Maraşta Haber
Maraşta Haber

30 Yılda Yapılamayanı Erkoç ve Okay 3 Günde Yaptı!

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyunun dereye akıtılmasıyla mağdur olan mahalle sakinleri, şimdi derenin kurutulmasıyla zehirden de kurtulmuş oldular. Dulkadiroğlu İlçesi’nde bulunan Eyup Sultan Mahallesi 30 yıldır mahalle de pis kokuya yol açan genel fabrika atıkları ve lağım sularının aktığı derenin kapatıldığı […]

30 Yılda Yapılamayanı Erkoç ve Okay 3 Günde Yaptı!

31 Temmuz 2014 - 17:49A+A-

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyunun dereye akıtılmasıyla mağdur olan mahalle sakinleri, şimdi derenin kurutulmasıyla zehirden de kurtulmuş oldular.

Dulkadiroğlu İlçesi’nde bulunan Eyup Sultan Mahallesi 30 yıldır mahalle de pis kokuya yol açan genel fabrika atıkları ve lağım sularının aktığı derenin kapatıldığı için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür ettiler.

Eyup Sultan Mahallesi sakinleri yıllardır şikâyetçi olduğu 30 yıldır mahallenin içinden akan derenin kapanmasıyla rahat bir nefes almaya başladı. Genel fabrika atıkları ve lağım sularının aktığı derenin kapatıldığı için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür ettiler. Dereden gelen kokunun rahatsız edici olduğunu ve derenin yanına yaklaşamadıklarını belirten mahalleliler, derenin çevre düzenlenmesinin de yapılarak modern görünüme kavuşmasını bekliyor. 30 yıldan bu yana derenin mahalleliyi mağdur ettiğini belirten Dulkadioğlu Belediyesi Meclis Üyesi Ali Dökme, vatandaşın isteğinin belediyeden karşılık bulduğunu söyledi. Dökme şunları kaydetti: “Yaklaşık 30 yıldan bu yana bu dereden, sanayiden gelen lağım suları ve sanayi suları akmaktaydı. Buradan gelen suyla tarla sahipleri, pis su olmasına rağmen tarlaları suluyorlardı. Özellikle yaz döneminde çok rahatsız oluyorlardı. Çok şikayet ediyorlardı. Çünkü çok pis bir koku geliyordu ama bir türlü derenin kapanmasını sağlayamadılar. Belediyeye daha önceki dönemlerde birçok gitmesine rağmen, derenin kapanışını sağlayamadılar. Sürekli gittiklerinde boş döndüler. Yeni dönem burada muhtarımız bu şikayeti Başkanlarımızın yanında dile getirdi. Başkanımız da bu derenin nasıl kapanacağı ile ilgili KASKİ Daire Başkanı ile istişare yaptı. Ondan görüş aldı. Sanayinin arkasından bu suyun tamamen kapanması yönünde talimat verdiler ve dere kapandı. Tarla sahipleri bundan şikayetçi oldu ama bu su sağlıklı değildi. Fatih Mehmet Erkoç Başkanımıza teşekkür ediyorum. Necati Okay Başkanımıza teşekkür ediyorum. Mahalleli bu derenin kurutulduğu için teşekkür ediyorum. Aynı zamanda etrafının güzel bir çevre düzenlemesi yapılmasını kendisinden talep ediyorlar. Özellikle de halkın teşekkürünü buradan bende iletiyorum.”

‘ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAĞININ MÜJDESİNİ ALDIK’

Eyup Sultan Mahallesi Muhtarı Süleyman Bayrak ise derenin kapatıldığı başkanlardan teşekkür etti. Bayrak şöyle konuştu: “Bu dere 30 yıldan bu yana bizi mağdur ediyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay’ın emeği ile bu dere kapandı. Emeği geçen tüm Belediye personellerine mahalle olarak teşekkür ediyoruz. Fatih Mehmet Erkoç Başkanımıza ayrı bir teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki günlerde çevre düzenlenmesinin yapılacağının müjdesini de aldık. Umarım üstü de kapanacaktır.”

‘BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU’

Eyup Sultan Mahallesi Sakini Osman Armut ise düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “2006 yılında mahalleye göçtüm. O zamanlarda bu pis suyun kapanması gündemdeydi. Ancak bir adım atılmadı. Şimdi ki muhtarımızda, belediye meclis üyemizde buranın kapanması için çok büyük gayretler verdiler. Fatih Mehmet Erkoç buranın suyunun kurutulacağının sözünü vermişti. Sözünü de tuttu. Fatih Mehmet Erkoç Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

‘TÜM EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Eyup Sultan Mahallesi Sakini Hasan Tel ise: “Bu dere, doğal bir dere değildi. Sanayiden gelen pis suyun gittiği dereydi. Belediyemizden bunun kapanması için ricada bulunduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ediyoruz. Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay’a da teşekkür ediyoruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘ÇEVRE DÜZENLEMESİNİN DE KISA SÜREDE BİTMESİNİ TEMMENİ EDİYORUZ’

Eyup Sultan Mahallesi Sakini Dursun Ergen ise: “Bu derenin kapanmasına çok memnun olduk. Allah, Başkanlarımızdan razı olsun. Umarım çevre düzenlemesi de kısa süre içerisinde biter” ifadelerini kullandı.

‘DERENİN KURUTULDUĞU İÇİN MUTLUYUZ’

Eyup Sultan Mahallesi Sakini Ahmet Bayrak ise: “Derenin kurutulduğu için memnunuz. Bu nedenle de başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ancak akşam saatleri aşırı sinek oluyor. Belediyemizin buna da bir önlem bulması gerekiyor. O sorunun kısa süre içerisinde çözüleceğine de inanıyoruz. Başkanlarımızdan Allah razı olsun. Bu dereden gelen kokudan aşırı derece de rahatsız oluyorduk.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyu...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyu...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyu...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyu...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İYİ PARTİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI İYİ PARTİ SEÇİM BÜROSUNU ...

İyi Parti, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kadar k...

2. Kafkas Gençlik Kar Festivaline Davetlisiniz 2. Kafkas Gençlik Kar Fes...

BU YIL 2.sini DÜZENLEYECEĞİMİZ 2.KAFKAS GENÇLİK KAR FESTİVAL...

Milletvekili Güvenç, İstiklal Üniversitesinde Milletvekili Güvenç, İsti...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başka...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, BİLSEM’de Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, 2005 yılı...

Kurtuluş Bayramı Kurtuluş Bayramı

Kurtuluş denildiğinde akıllara 12 Şubat tarihi ve Maraş’ın K...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması- 10 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

http://marastahaber.com/ olarak “Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl...

Kahramanmaraş Anaokulundan  İki Etkinlik Kahramanmaraş Anaokulunda...

Kahramanmaraş’ta ilk müstakil  okul öncesi okul olma ö...

“Türkiye’ye Elbistan’a Göz Dikenin Gözünü Oyarız” “Türkiye’ye Elbistan’a Gö...

           Beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahi...

Kahramanmaraşlı Kurtuluşun 99.Yıldönümünü Kutladı Kahramanmaraşlı Kurtuluşu...

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yı...

MARAŞ’IN KURTULUŞU TÜM TÜRKİYE’DE KUTLANMALI MARAŞ’IN KURTULUŞU TÜM TÜ...

Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Derneği tarafından yayımla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ