Maraşta Haber
Maraşta Haber

Akgemci ve Temizkan OSB’nin Sorunlarını Dinledi

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci ve Onikişubat İlçe Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, kısa adı KOSBİD olan Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği’ne ziyarette bulundular. Akgemci ve Temizkan, KOSBİD Başkanı Mahmut Hopur ve Yönetim Kurulu üyelerinden sorunları ve yerel yönetimlerden beklentilerini dinlerken, projelerini de anlattılar. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren […]

Akgemci ve Temizkan OSB’nin Sorunlarını Dinledi

20 Şubat 2014 - 18:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci ve Onikişubat İlçe Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, kısa adı KOSBİD olan Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği’ne ziyarette bulundular.

Akgemci ve Temizkan, KOSBİD Başkanı Mahmut Hopur ve Yönetim Kurulu üyelerinden sorunları ve yerel yönetimlerden beklentilerini dinlerken, projelerini de anlattılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KOSBİD Başkanı Mahmut Hopur, Organize Sanayi Bölgesi’nde doğalgaz sorununun bir türlü çözülemediğine dikkat çekerek; “Bölgeye doğalgaz verilmediği için doğalgaz ihtiyacı taşımalı olarak karşılanıyor. Buda maliyeti 2-3 katına çıkarıyor. Dolayısı ile rekabet gücümüz zayıflıyor” dedi.

Hopur, aynı zamanda OSB girişindeki kavşak düzenlemesinin bir türlü yapılmadığına, toplu taşıma problemine ve arıtma tesisinin eksiliğine değindi.

AKGEMCİ; SANAYİCİMİZ DÜNYA İLE REKABET EDECEK

OSB’nin kuruluşundan bu yana temel sorunlarının çözülmemesinin büyük eksiklik olduğunu ifade eden Prof. Dr. Akgemci, “MARKA ŞEHİR BAĞLAMINDA KAHRAMANMARAŞ İLİNİN STRATEJİK ANALİZİ” adlı kitabını sunarak: “Elimiz boş gelmedik. Biz bütün değerleriyle inceledik. Sorunlara hâkimiz ve ne yapılması gerektiğini de çok iyi biliyoruz. Bizim tek hayalimiz, tek hedefimiz, önce mevcut sorunları ortadan kaldırarak, ardından yüz ağartan yüz projemizle 5 yılda aranılan sorulan marka bir şehir yaratmak” dedi.

Yerel yönetimlerin sanayiciye öncülük etmesi gerektiğini söyleyen Akgemci, “Gerekli altyapı sanayiciye sunulmalı ki, ekonomik anlamda gelişme hızla sağlansın.

Bu gün burada en büyük sorun doğalgaz. Maliyetin 2-3 katına çıktığı söyleniyor. Sanayici için maliyet çok önemlidir. Maliyeti ne kadar minimize ederse rekabet gücü artar.

Diğer yandan yaklaşık 7 bin kişinin çalıştığı, ekonomisinin kalbinin attığı bir yerde hala toplu taşımacılığın ve kavşak problemlerinin olmaması maalesef çok büyük eksiklik.

Muadil illerimizde dördüncü beşinci organize sanayi bölgeleri kurulurken, hatta daha da ötesi serbest bölge, lojistik bölgeler ifade edilirken burada hala doğalgaz, toplu taşıma, çevre düzeni sorunları konuşuluyor.

İnşallah 30 Mart seçimlerinin ardından yetki bize verildiği takdirde önceliğimiz sanayicimizle oturup, bu sorunları masaya yatırarak bir an önce çözmek olacak.

Sanayicimiz dünya ile rekabet eder duruma gelecek” dedi.

TEMİZKAN; SANAYİCİLERİMİZ KENTİN

GELİŞMESİNDE EN BÜYÜK DEĞERLERDEN BİRİDİR

Yönetimine talip olduğu Onikişubat İlçe Belediyesi sınırları içerisinde bulunan OSB’nin sorunlarının yıllardır gündemde olmasına rağmen çözülmediğini ifade eden Temizkan, yönetimi aldıklarında bu sorunların ivedilikle çözüleceğini söyledi.

Temizkan, konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Kentin üretiminde, tanıtımında, istihdamında en büyük değer sanayici ve işadamlarımızdır. Yerel yönetimler sanayicinin önünü açmalıdır.

Bizim ilimizde, sanayicimiz yerel yönetimlerin önünde yer alıyor. Hal bu ki tam tersi olmalı. Yerel yönetimler sanayiciye gerekli desteği sunmalı üretim ve istihdam artmalıdır.

İnşallah yetki bize verildiğinde biz sanayici ve işadamlarımızla el ele verip bütün sorunları çözeceğiz.”

Akgemci ve Temizkan’ın ziyaretlerinde Belediye Meclis Üyesi Adayları Kadir Tanış, Mustafa Evliya ve Kadir Bastırmacı’da eşlik etti. Hep birlikte sanayicinin sorunlarını ve çözümlerini konuştular.

1 3

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Okul Müdürü Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş’ta Ok...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesinde bulunan Şehit Yu...

AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASINI KİRLETİYOR AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASIN...

TEMA Vakfı Temsilci ve Gönüllüleri Su Varlıklarımızın Önemin...

Covid -19 İçin Acil Kararlar Alındı Covid -19 İçin Acil Karar...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 28 Kasım 2020 gün...

Eğitimci Zekeriya Çakabey’in İlk Kitabı Okuyucularıyla Buluştu Eğitimci Zekeriya Çakabey...

Kahramanmaraş eğitim camiasının yakından tanıdığı, yıllarca ...

“YALÇIN ÖZALP” DESTANI “YALÇIN ÖZALP”...

YALÇIN ÖZALP Şehzadeler şehri bağrından bir alp Çıkarmış alp...

Arıkan: Şiddetin Hiçbir Haklı Gerekçesi Yoktur Arıkan: Şiddetin Hiçbir H...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Arıkan; “Tam eş...

İşadamı Mustafa Buluntu’nun acı kaybı İşadamı Mustafa Buluntu’n...

Kahramanmaraş’ın Başarılı İşadamlarından Koton Mensucat Yöne...

24 KASIM’IN HATIRLATTIKLARI 24 KASIM’IN HATIRLA...

Hayvanların dahi eğitildiği bir asırda insanların eğitimden ...

Emekli Eğitimciler Hizmet Şeref Belgelerini aldı Emekli Eğitimciler Hizmet...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı...

Sabancı’dan Yalçın Özalp’ın Vefatı İle İlgili Sitemkar Açıklama Sabancı’dan Yalçın ...

Kahramanmaraş’ta siyaset, bürokrat ve iş dünyasının ya...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ