Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

30 Yılda Yapılamayanı Erkoç ve Okay 3 Günde Yaptı!

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyunun dereye akıtılmasıyla mağdur olan mahalle sakinleri, şimdi derenin kurutulmasıyla zehirden de kurtulmuş oldular. Dulkadiroğlu İlçesi’nde bulunan Eyup Sultan Mahallesi 30 yıldır mahalle de pis kokuya yol açan genel fabrika atıkları ve lağım sularının aktığı derenin kapatıldığı […]

30 Yılda Yapılamayanı Erkoç ve Okay 3 Günde Yaptı!

31 Temmuz 2014 - 17:49A+A-


30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyunun dereye akıtılmasıyla mağdur olan mahalle sakinleri, şimdi derenin kurutulmasıyla zehirden de kurtulmuş oldular.

Dulkadiroğlu İlçesi’nde bulunan Eyup Sultan Mahallesi 30 yıldır mahalle de pis kokuya yol açan genel fabrika atıkları ve lağım sularının aktığı derenin kapatıldığı için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür ettiler.

Eyup Sultan Mahallesi sakinleri yıllardır şikâyetçi olduğu 30 yıldır mahallenin içinden akan derenin kapanmasıyla rahat bir nefes almaya başladı. Genel fabrika atıkları ve lağım sularının aktığı derenin kapatıldığı için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür ettiler. Dereden gelen kokunun rahatsız edici olduğunu ve derenin yanına yaklaşamadıklarını belirten mahalleliler, derenin çevre düzenlenmesinin de yapılarak modern görünüme kavuşmasını bekliyor. 30 yıldan bu yana derenin mahalleliyi mağdur ettiğini belirten Dulkadioğlu Belediyesi Meclis Üyesi Ali Dökme, vatandaşın isteğinin belediyeden karşılık bulduğunu söyledi. Dökme şunları kaydetti: “Yaklaşık 30 yıldan bu yana bu dereden, sanayiden gelen lağım suları ve sanayi suları akmaktaydı. Buradan gelen suyla tarla sahipleri, pis su olmasına rağmen tarlaları suluyorlardı. Özellikle yaz döneminde çok rahatsız oluyorlardı. Çok şikayet ediyorlardı. Çünkü çok pis bir koku geliyordu ama bir türlü derenin kapanmasını sağlayamadılar. Belediyeye daha önceki dönemlerde birçok gitmesine rağmen, derenin kapanışını sağlayamadılar. Sürekli gittiklerinde boş döndüler. Yeni dönem burada muhtarımız bu şikayeti Başkanlarımızın yanında dile getirdi. Başkanımız da bu derenin nasıl kapanacağı ile ilgili KASKİ Daire Başkanı ile istişare yaptı. Ondan görüş aldı. Sanayinin arkasından bu suyun tamamen kapanması yönünde talimat verdiler ve dere kapandı. Tarla sahipleri bundan şikayetçi oldu ama bu su sağlıklı değildi. Fatih Mehmet Erkoç Başkanımıza teşekkür ediyorum. Necati Okay Başkanımıza teşekkür ediyorum. Mahalleli bu derenin kurutulduğu için teşekkür ediyorum. Aynı zamanda etrafının güzel bir çevre düzenlemesi yapılmasını kendisinden talep ediyorlar. Özellikle de halkın teşekkürünü buradan bende iletiyorum.”

‘ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAĞININ MÜJDESİNİ ALDIK’

Eyup Sultan Mahallesi Muhtarı Süleyman Bayrak ise derenin kapatıldığı başkanlardan teşekkür etti. Bayrak şöyle konuştu: “Bu dere 30 yıldan bu yana bizi mağdur ediyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay’ın emeği ile bu dere kapandı. Emeği geçen tüm Belediye personellerine mahalle olarak teşekkür ediyoruz. Fatih Mehmet Erkoç Başkanımıza ayrı bir teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki günlerde çevre düzenlenmesinin yapılacağının müjdesini de aldık. Umarım üstü de kapanacaktır.”

‘BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU’

Eyup Sultan Mahallesi Sakini Osman Armut ise düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “2006 yılında mahalleye göçtüm. O zamanlarda bu pis suyun kapanması gündemdeydi. Ancak bir adım atılmadı. Şimdi ki muhtarımızda, belediye meclis üyemizde buranın kapanması için çok büyük gayretler verdiler. Fatih Mehmet Erkoç buranın suyunun kurutulacağının sözünü vermişti. Sözünü de tuttu. Fatih Mehmet Erkoç Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

‘TÜM EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Eyup Sultan Mahallesi Sakini Hasan Tel ise: “Bu dere, doğal bir dere değildi. Sanayiden gelen pis suyun gittiği dereydi. Belediyemizden bunun kapanması için ricada bulunduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ediyoruz. Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay’a da teşekkür ediyoruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘ÇEVRE DÜZENLEMESİNİN DE KISA SÜREDE BİTMESİNİ TEMMENİ EDİYORUZ’

Eyup Sultan Mahallesi Sakini Dursun Ergen ise: “Bu derenin kapanmasına çok memnun olduk. Allah, Başkanlarımızdan razı olsun. Umarım çevre düzenlemesi de kısa süre içerisinde biter” ifadelerini kullandı.

‘DERENİN KURUTULDUĞU İÇİN MUTLUYUZ’

Eyup Sultan Mahallesi Sakini Ahmet Bayrak ise: “Derenin kurutulduğu için memnunuz. Bu nedenle de başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ancak akşam saatleri aşırı sinek oluyor. Belediyemizin buna da bir önlem bulması gerekiyor. O sorunun kısa süre içerisinde çözüleceğine de inanıyoruz. Başkanlarımızdan Allah razı olsun. Bu dereden gelen kokudan aşırı derece de rahatsız oluyorduk.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyu...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyu...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyu...

Chocolate Slim Fiyatı Ne Kadar? Çikolata Slim Nedir, Zayıflatır mı? Chocolate Slim Fiyatı Ne Kadar? Çikolata...

30 yıldır bir türlü çözülemeyen sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devreye girmesiyle son buldu. Fabrika atık suyu...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
 Mimar Sinan İlkokulunda Stem Eğitimi Başladı  Mimar Sinan İlkokulunda ...

19 Ekim 2017 tarihinde Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlü...

Büyükşehir’e Bir Ödül De Tarımdan Geldi Büyükşehir’e Bir Ödül De ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Konya’da düzenlenen Alt...

Kahramanmaraş’ta Su Kesintisi Kahramanmaraş’ta Su...

Kahramanmaraş su ve Kanalizasyon İdaresi KASKİ ” bazı ...

Bağlarbaşı İHO’da STEM Bilim Sınıfı Kuruldu Bağlarbaşı İHO’da STEM Bi...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdü...

Fatih Projesi Tanıtım Semineri Devam ediyor Fatih Projesi Tanıtım Sem...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ek binasında Millî E...

En Büyük İYİLİK Eğitim En Büyük İYİLİK Eğitim...

              İyilik Der Elbistan Şubesi Suriyeli Kadın ve Ç...

Vefakâr İzciler, Fedekâr Ecdadının İzinde… Vefakâr İzciler, Fedekâr ...

     Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, fed...

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesinden Örnek Çalışma Erdem Bayazıt Anadolu Lis...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Erdem Bayazıt Anadol...

5 Nisan Ortaokulundan 4006-TÜBİTAK Bilim Sergisi 5 Nisan Ortaokulundan 400...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu 5 Nisan Ortaokulu öğrencilerinin,...

“PISA” Öncesi “Pizza Etkinliği” “PISA” Öncesi “Pizza Etki...

      Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafında...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ