Maraşta Haber
Maraşta Haber

TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN TÜBİTAK SERGİSİ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 22 adet  4006 TÜBİTAK sergisiyle ilgi odağı oldu. Serginin açılış kurdelesi İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları: Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz, Sıddık Şirikçi, Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir, TOKİ Yıldız Mesleki […]

TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN TÜBİTAK SERGİSİ

14 Mayıs 2019 - 13:18A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 22 adet  4006 TÜBİTAK sergisiyle ilgi odağı oldu.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Serginin açılış kurdelesi İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları: Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz, Sıddık Şirikçi, Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir, TOKİ Yıldız Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü İlknur Saygılı,TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Ali Badem tarafından kesildi.

22 proje 44 öğrenci ve 24 danışman öğretmenin özverili çalışmaları ile oluşturulan 4006 TÜBİTAK Sergisini tek tek gezen ve projelerle ilgili bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Gençlerimiz maşallah hakikaten kendilerini hem mesleki anlamda, hem bilimsel anlamda çok güzel bir şekilde yetiştiriyorlar. Meslek liselerimiz ile ilgili hep söylenen bir söz vardır,  “işe ara elaman yetiştiriyor” diye.  Aslında burada görüyoruz ki meslek liselerimiz de ara eleman değil, aranan elaman yetişiyor. Bugünün çağdaş bilimin bütün altyapısına dair bilgileri öğrenmiş durumdalar, bir kaç tane standımızı gezdik önümüzde daha büyük sürprizlerde var. Çocuklarımız kendilerini hem akademik anlamda, hem de mesleki anlamda kendilerini  çok güzel bir şekilde yetiştiriyor, hatta okullarında kullanacakları, laboratuvarlarda kullanacakları materyallerin bir kısmını kendileri üretmişler.

Ben çok başarılı buldum, tebrik ediyorum çocuklarımızı tabi onları yetiştiren öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.” Dedi.

TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Ali Badem ise sergi ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Beş yıllık bir okuluz, TÜBİTAK’ın desteğiyle beşinci yılımızda üçüncüsünü düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile üreticiliğin birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu üretkenliğin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda fuarımızda Fizik alanında 1 Proje, Matematik alanında 1 Proje, Tarih alanında 2 Proje, Biyoloji alanında 1 Proje, Mobilya alanında 3 Proje, Elektrik alanında 4 Proje, Tesisat alanında 2 Proje Makine Alanında 3 Proje ve 4 adet Sosyal ve araştırma projesi olmak üzere toplam 22 proje sergilenmekte.

3 ay gibi kısa bir sürede Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederim. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen gençlerimiz ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilmelerini temenni ederim. Ümitliyiz güveniyoruz.

Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilere teşekkür ederim. Bu ramazan günü fuarımıza katılımınızdan dolayı hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş BİLSEM Türkiye 4.sü Oldu Kahramanmaraş BİLSEM Türkiye 4.sü Oldu...

Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Arif Emre ABACI ve Tuncay Barış ÖZŞAHİN; öğretmenleri İlkay Akgürbüz’...

Kurban Kesim Elemanı Kursuna İlgi Büyük Oldu Kurban Kesim Elemanı Kursuna İlgi Büyük ...

KAHRAMANMARAŞ / Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş Halk Eğitimi Merkezi tarafından, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle açılan Kurban Kes...

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE MESAJIM VAR” Video Yarışması 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE MESAJIM VAR” Video...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Lise öğrencilerimize yönelik “Vatan ve Milleti için bir dönüm no...

Kahramanmaraş’a gelen ve giden MEM şube Müdürleri Kahramanmaraş’a gelen ve giden MEM...

Millî Eğitim Bakanlığınca görev yerinde 4 yılını tamamlayan şube müdürlerine uygulanan rotasyon sonucu ilimiz Kahramanmaraş’ta da görev...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş BİLSEM Türkiye 4.sü Oldu Kahramanmaraş BİLSEM Türk...

Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri...

Torpil devrinin bitmesi lazım Torpil devrinin bitmesi l...

Kahramanmaraş’ta iki dönem milletvekilliği iki dönemde beled...

Kurban Kesim Elemanı Kursuna İlgi Büyük Oldu Kurban Kesim Elemanı Kurs...

KAHRAMANMARAŞ / Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş Halk Eğit...

ÜLKÜCÜ ŞEHİT BLEDA AYBARS TEKİN ÖLÜMÜNÜN 40. YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI! ÜLKÜCÜ ŞEHİT BLEDA AYBARS...

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış ve Ülkü Oc...

Anadolu Kültürünün Küllerinden Doğan İki Kitap: Altın Çıkını Ve Seyyah Yazılar Anadolu Kültürünün Küller...

ANADOLU KÜLTÜRÜNÜN KÜLLERİNDEN DOĞAN İKİ KİTAP: ALTIN ÇIKINI...

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE MESAJIM VAR” Video Yarışması 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE MES...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyonu ...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt’un Mutlu Günü Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Sevim ve Mehmet Emin Akkurt ailesinin hanımefendi kızları Şe...

EY MUHARRİRLER! EY MUHARRİRLER!

Kötü örnekleri, sakın fâş etme Gönül dünyamız da, güzel geze...

Londra’dan, Kahramanmaraş’a İlk Uçak Geldi Londra’dan, Kahrama...

Kahramanmaraş Havalimanı’nda Gümrük Bürosu’nun açılmasının a...

ÖZEL YILDIZ’DAN LGS VE YKS DEĞERLENDİRMESİ ÖZEL YILDIZ’DAN LGS VE YK...

Özel Yıldız Koleji kurucu müdürü Nurullah Çelebi KÖKER 2020 ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ