Maraşta Haber
Maraşta Haber

Zekeriya Tanrıverdi İHO’dan Halep İçin Yardım

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Mehmet Ceran hocanın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Okul müdürü Hasan Acaboğa yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi: İnsanlık tarihi bugünlerde büyük bir sınavdan geçiyor. 2016’nın takvim yaprakları tek tek tükenirken yanı başımızda (Halep’te, Cerablus’ta) insanlık dışı insafsızca, vicdanların […]

Zekeriya Tanrıverdi İHO’dan Halep İçin Yardım

27 Aralık 2016 - 20:14A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Mehmet Ceran hocanın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Okul müdürü Hasan Acaboğa yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

İnsanlık tarihi bugünlerde büyük bir sınavdan geçiyor. 2016’nın takvim yaprakları tek tek tükenirken yanı başımızda (Halep’te, Cerablus’ta) insanlık dışı insafsızca, vicdanların askıya alındığı, zulümlerin ayyuka çıktığı, akılların nadasa bırakılarak katliamların yapıldığı bir süreç yaşıyoruz.

“Dünyanın kör, sağır ve dilsiz olduğu karanlık bir döneme tanıklık ediyoruz. Avrupa’nın, ABD’nin, BM’lerin, emperyalist ve Siyonist güçlerin el ele vererek üç maymunu oynadığı bu süreçte, bizler görmedik, duymadık, bilmiyoruz diyemeyiz. Ülke olarak her zaman mazlumun, ezilmişlerin yanında yer aldık. Ümran bebeklerin geleceğine ışık tutmak, Sahile vuran Alyan kızımızı yaşatmak için el uzatmak yol açmak zorundayız.

Biz bugün tırlar dolusu yiyecek, içecek ve giyecekle birlikte Halep’ e, Ceraplus’a sevgimizi, kardeşliğimizi, ümmet olma ruhunu yükleyip gönderiyoruz.

Yine biliyoruz ki, Yurdumuza dönen yardım tırlarının bizlere, oradaki kardeşlerimizin minnet ve şükranlarını taşıdığını görüyor, muhacire ensar olmanın sevincini yaşıyoruz.

Cerapbus’ta muhabirin “Büyüyünce ne olacaksın“ sorusuna, “Türk olacağım” diyen çocukların heveslerini öldürmemek için el uzatmak zorundayız.

Okulumuzda yardım kampanyası sonucu 330 koli yiyecek, 350 koli giyecek ve 3000 Türk lirası Büyükşehir ve Hayrat vakfı çalışanlarına teslim edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle sığınağımızı hınça hınç dolduran öğrencilerimizi, velilerimizi, öğretmen ve görevlilerinizi, okul aile birliğimizi tebrik ediyorum.

Yardım kampanyasını başlatan Büyükşehir Belediyemize ve Hayrat Vakfı’na teşekkür ediyorum.

Siz değerli haziruna katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım.”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise konuşmasında şunları dedi:

“Hemen yanı başımızda, kuş uçumuyla 120 km. ya da daha yakınımızda, hakikaten bir insanlık dramı yaşanıyor. Yaşanan bu insanlık dramının sebebi biz değiliz ama sonucuna biz etki etmek durumundayız. Çünkü orada bizim dindaşlarımız, kardeşlerimiz ve bir kısmının da bir akrabaları zulmün altında inliyor. Allahın bize lütfetmiş olduğu bu imtihanı başarılı bir şekilde vermemenin gayreti içinde olmamız gerekiyor. Onun için sizlerin küçük gönüllerinizde, minicik ellerinizde, minicik yüreğinizle, ailelerinizin katkıları ve harçlıklarınızdan ve kendi nafakalarınızdan oluşturduğunuz bu yardımın, oradaki insanlara ayrı bir sıcaklık katması, ayrı bir güzel oluşturması çok önemlidir diye düşünüyorum.

UNESCO’ nun dünya mirasına konulması gereken birçok eserin yıkılmış, viraneye döndürülmüş, yerle bir olmuş fotoğraflarını görmenin üzüntüsünü yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Oradaki eserler bizim ortak mirasımızdı, ortak kültürümüzdü, bunları yaşatamadık ama orada ki insanlara sahip çıkmamız ve yaşatmamız gerekiyor. İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın deniliyor, orada ki zulme kayıtsız kalamazdık. Buna katkıların sizler tarafından olması da bizleri fazlasıyla memnun ediyor.

Bu yardıma katkı sunan, emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Son konuşmayı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya yaptı ve genel bilgiler verdi:

“Bugün biz burada henüz insanlığın ölmediğini göstermeye çalışıyoruz. Suriyelilere yardım için ilk işe giriştiğimizde o günün valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş için 46 tır sayısını öne sürmüştü. O günlerde bu sayıyı nasıl tamamlayacağız diye bir endişeyle karşılaşmıştık. 46 yı geçtik Peygamber efendimizin yaşına hürmeten 63 olsun dedik, zamanla onu da geçtik hedef 99 dedik ve bu günlerde o sayıda gerilerde kaldı. Biz Türkiye olarak iyi bir durumdayız. Suriyelilerin yardıma muhtaç olanlarına değil, Suriye de ki tüm insanlara bakabilecek bir güçte olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Okulun yardım kampanyasını konu alan bir video gösterisinden sonra öğrencilerden Şerife Nur Tekiş “ Asr-ı Saadette Çocuk Olmak “ isimli şiir, Esra Göksu isimli öğrenci makale konuşması ve Elif Naz Ateş mektubunu okudu.

Öğretmen Mahmut Savan tarafından kapanış duası gerçekleştirildi. Duadan sonra toplanan nakdi yardımlar, kuru gıda, battaniye ve giyim eşyaları Suriye’ye gönderilmek üzere kamyona yüklenerek Hayrat Vakfı ve İHH yöneticilerine teslim edildi.

Programa İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Büyükşehir Belediyesi genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Yılmaz, Ahmet Akküncü,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Millî Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Bardak, Ramazan Paksoy,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü H.Emre Gökşen, okul yöneticileri, İHH ve Hayrat Vakfı üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Me...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Me...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Me...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ?...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulunda Halep için başlatılan yardım toplama kampanyası programı Me...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BİÇARELER BİÇARELER

Biçareler 2019 Ocak ayında en düşük SSK emeklisinin aylığı b...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-7 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yüce Allah kainatı insan için yarattı. Donattı üzerini yağmu...

EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Araçları Donatım Merkezi Mü...

AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OKUTULDU AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OK...

Kalp krizi sonucu beklenmeyen bir anda hayata veda eden İl M...

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırır? Erkekler Neden Burun Este...

Burun estetiği ile ilgili tartışmalar sürse ve doğallığın ma...

BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞ...

Ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu terör kaynaklı tehditl...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA K...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt Yaşar Gölcü...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “...

Sevgi Çiçeklerimiz Yemenli Kardeşlerinin  Yüreklerine Dokunm...

ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETTİ ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETT...

Göksun sevdalısı ilçenin fotoğrafçı abisi Ali Fatih Aydın, y...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TA...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ederek, kurum m...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ