Maraşta Haber
Maraşta Haber

Temel Düzey Stem Eğitici Eğitimi başladı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlğünün STEM Öğretmen Eğitimi Teknik Destek Projesinin açılışı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kahramanmaraş DOĞAKA İl Koordinatörü Ertuğrul Kazancı’nın katılımı ile 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu salonunda yapıldı.  “İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitem öğretmeni eğitimi teknik destek projesinin açılışı için burada toplanmış bulunuyoruz Öncelikle projeyi hazırlayan Kadir […]

Temel Düzey Stem Eğitici Eğitimi başladı

17 Ekim 2017 - 21:55A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlğünün STEM Öğretmen Eğitimi Teknik Destek Projesinin açılışı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kahramanmaraş DOĞAKA İl Koordinatörü Ertuğrul Kazancı’nın katılımı ile 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu salonunda yapıldı.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

 “İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitem öğretmeni eğitimi teknik destek projesinin açılışı için burada toplanmış bulunuyoruz Öncelikle projeyi hazırlayan Kadir Demir Kaynak hocamıza, Sayın Harun Kadıoğlu’na onları cesaretlendiren destekleyen yöneticilerine başta il milli eğitim müdürümüz Mehmet Emin Akkurt Bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ diyerek konuşmasına başlayan  DOĞAKA İl Koordinatörü Ertuğrul Kazancı daha sonra şunları dedi:

“Teknik destek Ajansı’nın çok önem verdiği bir destek türü

2010 yılından beri teknik destek programını uygulayarak kurumların kritik konular için talep ettikleri uzman temini eğitim faaliyetleri ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Bizim konumuz bildiğiniz gibi Kalkınma, adı üzerinde kalkınmanın da temelinde ister sosyal Kalkınma olsun ister iktisadi Kalkınma olsun insan var. İnsan da ancak eğitimle insan olabiliyor bunu da herkes günlük hayatında görüyor elbette.

 Bu yönüyle Milli Eğitim müdürlüğümüzün projeleri bizim için çok kıymetli, değerli, önemli projede değerlendirirken bizim temel bir kriterimiz var çarpan etkisi. Çarpan etkisi kısaca faaliyetin yaygınlaşması, yayılması ile alakalı bir kriter. Eğitici eğitimleri bu noktada tabii ki çarpan açısından kuvvetli mesleki eğitim olanları eğitim aldığı eğitimler de tabii ki çarpan etkisi noktasında bizim için çok farklı, önemli. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum”

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

 “Evet, Doğaka’mızın çok kıymetli temsilcisi, değerli mesai arkadaşlarım, kıymetli öğretmen arkadaşlarım hepinizi saygıyla selamlıyorum, yoğun bir gün, bugün bir aradayız. Bu bir arada olmamızın gerekçesi değişen eğitim programları, değişen müfredat programları, değişen süreçle ilgili olarak önümüzdeki dönemde neler yapacağız bunların hazırlıkları, bunlarla ilgili olarak faaliyet alanları.

Doğaka temsilcimiz Biraz önce söyledi çarpan etkisi çok yüksek olacak. Çünkü henüz daha ete kemiğe büründürmediğimiz, belki bizim İl Müdürlüğü olarak ya da Milli Eğitim Bakanlığı olarak sitem çalışmaları bundan sonra daha fazla ete kemiğe bürünecek ve bundan sonraki süreçte çok daha etkin bir alanı oluşturacak. Onun için burada 30 civarında eğitici arkadaşımız olacak, bu arkadaşlarımız kendi bulundukları alanlarda bir durgun suya atılan taş gibi halkalarını genişleterek bu alana çok geniş bir noktaya getirecekler.

Tabii eğitim faaliyetinin içerisinde en önemli alanlardan bir tanesi teknik alanlar, bir tanesi sosyal alanlar. Biz bugün biraz da teknik alanları planlama yapacağız, matematik, fen, teknoloji, mühendislik alanları ve artık öğrenciyi etkin hale getiren, öğrencinin merak uyandırdığı alanlarda kendilerinin ne yapabileceklerini, bunun için yapması gerekenlerin önünü açacak süreçler olacak.

Bir hatıramı da anlatmak isterim aslında, ne kadar Küçük yaşlarda başlarsa bunun çok önemli olduğunu ifade eden.

Bizim alanda ilkokulu bile zorla bitiren bir arkadaşımız vardı. Ama yıllar sonra kendisini gidip gördüğümde, kendi ihtiyaçları karşılamak amacıyla buzdolabı motoru ve parçalarından bir darbeli matkap yapmıştı.

O dönem itibariyle kendini orada ifade edemediği için, ya da altyapı sistemleri ile ilgili olarak sıkıntı yaşadığı için belki kendi içinde körelip gitti. Ama bugün biz hiçbir öğrencinin tesadüfe bırakılmadan, bu eğitimlerden geçmesini arzu ediyoruz. Hem Doğaka ile bir iş birliğimiz var, Doğaka ile birlikte çalışıyoruz, aynı zamanda Büyükşehir Belediyemizle de işbirliğimiz var. 5 tane okulumuza stem laboratuvarı kuracağız. Bununla ilgili çalışmaların belirli bir noktaya geldiğini sizinle paylaşmış olayım.

Önümüzde ki dönem şu andaki dönemden çok daha iyi olacak, çarpan etkisi çok daha yüksek bir projenin içerisindeyiz, ben bu projeye katkı sunan, emek veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Açılışa İl Millî Eğitim Müdür yardımcıları Ahmet Akküncü, Sıddık Şirikçi ve Şube Müdürü Cuma Doğan da iştirak ettiler.

Bu konuşmalardan sonra 30 kişinin katıldığı, 30 saatli 5 gün sürecek Temel Düzey Stem Eğitici Eğitimi başladı.  Stem eğitimi kodlama Maker Merve ve Ali Sami Coşkun tarafından verilmekte.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlğünün STEM Öğretmen Eğitimi Teknik Destek Projesinin açılışı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü M...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlğünün STEM Öğretmen Eğitimi Teknik Destek Projesinin açılışı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü M...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlğünün STEM Öğretmen Eğitimi Teknik Destek Projesinin açılışı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü M...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ?...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlğünün STEM Öğretmen Eğitimi Teknik Destek Projesinin açılışı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü M...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
EKİNÖZÜ TÜRKİYE’NİN EN HIZLI GELİŞEN İLÇESİ OLACAK EKİNÖZÜ TÜRKİYE’NİN EN HI...

“Ekinözü Türkiye’nin En Hızlı İlçesi Olacak” Sözleri ile İdd...

MHP Yerel Seçimde Güç Birliğini Değerlendirdi MHP Yerel Seçimde Güç Bir...

MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, ilçe yönetimi, bele...

BİÇARELER BİÇARELER

Biçareler 2019 Ocak ayında en düşük SSK emeklisinin aylığı b...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-7 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yüce Allah kainatı insan için yarattı. Donattı üzerini yağmu...

EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Araçları Donatım Merkezi Mü...

AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OKUTULDU AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OK...

Kalp krizi sonucu beklenmeyen bir anda hayata veda eden İl M...

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırır? Erkekler Neden Burun Este...

Burun estetiği ile ilgili tartışmalar sürse ve doğallığın ma...

BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞ...

Ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu terör kaynaklı tehditl...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA K...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt Yaşar Gölcü...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “...

Sevgi Çiçeklerimiz Yemenli Kardeşlerinin  Yüreklerine Dokunm...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ