Maraşta Haber
Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal
Maraşta Haber

YGS Sınavı Elbistan’da Değerlendirildi

2016 yılı YGS değerlendirme toplantısı Elbistan İlçesinde, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz başkanlığında, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Karaköse, Elbistan İlçe Millî Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Halit Suçatı, Afşin Millî Eğitim Şube Müdürü Öztürk Çetin, Elbistan Millî Eğitim Şube Müdürleri Hacı Aydın, Bekir Dal, ev sahibi Akşemsettin […]

YGS Sınavı Elbistan’da Değerlendirildi

15 Mayıs 2016 - 19:49A+A-

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal

2016 yılı YGS değerlendirme toplantısı Elbistan İlçesinde, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz başkanlığında, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Karaköse, Elbistan İlçe Millî Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Halit Suçatı, Afşin Millî Eğitim Şube Müdürü Öztürk Çetin, Elbistan Millî Eğitim Şube Müdürleri Hacı Aydın, Bekir Dal, ev sahibi Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mikail Şahin, kuzey ilçelerinde ki (Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü) Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Anadolu İmama hatip Liselerinin müdürleri katıldı.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayınız

  Toplantı Elbistan İlçe Millî Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt’ın şu konuşmasıyla başladı:

 “Sayın İl Millî Eğitim Müdür yardımcım, Sayın şube müdürüm, değerli İlçe milli Eğitim Müdürü arkadaşlarım, kıymetli okul müdürlerimiz 2016 yılı YGS sınavı değerlendirme toplantısına ve ilçemize hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Kahramanmaraş Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Kahramanmaraş İlçelerinde ki YGS durumlarının değerlendirilmesi amacıyla bugün kuzey ilçelerimizdeki Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Anadolu İmama hatip Liselerinin YGS’de ki durumları birazdan analiz edilecek. Ben hepinize tekrardan hoş geldiniz diyerek sevgi saygıyla selamlıyorum, toplantımızın hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Bu konuşmadan sonra İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz’da bir konuşma yaparak şu ifadelerde bulundu:

“Çok değerli İlçe Müdürlerim, çok değerli okul müdürlerim 2016 yılı YGS sınavı sonuç değerlendirme toplantısına hoş geldiniz diyorum, inşallah yapacağım toplantı okullarımız ve sizler için, ilimiz eğitiminin kalitesi için hayırlara vesile olur.

Değerli arkadaşlar ilçe müdürleri olarak, ilçe şube müdürleri olarak, okul müdürleri olarak eğitim, öğretimle bir sürü etkinlik yapıyoruz. TEOG ve YGS Sınavları ölçülebilir, analiz edilebilir bu bizim için tek şans. Eğitimciler olarak hem ilimizde, hem de ilçelerimizde eğitimde başarı adına çok büyük beklentiler oluştu. Gerçekten de bizim önceki arkadaşlarımızın şartlarını düşündüğümüz zaman bizler onlara göre çok iyi durumdayız. Niye iyi durumdayız? Çünkü istediğimiz ekiplerle çalışma ortamını bulduk, dolayısıyla kamuoyunda da bizde de başarı için mevcut durumun üstüne çıkacak bir beklenti oluştu. Un var, şeker var artık helva yamanın zamanının geldiğini düşünüyoruz.

Biz de İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak İlimiz ve İlçelerimizin eğitim kalitesini biraz daha arttırabilir miyiz diye birçok çalışma yapıyoruz. Bunların belki bir kısmı size yansımıyor ama birisinden bahsetmek istiyorum KSÜ ile bir çalışma başlattık. Üniversite de çıkan soruların tek tek analizini yaptık. Her sorunun mevcut kitapların hangi bölümünden hangi sayfasından soru çıkmış tek tek bunları tespit ettik bunları sizlerle paylaşacağız. Sizlerde okullarınızda bunları öğretmenlerinizle, öğrencilerinizle, velilerinizle paylaşırsınız, inşallah yararlı bir çalıma olur.  Sınav sonuçları ile ilgili bir çalışma yaptık bu çalışmamızı burada arkadaşlarımızla paylaşacağız. İlçe ilçe mevcut durumumuz görüşülecek, sizler birer hedef koyacaksınız, önerilerimiz olacak. Bu hedefe ve üstüne ulaşmanız için gayret göstereceksiniz. Burada ki amacımız okulları birbiriyle yarıştırmak değil, okul türlerimizin farklı olduğunu biliyoruz, amacımız herkesin kendi sökünü dikmesi gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz.  Elbistan’ı da tercih etmemizin sebebi son iki yılda Elbistan ilçemiz istikrarlı bir şekilde hem TEOG’da hem de YGS de devamlı bir yükseliş gösteren ilçemiz durumunda. Bize burada bu imkânı sağlayan başta Elbistan İlçe Millî Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayınız

Bu konuşmadan sonra tüm katılımcılar tek tek kendilerini tanıttılar. Tanıtımdan sonra İl Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli Teknik Öğretmen Durmuş Kütük tarafından İlçelerin YGS’deki başarı sıralamaları, inişler, çıkışlar hangi kategoride ilerleme var, hangi kategorilerde düşüş var vb istatistik veriler, sunu eşliğinde değerlendirmeler yapıldı.

İlçe yöneticiler ve Okul yöneticileri değerlendirmelerle ilgili olarak kendi düşüncelerini ifade ettiler, başarılarının yükselmesi için gerekli şartları dile getirdiler.

Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Karaköse ise yaptığı konuşmada ” Başarının anahtarının öğretmenden geçtiğini, öğretmenlik mesleğinin kutsal ve zor bir meslek olduğunu, gönül işi olduğunu, öğrencilere öğretimin yanı sıra iyi bir eğitim verilmesi gerektiğini, iyi ahlaklı öğrenciler yetiştirilirse onların derslerinde de başarılı olacağını belirtti. Öğretmenleri de harekete geçirecek olanlar okul müdürleridir “ dedi.

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Öğretmenlerin mesleki çalışmaları devam ediyor Öğretmenlerin mesleki çalışmaları devam ...

2016 yılı YGS değerlendirme toplantısı Elbistan İlçesinde, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz başkanlığında, İl Millî Eğit...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı. Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplan...

2016 yılı YGS değerlendirme toplantısı Elbistan İlçesinde, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz başkanlığında, İl Millî Eğit...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon...

2016 yılı YGS değerlendirme toplantısı Elbistan İlçesinde, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz başkanlığında, İl Millî Eğit...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Top...

2016 yılı YGS değerlendirme toplantısı Elbistan İlçesinde, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz başkanlığında, İl Millî Eğit...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Öğretmenlerin mesleki çalışmaları devam ediyor Öğretmenlerin mesleki çal...

8 Haziran 2018 Cuma günü okulların tatile girmesinin ardında...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı. Şiddetin Önlenmesi ve Aza...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması,ile ilgili İl Yürütme Kuru...

Abid Akar İçin Mevlid-i Şerif Abid Akar İçin Mevlid-i Ş...

4 Mayıs 2018 Cuma günü aniden rahatsızlanarak vefat eden Oni...

Zeytin Ağaçlarını Yakıp Kaçtılar Zeytin Ağaçlarını Yakıp K...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Hz. Ha...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl D...

Rehberlik hizmetleri yıl sonu il danışma komisyonu toplantıs...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat Toplantı sa...

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta da Birinci Parti Olacak İYİ Parti Kahramanmaraş’t...

Cumhurbaşkanı Adayı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i...

Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 2....

2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı 2. dönem sonu çalıştay...

“Elbistan ve Maraş’ta Coştuk” “Elbistan ve Maraş’ta Coş...

Ramazan Bayramı Programı ve seçim çalışmaları için memleketi...

“Uyuyan Dev Uyandı” “Uyuyan Dev Uyandı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ