Maraşta Haber
Maraşta Haber

Afşin’de “Su” Eylemi

Muhtar Danyal Alkılınç: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri duysun ve görsün. Kendisi bizlere söz vermişti büyük şehir olduğunda Afşin’in sorununu çözeceğine dair. Şimdi neden çözmüyor?” diyerek sitemini dile getirdi. Afşin Efsus Turan Mahallesi’nde yaşayan bir grup vatandaş, mahalle muhtarı ile birlikte, 2 aydır akmayan içme suyu için ASKİ’yi protesto etmek amacıyla eylem yaptı. Afşin Efsus […]

Afşin’de “Su” Eylemi

02 Haziran 2014 - 18:26A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Muhtar Danyal Alkılınç: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri duysun ve görsün. Kendisi bizlere söz vermişti büyük şehir olduğunda Afşin’in sorununu çözeceğine dair. Şimdi neden çözmüyor?” diyerek sitemini dile getirdi.

Afşin Efsus Turan Mahallesi’nde yaşayan bir grup vatandaş, mahalle muhtarı ile birlikte, 2 aydır akmayan içme suyu için ASKİ’yi protesto etmek amacıyla eylem yaptı.

Afşin Efsus Turan Mahallesi’nde yaşayan bir grup vatandaş evlerinde yaklaşık 2 aydır su akmadığı gerekçesiyle toplandı. Toplaman grup, su olmadığından dolayı yıkanmayan kirli çamaşırları sokağa dökerek Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (KASKİ) tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne tepki gösteren Afşin Efsus Turan Mahallesi Muhtarı Danyal Alkılınç, yaklaşık 2 aydır evlerinde su akmadığını, aktığında ise çamur gibi aktığını kaydetti.

Alkılınç, “Bizim şuanda 2 aydır sularımız akmıyor. Akarsa bile çamur gibi akıyor. Mutfaklarımıza kokudan giremez olduk. Lavabolara giremez olduk. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri duysun ve görsün. Kendisi bizlere söz vermişti büyük şehir olduğunda Afşin’in sorununu çözeceğine dair. Şimdi neden çözmüyor? Kendisi gelip bir baksın, ya da şu suyu alsın içirsin kendi çocuğuna. Bu su çocuklara içirilir mi? Büyükşehir Belediye Başkanı olmak kolay, ama hizmet yapmak çok zor.2,5 ay olmuş halen tebrik kabul ediyor. Tebrik kabul edeceğine gelsin buradaki sorunlara baksın. Gerekirse büyük şehir belediyesine giderek, çadır kuracağız eylem yağacağız” şeklinde konuştu.

su eylemi

-“37 gündür banyo yaptıramıyoruz”

Su olmadığından dolayı evde kalan hastalarına 37 gündür banyo yaptıramadığını kaydeden Nuri Sakar, “Yaklaşık 2 aydır evimizde su akmıyor. Evimde kalan 2 tane yaşlım var ve tam 37 gündür banyo yaptıramıyorum. Şu halde su gelse ne olur? İçsek ne olur? Böyle bir su ne içilir nede kullanılır. Çoluk çocuk hasta oldu. Bir insanın iki aydır tuvaletinde su olmazsa ne olur?” dedi.

-“Evdeki çamaşırları yıkayamıyoruz”

Su olmadığından dolayı evdeki çamaşırların yıkanamadığını kaydeden Ayla Bozkurt ise, “2 aydır su yok. Evdeki çamaşırları yıkayamıyoruz. Çocuklarımıza duş aldıramıyoruz. Neredeyse çocuklarımızın saçlarına bit düşecek. Kirimizden, pisimizden öldük”  dedi.

Toplanan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

-OLAY

Afşin’de bazı mahallelerde içme suyuna lağım karıştığı iddia edilmişti. Bu iddialara yetkililerden herhangi bir cevap gelmezken, Kahramanmaraş Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün tüm içme suyu şebekesinin değil de sadece birkaç yerde lokal olarak onarım yapacağı öğrenilmiş, yine Afşin mahallerinden alınan su numunelerinden bazılarının, insani amaçlı kullanıma uygun olmadığı raporlarla doğrulanmıştı.

su eylemi (3)

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Başarılı Eğitim Yöneticisi Ertan Göl, DOĞA Koleji Eğitim Kurumlarının Başında Başarılı Eğitim Yöneticis...

Kahramanmaraş Eğitim camiasının çok yakından tanıdığı, Türk ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi ertelendi Cumhurbaşkanı ErdoğanR...

Toplu açılış törenlerine katılmak üzere 31 Temmuz Cumartesi ...

Hayırlı Olsun, Alaattin Karakuş Hayırlı Olsun, Alaattin K...

Kahramanmaraş’ta eğitime hizmetleriyle bilinen, sevile...

YANAN BENİM YANAN BENİM

Terör, mafya iş başında Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım...

GELENEK BOZULMADI GELENEK BOZULMADI

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), sonunda Kahramanmaraş Pr...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Başkanlığı...

İki Büyük Organizasyon İki Büyük Organizasyon

Birincisi; 11 Haziran 2021 tarihinde İtalya- Türkiye Futbol ...

BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ