Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Ayrılık Yaman Kelime

307 yıl önce kurulan “İngiliz Birleşik Krallığı” dört ülkeden oluşuyor. Bu ülkeler; İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’dır. İskoçya’nın başkenti Edinburg, yüzölçümü 1,9 Milyon km2, nüfusu 5,5 milyondur. İskoçya’da, kişi başına düşen milli gelir ise 39.680 Dolardır. İskoçların büyük bir bölümü uzun yıllardan beri Birleşik Krallıktan ayrılarak tam bağımsız bir ülke kurmak istiyor. Ayrılıkçı İskoçlar […]

Ayrılık Yaman Kelime

23 Eylül 2014 - 6:10A+A-


307 yıl önce kurulan “İngiliz Birleşik Krallığı” dört ülkeden oluşuyor. Bu ülkeler; İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’dır. İskoçya’nın başkenti Edinburg, yüzölçümü 1,9 Milyon km2, nüfusu 5,5 milyondur. İskoçya’da, kişi başına düşen milli gelir ise 39.680 Dolardır.

İskoçların büyük bir bölümü uzun yıllardan beri Birleşik Krallıktan ayrılarak tam bağımsız bir ülke kurmak istiyor. Ayrılıkçı İskoçlar geçen hafta yapılan referandumu kazanabilselerdi bağımsızlık arzularını gerçekleştirmiş olacaklardı. Ama ayrılıkçıların isteği olmadı. Sandıktan hayır oyu çıktı. Halkın % 51’i Birleşik Krallıktan ayrılmak istemedi.

Umut edelim ki bizim ayrılıkçılar İskoçlardan ders almış olsunlar. Bu şapşallarda ders alacak beyin ne gezer. Buna rağmen “Avrupa’nın göbeğinde, fert başına düşen milli geliri 40.000 Dolar olan bir ülke bağımsızlığı istemezken siz hangi akla uyarak bağımsızlık istersiniz a şapşallar” diye sormak gerek diye düşünüyorum.

OKUL YAKAN HAİNLER

PKK Doğu ve Güneydoğu’da bir yandan yasa dışı okullar açıyor diğer taraftan Devletin okullarını bir bir yakıyor. Yanan okul sayısının 30’u aştığı söyleniyor. PKK biliyor ki eğitimli insanlardan kendisine yar olmaz. Eğitimli insan kul ve köle olmayacaktır. Alçaklar bu yüzden önüne gelen okulu yakıp yıkıyorlar. Okulsuz kalan zavallı Kürt çocukları istemeseler de dağın yolunu tutmak zorunda kalıyorlar.

Ama nedense bu duruma kimse müdahale etmiyor. Bakıyorsunuz herkes suskun, kimse gıkını çıkarmıyor, kimse bir kelime konuşmuyor. Devlet de iktidar da yürek soğutacak bir açıklama yapmıyor. PKK’nın yaptığı bence açıkça meydan okuma. ‘İstediğimi yaparım, okul da açarım, vergi de alırım’ mesajını veriyor. Çözüm süreciyle birlikte PKK kendi yasalarını kendi koyuyor. Adı konulmadan özerk bölge oluşturuluyor. Önce fiili durum yaratılıyor, ardından yasal düzenleme gerçekleştiriliyor.

Adını kimse söylemek istemiyor ama PKK’nın eylemlerine baktığımızda resmen bir bölünme süreci yaşandığını görüyoruz. Avrupa’nın göbeğindeki İskoçlar İngiltere’den ayrılmayı göze alamazken bizim dağ çakalları “çözüm” adı altında koşar adım “çözülmeye” gidiyorlar. Dağdaki çakallardan farklı bir şey beklemek elbette ahmaklık olur.

BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ

“PKK gibi IŞİD gibi acımasız örgütlerin kuruluşu nasıl gerçekleşmiştir” diye hiç düşündünüz mü? Elbette düşünmüşsünüzdür. Ama eminim ki doğru cevabı benim gibi sizlerde bulamamışsınızdır. Ankara da üniversite okuyan Abdullah Öcalan; “Şehirde canım sıkıldı dağa çıkıp bir silahlı örgüt kurayım” diyerek PKK’yı kurmadı herhalde. Herhalde diğer silahlı örgütlerde bu mantıkla kurulmamıştır. PKK’yı kim/kimlerin kudurduğunu bilmiyoruz ama yıllarca Suriye’nin beslediğini gayet iyi biliyoruz. IŞİD hakkında ise maalesef ciddi bir bilgiye sahip değiliz. İyi çocuklar olmadıklarını elbette biliyoruz. Önlerine hangi milletten hangi mezhepten insan çıkarsa çıksın acımasızca katleden bu kana susamış canilerin iyi olması mümkün olabilir mi? Tüm bu yaşananlardan sonra aklı başında birisi; “Bu çocuklar bizden, onlar çok iyi çocuklar” diyebilir mi? Bence diyemezler. Bir dönem Suriye’nin PKK’yı beslediğini biliyoruz. Peki, IŞİD denilen bu canileri kim veya kimler besledi acaba? Şimdilik bu bilinmiyor. Bir gün elbette ortaya çıkacaktır. Elbette herkes kendine yakışanı yapacaktır. Kış Kışlığını, P…P… luğunu yaparken Karga da Kargalığını yapıp kendisini besleyenlerin gözünü mutlaka oyacaktır. Bekleyip göreceğiz.

Lise ve dengi okullarda başörtüsü yasağı yapılan bir yönetmelik değişikliği ile kaldırıldı. Bundan böyle Orta Öğretim Kurumlarında okuyan öğrenciler başlarını örtebilecekler. Böylece bir zulüm daha sonlanmış oldu. Bu zulmü sonlandıranları alkışlıyorum. Gerekçesi ne olursa olsun “Zulüm” yapmamak gerekiyor. Çünkü yapanın kesesine kalmıyor. Cenab-ı Mevla zulüm yapanların başına başka bir zalim getirerek kendilerine misliyle zulmettiriyor.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

307 yıl önce kurulan “İngiliz Birleşik Krallığı” dört ülkeden oluşuyor. Bu ülkeler; İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’dır. İs...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

307 yıl önce kurulan “İngiliz Birleşik Krallığı” dört ülkeden oluşuyor. Bu ülkeler; İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’dır. İs...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

307 yıl önce kurulan “İngiliz Birleşik Krallığı” dört ülkeden oluşuyor. Bu ülkeler; İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’dır. İs...

Chocolate Slim Fiyatı Ne Kadar? Çikolata Slim Nedir, Zayıflatır mı? Chocolate Slim Fiyatı Ne Kadar? Çikolata...

307 yıl önce kurulan “İngiliz Birleşik Krallığı” dört ülkeden oluşuyor. Bu ülkeler; İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’dır. İs...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Menekşe Anaokulundan İyilik Yap, Empati Kur, İyilik Bul Etkinliği Menekşe Anaokulundan İyil...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Anaokulu 17 Ocak 2018 Çarşa...

Kısık Yolunda Genişletme Çalışmaları Kısık Yolunda Genişletme ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve onarım çalı...

Gençlerden Doğa Yürüyüşü Gençlerden Doğa Yürüyüşü...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bu hafta sonu gençleri d...

Okul Müdürlerinden Fatmalı Yeşilkent İlkokulunda Değerlendirme Toplantısı Okul Müdürlerinden Fatmal...

Onikişubat İlçesinde aynı bölgede görev yapan okul müdürleri...

Zabun’dan KMBGC’ye Anlamlı Ziyaret Zabun’dan KMBGC’ye Anlaml...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar...

Yedikuyular’a Hafta sonu Otobüs Yedikuyular’a Hafta sonu ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı...

Dulkadiroğlu İlçe MEM’de görev değişimi Dulkadiroğlu İlçe MEM’de ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü görev...

İki Okuldan EMPATİ programı İki Okuldan EMPATİ progra...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

Enerji ve ekolojik temelli doğa eğitimi protokolü imzalandı Enerji ve ekolojik temell...

Tübitak 4004 doğa eğitimi ve bilim okulları programı çerçeve...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ