Maraşta Haber
Maraşta Haber

YGS’de görevli memurlar aman dikkat!

1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri en geç saat 07.30′da görevli oldukları binada bulunacaklardır. 2. Bina Sınav Sorumluları, sınav gününden önce görevli oldukları binaya giderek Bina Yöneticisi ile birlikte binanın sınava hazır olup olmadığını kontrol edeceklerdir. 3. Kent İçi Sınav Evrakı Nakil Kuryeleri saat 06.00′da İl Sınav Koordinatörlüğünde hazır bulunacaklardır. 4. Bina […]

YGS’de görevli memurlar aman dikkat!

20 Mart 2013 - 20:43A+A-

1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri en geç saat 07.30′da görevli oldukları binada bulunacaklardır.

2. Bina Sınav Sorumluları, sınav gününden önce görevli oldukları binaya giderek Bina Yöneticisi ile birlikte binanın sınava hazır olup olmadığını kontrol edeceklerdir.

3. Kent İçi Sınav Evrakı Nakil Kuryeleri saat 06.00′da İl Sınav Koordinatörlüğünde hazır bulunacaklardır.

4. Bina Yöneticileri binalarının temizliğini, ısıtılmasını ve sınav salonlarının salon tanıtım forumuna göre düzenlenmesini sağlayacaklardır.

5. Sınav esnasında sınav görevlilerine çay, kahve vb. servisi kesinlikle yapılmayacak, sınav süresince sınav binalarında faks, internet gibi iletişim cihazları kapalı tutulacaktır.

6. Bina Sınav Sorumlusu ve Bina Yöneticileri tarafından görevlilerin geldiği saatler görevli listesine yazılarak imza karşılığında görev yerleri tebliğ edilecektir.

7. Salon görevlileri (Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Gözetmen) saat 08.00′da görevli oldukları binada hazır olacaklar ve salonlarında sınava girecek adayları salon aday yoklama listesine göre kontrol ederek salona alacaklardır.

8. Adaylar sınava girerken, sınava giriş belgelerine, nüfus cüzdanına veya pasaportlarına bakılarak sınava alınacaklardır. Zorunlu askerlik görevini yapanların askerlik kimlik belgeleri özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

9. Bina Yöneticileri salonlardaki duvar saatlerini sınav sabahı kontrol ederek çalışır durumda olmalarını sağlayacaklardır. Ayrıca salondaki analog saat ile (varsa) kamera kayıt işlevi de olan dijital saatin ayarlarının aynı olmasını sağlayacaklardır.

10. Binalara görevlendirilen Bina Yedek Gözetmenleri öğrencilerin binaya alınmaları esnasında üst arama, kimlik kontrolü ve diğer konularda Bina Sınav Sorumlusu ve Bina Yöneticisine yardımcı olacaklardır.

11. Salon Başkanları Soru kitapçığı numarasının cevap kâğıtlarına kodlanıp kodlanmadığını kontrol edecekler ve soru kitapçığı üzerindeki kare kodları salon aday yoklama listesindeki ilgi yere yapıştıracaklardır.

12. Bina Sınav Sorumluları ve Bina Yöneticileri, sınav bitiminde, Salon Başkanlarının getirdiği salon sınav evrakı içindeki cevap kâğıtları dönüş poşetini Salon Başkanlarının gözü önünde kırmızı kutuya koyacaklar ve kırmızı kutuyu sınav salonları kontrol edildikten sonra kilitleyeceklerdir. Yanlışlıkla soru kitapçıklarını cevap kâğıdı poşetine koyan Salon Başkanları olursa, poşet açılmayacak olduğu gibi kırmızı kutuya konulacaktır. Eğer cevap kâğıtları dönüş poşetleri kırmızı kutulara sığmaz ise daha sonra takip eden ilk mavi kutuya konacak fakat bu kutuya başka bir şey konmayacak ve bu durum Bina Sınav tutanağında belirtilecektir.

13. Bina Sınav Sorumluları sınav sonrasında ÖSYM’nin gis.osym.gov.tr internet adresinde yer alan Bina Sınav Tutanağını dolduracaklardır.

14. Yedek cevap kâğıtları ihtiyaç halinde İl Sınav Koordinatörlüğünden istenecek ve adayın sınava girdiği salona ait cevap kâğıtları dönüş poşeti ile birlikte gönderilecektir.

15. Bütün Sınav Görevlileri görevli oldukları binaya gelirken özel kimlik belgeleri ve görevlendirme belgelerini yanlarında bulunduracaklardır. Salon Görevlileri öğrencileri rahatsız etmeyecek şekilde kontrollerini yapacaklar ve ses çıkarmayacak ayakkabılarla sınava geleceklerdir.

16. Tüm sınav görevlilerinin sınav günü kılık kıyafet kurallarına uygun olarak göreve gelmeleri ve telefon, saat, kitap, anahtar vb. eşyalarla sınav salonlarına girmemeleri gerekmektedir.

17. Mazeretsiz göreve gelmeyen sınav görevlilerinin görevi iptal edilecek ve 2013 yılındaki ÖSYM sınavlarında görev verilmeyecek, ayrıca doğabilecek kayıplardan hukuken sorumlu olacaklardır.

18. Sınavın uygulamasında yapılacak herhangi bir yanlışlıktan dolayı adayın uğrayacağı mağduriyetten ilgili sınav görevlileri sorumlu olacaklardır.

19. Her aday kesinlikle Sınav Giriş Belgesinde belirtilen salonda sınava alınacaktır. Salon Görevlileri sınava gelmeyen adaylara ait soru kitapçığını açmayacaklardır. Adayın Sınavının geçersiz olduğu tutanakta belirtilirse, nedenleri çok açık bir biçimde tutanağa yazılacaktır.

20. Soru kitapçığı üzerindeki Karekodları Salon Aday Yoklama listesindeki yerlerine yapıştırma işlemi sınav başlamadan önce yapılacaktır.

ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı...

1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri en geç saat 07.30′da görevli oldukları binada bulunac...

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale...

1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri en geç saat 07.30′da görevli oldukları binada bulunac...

Menekşe Anaokulundan Hatim-i Şerif Programı Menekşe Anaokulundan Hatim-i Şerif Progr...

1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri en geç saat 07.30′da görevli oldukları binada bulunac...

Başarı Yolunda “Gençlerle Başbaşa” Başarı Yolunda “Gençlerle Başbaşa&...

1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri en geç saat 07.30′da görevli oldukları binada bulunac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Bu Sevgi Karşılıksız Kalmayacak” “Bu Sevgi Karşılıksız Kal...

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abd...

Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya Elbistan’ı Salladı Ali Kınık ve Mümin Sarıka...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Bi...

Kardeş olan iki okul Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesin...

TBB’den Elbistan Belediyesine Sağlık Hibesi TBB’den Elbistan Belediye...

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Elbistan Belediyesi’ne va...

Ne ilk ne de son serzenişimdir! Ne ilk ne de son serzeniş...

Bin bir zulüm ve haksızlıkla kalplerini tarumar ettiğiniz, h...

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi Senem Ayşe Anaokulundan &...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu...

Ülkü Ocakları Başkanı Kayış’ın, Nevruz Bayramı Mesajı Ülkü Ocakları Başkanı Kay...

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, 21 Mart N...

Sermet Yıldız,Siirt’te ziyaret etmedik yer bırakmadı Sermet Yıldız,Siirt’te zi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Siirt’te...

Menekşe Anaokulundan Hatim-i Şerif Programı Menekşe Anaokulundan Hati...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Anaokulu 18 Mart Çanakkale ...

“Beka Sorunu Bitinceye Kadar Mücadele Edeceğiz” “Beka Sorunu Bitinceye Ka...

MHP Elbistan İlçe Başkanlığı, geniş kapsamlı bir istişare bu...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ