Maraşta Haber
Maraşta Haber

Akkoyun’dan EMYO Öğrencilerine Altın Öğütler

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ye bağlı Elbistan Meslek Yüksekokulu’nda (EMYO), 2013-2014 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle start aldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, öğrencilere seslenerek, “Öğrenciliğin hakkını verin. Öğrenci olarak göstereceğiniz performans ileride karşınıza çıkacaktır” dedi. Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Doğan Belediye Başkanı ve AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Cengiz […]

Akkoyun’dan EMYO Öğrencilerine Altın Öğütler

08 Ekim 2013 - 21:11A+A-

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ye bağlı Elbistan Meslek Yüksekokulu’nda (EMYO), 2013-2014 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle start aldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, öğrencilere seslenerek, “Öğrenciliğin hakkını verin. Öğrenci olarak göstereceğiniz performans ileride karşınıza çıkacaktır” dedi.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Doğan Belediye Başkanı ve AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Cengiz Mezdeği, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Afşin MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Dolaz, EMYO Müdürü Doç. Dr. Hanifi Binici, Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Av. Mehmet Kılıç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda ÇABASAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu’nun yer aldığı 2013-2014 EMYO açılışı Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Atatürk Anıtına EMYO Müdürü Binici tarafından çelenk sunumu ile başladı.

Akkoyundan Öğrencilere 1 copy

Daha sonra EMYO Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirilen açılış programında öğrencilere çarpıcı ve önemli bir konuşma yapan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, kulaklara küpe olacak tavsiyelerde bulundu. Akkoyun konuşmasında şunları söyledi:

“Öncelikle 2013-2014 Eğitim öğretim Döneminin herkese hayırlı olmasını diliyor, başarılar temenni ediyorum. Sevgili öğrenciler; Bu yılları, öğrencilik yıllarını önemseyin. Burada göstereceğiniz başarılı performans ileride karşınıza yine başarı olarak dönecektir. Ne iş yapıyorsanız o işin hakkını verin. Öğrenciliğin hakkını verin. Ülkenize ve ailenize başarılarla katkı sağlayın. Ülke insanının ve ailenizin mutlu olmasına katkı sağlayın. Sevginiz, birlik ve beraberliğinin eksik olmasın. Bir sıkıntı, sorun ve ihtiyaç durumunda sizlere Elbistan Kaymakamlığının kapısı sonuna kadar açık. Sorunların giderilmesi ve yardımcı olunması noktasında elimden gelen katkıyı ve desteği sağlayacağım. Üzerime düşen vazifeye hazırım.”

Daha sonra kürsüye davet edilen EMYO Müdürü Doç. Dr. Hanifi Binici 2013-2014 Eğitim Öğretim Dönemine hazır olduklarını kaydederek şu ifadelere yer verdi:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana okulumuzda çok ciddi gelişmeler yaşandı. Bin 700’e öğrenci sayısı, 16 eğitim programı, 34 öğretim elemanımız, 26 idari personelimizle, 120 dönüm ve bin 500 metrekare kapalı alanda eğitim-öğretim faaliyetleri devam ediyoruz. İnşaat Teknolojisi, Laborant ve Veteriner Sağlık programları açılmış ve yeni öğretim elemanları alınmıştır. Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Yerel Yönetimler, İş Makineleri Operatörlüğü ve Otobüs kaptanlığı gibi programlarda açılmış olup önümüzdeki günlerde bu programlara da öğretim elemanı ve öğrenci alınacaktır. Yeni dönemde Elbistan halkıyla çok iyi ilişkiler kurulmuştur. Okulumuzun sahip olduğu yeni makine ve teçhizatlar ile Elbistan yapı stoku değerlerinde dayanıklılık testleri yapılmaktadır. Birçok AR-GeEproje çalışması yürütülmüş; inşaat, otomotiv, veterinerlik ve elektronik alanlarında yeni laboratuarlar kurulmuştur.

Daha sonra Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve ÇABASAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, öğrencilere yönelik önemli mesajlar vererek, yaşama ve başarıya dair bilgiler aktardı. Balcıoğlu’nun konuşması öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendi.

Akkoyundan Öğrencilere 2 copy Akkoyundan Öğrencilere 3 copy Akkoyundan öğrencilere 4 copy

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ye bağlı Elbistan Meslek Yüksekokulu’nda (EMYO), 2013-2014 eğitim öğretim yılı düzenl...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ye bağlı Elbistan Meslek Yüksekokulu’nda (EMYO), 2013-2014 eğitim öğretim yılı düzenl...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ye bağlı Elbistan Meslek Yüksekokulu’nda (EMYO), 2013-2014 eğitim öğretim yılı düzenl...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ye bağlı Elbistan Meslek Yüksekokulu’nda (EMYO), 2013-2014 eğitim öğretim yılı düzenl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuştu Bahaettin Karakoç Hakkın ...

Türk şiirinin Beyaz Kartalı, Dedekorkut’u ve “Kelimele...

20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’a Ulaştı 20 Bin Kur’an-ı Ker...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen, M...

“Elbistan Köy Haline Getiriliyor” “Elbistan Köy Haline Geti...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç TBMM’de Memleket H...

Papaz Olmak Papaz Olmak

Arif olanlar başlığa bakar bakmaz neler söyleyip neler yazac...

Beyaz Kartal Yoğun Tempoya Dayanamadı Beyaz Kartal Yoğun Tempoy...

 Türk şiirinin Dedekorkut’u ve Beyaz Kartalı olarak bilinen ...

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İma...

Andırın’da İYEP Semineri Verildi Andırın’da İYEP Sem...

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde görev yapan öğretmen ve y...

Öğretmenlere İYEP Tanıtıldı Öğretmenlere İYEP Tanıtıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı salon...

“KEŞİF” ZAMANDA YOLCULUK YAPAN 3 GENCİN MACERASINI GÖZLER ÖNÜNE SERECEK “KEŞİF” ZAMAN...

Burak Can, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız, Yurdaer Okur, P...

BTR Öğretmenler Toplantısı Yapıldı BTR Öğretmenler Toplantıs...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı Salo...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ