Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ufka Yolculuk Ekibinin Kitap Okuma Yarışması

Ufka yolculuk ekibi, Dulkadiroğlu ilçe milli eğitim müdürlüğünü ziyaret etti MERDAN Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilciliği ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI‘yı makamında ziyaret etti. Ziyarete, Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi ve Ufka […]

Ufka Yolculuk Ekibinin Kitap Okuma Yarışması

30 Aralık 2015 - 13:31A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Ufka yolculuk ekibi, Dulkadiroğlu ilçe milli eğitim müdürlüğünü ziyaret etti

MERDAN Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilciliği ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI‘yı makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi ve Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PAK, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hüseyin YILMAZ ile Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim  Kurulu Üyesi Abdullah GÖKDAŞ katıldılar.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PAK, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında ödüllü kitap okuma yarışmasının konusunun  ‘Hadis’ olduğunu belirtti. İzzettin PAK, yarışmada temel alınan kaynak eserin ise; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin ÖZAFŞAR’ın hazırladığı “Riyazü’s -Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitap olduğunu belirtti. Yarışmayla ilgili tüm bilgilere ufkayolculuk.com internet adresinden ulaşılabileceğini belirten İzzettin PAK, Ödüllü Kitap Okuma Yarışması hakkında konuşmalarına şöyle devam etti:

 

CENNETE GİDEN YOLDA SİZE DOSTLUK EDEN ORGANİZASYON

Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmaktır. 

 

Büyük Ödüller

Gerek Türkiye dereceleri için, gerekse il dereceleri için, her kategoriye özel verdikleri büyük ödüller ile katılımcıları teşvik etmekte olduklarını belirten İzzettin PAK, bu ve benzeri kültür faaliyetlerinde, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin maddî  ve manevî desteklerinin her zaman yanlarında olduklarını hissettiklerini ve bundan da büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI da bu tür faaliyetlerin şehrimiz ve ülkemiz insanı yanında tüm dünya müslümanları için önemli olduğunu, Kur’an ve Sünnet (Hadis)’in, insanımızın hayatını şekillendirmesinde iki önemli kaynak olduğunu belirtti. Bu tür faaliyetlerde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden  Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hüseyin YILMAZ da bu anlamda yaptıkları faaliyetler hakkında kısa bilgi sundu. Kritik ve Analitik Düşünme, Helal ve Sağlıklı Gıda, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak gibi alanlarda yaptıkları faaliyetleri dile getiren Hüseyin YILMAZ, bu kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine son verdi.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI’ya, yarışmada temel alınan kaynak eser olan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin ÖZAFŞAR’ın hazırladığı, “Riyazü’s -Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitap hediye edildi.

ilçe mem

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Soru Hazırlama Komisyonu 2. Dönem için çalışmaya başladı Soru Hazırlama Komisyonu 2. Dönem için ç...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme birimi bünyesinde kurulan soru hazırlama komisyonu 2020-2021 Eğitim-Öğre...

Millî Eğitim Şefi Şaban Avşar’a Veda Töreni Millî Eğitim Şefi Şaban Avşar’a Ve...

KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİMİNİN GÜLER YÜZLÜ ÇALIŞKAN ŞEFİ ŞABAN AVŞAR’A  VEDA TÖRENİ   Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün, gü...

Minik Kahramanlar Yarışıyor Bilgi Yarışması Minik Kahramanlar Yarışıyor Bilgi Yarışm...

12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluşu etkinlikleri kapsamında Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü proje ekibi tarafından İlçe de...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Türkoğlu İlçesinde Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Türkoğlu İlç...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdür Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş ile birlikte eğitim amaçlı Türkoğlu İlçe...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BU VATAN BENİM BU VATAN BENİM

Üçünü de, gözüm gibi korurum Ezan benim, bayrak benim, marş ...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 21 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 206.G...

Soru Hazırlama Komisyonu 2. Dönem için çalışmaya başladı Soru Hazırlama Komisyonu ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendir...

Millî Eğitim Şefi Şaban Avşar’a Veda Töreni Millî Eğitim Şefi Şaban A...

KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİMİNİN GÜLER YÜZLÜ ÇALIŞKAN ŞEFİ ...

Mehmet Sabancı’nın Acı Günü Mehmet Sabancı’nın ...

Kahramanmaraşlının yakından tanıdığı iş adamı, siyasetçi nai...

Gönül Semâmızdan Bir Yıldız Daha Kaydı -2- Gönül Semâmızdan Bir Yıld...

GÖNÜL SEMÂMIZDAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI  AHMET TEVFİK OZAN HA...

Minik Kahramanlar Yarışıyor Bilgi Yarışması Minik Kahramanlar Yarışıy...

12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluşu etkinlikleri kapsa...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Türkoğlu İlçesinde Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdür Cemal Yılmaz, Millî Eğit...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Bayan Müdür Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik A...

İl Afet Barınma Çalışma Grubu Komisyon Toplantısı Yapıldı İl Afet Barınma Çalışma G...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından AFAD İl M...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ