Maraşta Haber
Maraşta Haber

Zekeriya Tanrıverdi İHO’dan Halep İçin Yardım

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Mehmet Ceran hocanın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Okul müdürü Hasan Acaboğa yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi: İnsanlık tarihi bugünlerde büyük bir sınavdan geçiyor. 2016’nın takvim yaprakları tek tek tükenirken yanı başımızda (Halep’te, Cerablus’ta) insanlık dışı insafsızca, vicdanların […]

Zekeriya Tanrıverdi İHO’dan Halep İçin Yardım

27 Aralık 2016 - 20:14A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Mehmet Ceran hocanın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Okul müdürü Hasan Acaboğa yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

İnsanlık tarihi bugünlerde büyük bir sınavdan geçiyor. 2016’nın takvim yaprakları tek tek tükenirken yanı başımızda (Halep’te, Cerablus’ta) insanlık dışı insafsızca, vicdanların askıya alındığı, zulümlerin ayyuka çıktığı, akılların nadasa bırakılarak katliamların yapıldığı bir süreç yaşıyoruz.

“Dünyanın kör, sağır ve dilsiz olduğu karanlık bir döneme tanıklık ediyoruz. Avrupa’nın, ABD’nin, BM’lerin, emperyalist ve Siyonist güçlerin el ele vererek üç maymunu oynadığı bu süreçte, bizler görmedik, duymadık, bilmiyoruz diyemeyiz. Ülke olarak her zaman mazlumun, ezilmişlerin yanında yer aldık. Ümran bebeklerin geleceğine ışık tutmak, Sahile vuran Alyan kızımızı yaşatmak için el uzatmak yol açmak zorundayız.

Biz bugün tırlar dolusu yiyecek, içecek ve giyecekle birlikte Halep’ e, Ceraplus’a sevgimizi, kardeşliğimizi, ümmet olma ruhunu yükleyip gönderiyoruz.

Yine biliyoruz ki, Yurdumuza dönen yardım tırlarının bizlere, oradaki kardeşlerimizin minnet ve şükranlarını taşıdığını görüyor, muhacire ensar olmanın sevincini yaşıyoruz.

Cerapbus’ta muhabirin “Büyüyünce ne olacaksın“ sorusuna, “Türk olacağım” diyen çocukların heveslerini öldürmemek için el uzatmak zorundayız.

Okulumuzda yardım kampanyası sonucu 330 koli yiyecek, 350 koli giyecek ve 3000 Türk lirası Büyükşehir ve Hayrat vakfı çalışanlarına teslim edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle sığınağımızı hınça hınç dolduran öğrencilerimizi, velilerimizi, öğretmen ve görevlilerinizi, okul aile birliğimizi tebrik ediyorum.

Yardım kampanyasını başlatan Büyükşehir Belediyemize ve Hayrat Vakfı’na teşekkür ediyorum.

Siz değerli haziruna katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım.”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise konuşmasında şunları dedi:

“Hemen yanı başımızda, kuş uçumuyla 120 km. ya da daha yakınımızda, hakikaten bir insanlık dramı yaşanıyor. Yaşanan bu insanlık dramının sebebi biz değiliz ama sonucuna biz etki etmek durumundayız. Çünkü orada bizim dindaşlarımız, kardeşlerimiz ve bir kısmının da bir akrabaları zulmün altında inliyor. Allahın bize lütfetmiş olduğu bu imtihanı başarılı bir şekilde vermemenin gayreti içinde olmamız gerekiyor. Onun için sizlerin küçük gönüllerinizde, minicik ellerinizde, minicik yüreğinizle, ailelerinizin katkıları ve harçlıklarınızdan ve kendi nafakalarınızdan oluşturduğunuz bu yardımın, oradaki insanlara ayrı bir sıcaklık katması, ayrı bir güzel oluşturması çok önemlidir diye düşünüyorum.

UNESCO’ nun dünya mirasına konulması gereken birçok eserin yıkılmış, viraneye döndürülmüş, yerle bir olmuş fotoğraflarını görmenin üzüntüsünü yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Oradaki eserler bizim ortak mirasımızdı, ortak kültürümüzdü, bunları yaşatamadık ama orada ki insanlara sahip çıkmamız ve yaşatmamız gerekiyor. İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın deniliyor, orada ki zulme kayıtsız kalamazdık. Buna katkıların sizler tarafından olması da bizleri fazlasıyla memnun ediyor.

Bu yardıma katkı sunan, emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Son konuşmayı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya yaptı ve genel bilgiler verdi:

“Bugün biz burada henüz insanlığın ölmediğini göstermeye çalışıyoruz. Suriyelilere yardım için ilk işe giriştiğimizde o günün valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş için 46 tır sayısını öne sürmüştü. O günlerde bu sayıyı nasıl tamamlayacağız diye bir endişeyle karşılaşmıştık. 46 yı geçtik Peygamber efendimizin yaşına hürmeten 63 olsun dedik, zamanla onu da geçtik hedef 99 dedik ve bu günlerde o sayıda gerilerde kaldı. Biz Türkiye olarak iyi bir durumdayız. Suriyelilerin yardıma muhtaç olanlarına değil, Suriye de ki tüm insanlara bakabilecek bir güçte olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Okulun yardım kampanyasını konu alan bir video gösterisinden sonra öğrencilerden Şerife Nur Tekiş “ Asr-ı Saadette Çocuk Olmak “ isimli şiir, Esra Göksu isimli öğrenci makale konuşması ve Elif Naz Ateş mektubunu okudu.

Öğretmen Mahmut Savan tarafından kapanış duası gerçekleştirildi. Duadan sonra toplanan nakdi yardımlar, kuru gıda, battaniye ve giyim eşyaları Suriye’ye gönderilmek üzere kamyona yüklenerek Hayrat Vakfı ve İHH yöneticilerine teslim edildi.

Programa İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Büyükşehir Belediyesi genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Yılmaz, Ahmet Akküncü,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Millî Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Bardak, Ramazan Paksoy,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü H.Emre Gökşen, okul yöneticileri, İHH ve Hayrat Vakfı üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dekoratif Ahşap Süsleme Sergisi Açıldı Dekoratif Ahşap Süsleme Sergisi Açıldı...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Me...

Gülaçtı ve Tiyek Ailelerinin Mutlu Günü Gülaçtı ve Tiyek Ailelerinin Mutlu Günü...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Me...

Kahramanmaraş Piazza’dan “Üniversite Tercih Günleri” Kahramanmaraş Piazza’dan “Üniversite Ter...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Me...

“Medeniyetin gençleri Onikişubat’ta buluştu” “Medeniyetin gençleri Onikişubat’ta bulu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Me...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Dekoratif Ahşap Süsleme Sergisi Açıldı Dekoratif Ahşap Süsleme S...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili ...

Yıldırım Bayazıt İlkokulunda Yas Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu öğ...

Kahramanmaraş’ta ölüm kavşağı yine can aldı! Kahramanmaraş’ta ölüm kav...

Kahramanmaraş-Kayseri Karayolunda Bulunan Zirve Tekstil Önün...

KSÜ- ABD Yönetimini Kınadı KSÜ- ABD Yönetimini Kınad...

ABD’de Trump Yönetiminin, Türk halkına, meşru yönetimine ve ...

Marka Store’de İnanamayacağınız Çifte Bayram Fırsatı Marka Store’de İnan...

Son günlerde ekonomide gel-gitler yaşanırken Kahramanmaraş’t...

Dolarını Bozduran % 60 İndirim kazanacak Dolarını Bozduran % 60 İn...

Kahramanmaraş’ta özel dünya yabancı dil ve bilgisayar eğitim...

Kapıçam Ekstrem Spor Merkezi’ne Otobüs Seferi Kapıçam Ekstrem Spor Merk...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kısa süre önce hizmete s...

Gülaçtı ve Tiyek Ailelerinin Mutlu Günü Gülaçtı ve Tiyek Aileleri...

Güldane ve Aziz Gülaçtı ailesinin güzel ve hanımefendi kızla...

Kahramanmaraş Piazza’dan “Üniversite Tercih Günleri” Kahramanmaraş Piazza’dan ...

Üniversite adayı öğrenciler, doğru tercihi Piazza’da yapıyor...

“Medeniyetin gençleri Onikişubat’ta buluştu” “Medeniyetin gençleri Oni...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Yedi Kıta Ulusla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ