 Şubat Kurtuluş Bayramını tebrik ediyor, aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum.’

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, istiklali yaşam felsefesi haline getiren Kahramanmaraş halkına hizmet etmekten onur duyduk...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, istiklali yaşam felsefesi haline getiren Kahramanmaraş halkına hizmet etmekten onur duyduk...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, istiklali yaşam felsefesi haline getiren Kahramanmaraş halkına hizmet etmekten onur duyduk...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, istiklali yaşam felsefesi haline getiren Kahramanmaraş halkına hizmet etmekten onur duyduk...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Enerji ve Ekolojik Temelli Doğa eğitimi başladı Enerji ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğ...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt’tan Okul Ziyareti Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kah...

MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Yayımladı MHP’li Karakoç 15 T...

Milliyetçi Hareket Partisi’nden 27.Dönem Kahramanmaraş Mille...

15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ 15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ...

15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam, Türk Milletinin bağrından çı...

15 Temmuz ve Terör örgütlerinin din istismarı anlatıldı! 15 Temmuz ve Terör örgütl...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş’ta görev ...

Dursun Ali Erzincanlı Kahramanmaraş’ta Dursun Ali Erzincanlı Kah...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Dem...

Hain Darbe Girişimini Şiddetle Kınıyorum! Hain Darbe Girişimini Şid...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Davut Sarı, 15 Temmuz Şeh...

Cennet Vatanımızı Her Koşulda Savunacağız Cennet Vatanımızı Her Koş...

Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başk...

Sarıoğlan ve Özlük Ailelerinin Mutlu Günü Sarıoğlan ve Özlük Ailele...

Fatma ve Ahmet Sarıoğlan çiftinin güzel ve hanımefendi kızla...

Genç Kız Apartmandan Atlayarak İntihar Etti Genç Kız Apartmandan Atla...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nde 18 Yaşındaki Genç Kız...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ