Maraşta Haber
Maraşta Haber

Şifa Hatun MTAL’nin Mezuniyet Töreni

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 3. Mezuniyet törenini gerçekleştirdi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde ki program başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna müteakiben  İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.  “018-2019 öğretim yılı 3’cü mezuniyet törenine hepiniz hoş […]

Şifa Hatun MTAL’nin Mezuniyet Töreni

17 Haziran 2019 - 8:12A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 3. Mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde ki program başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna müteakiben  İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

 “018-2019 öğretim yılı 3’cü mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu gün öğrencilerimizin en mutlu günüde onları mezun etmenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz.” Diyerek açılış konuşmasına başlayan Okul Müdürü Alaiddin Köse daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, 24 Ekim 2016 tarihinde Onikişubat Anadolu Lisesi binasında eğitim ve öğretime açılmıştır. Yeni açılan bir okul olmamıza rağmen kısa sürede Bakanlığımızın, Valiliğimizin kaymakamlığımızın, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, velilerimizin, öğretmenlerimizin, çalışanlarımızın, bizlere destek olan kamu ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile kurumsallaşmamızı sağlamış bulunmaktayız. Okulumuzda 21 öğretmen görev yapmakta, 9 sınıfta 68,10 sınıfta 67,11 sınıfta 36, 12 sınıfta 68 toplamda 239 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.

Mezun olan öğrencilerimizi akademik, mesleki, ahlaki bilgi ve becerilerle donanmış, yükseköğretime ve çevrenin istihdam ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte, kamu sektörü ve özel sağlık sektörlerinin öncelikle tercih ettiği standartta ebe yardımcı, hemşire yardımcısı ve sağlık bakım teknisyeni olarak eğitimlerini tamamlamış bulunmaktayız.

Bugün onlar için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor, yeni bir dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Kendinize, arkadaşlarınıza, ailenize ve aldığınız eğitime inanın, güvenin. Her zaman ümitli ve güçlü olunuz.

Geleceğin sağlıkçıları olarak, buradan aldığınız kaliteli eğitimle mesleğinizi en iyi şekilde yapacağınıza, hastalarınıza şefkat ve merhametle davranacağınıza, şifa dağıtacağınıza inanıyorum. Bu kutsal vatanımıza, bu yüce devletimize ve Aziz Türk milletine, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacağınızdan; kendinizi sürekli geliştirerek, değişen teknolojileri kullanarak, güler yüzle, özveriyle, disiplinle çalışacağınıza eminim. Meslek hayatınızda hep güler yüzlü olun, yapıcı, yenilikçi olun, hastalarınızla empati kurun, şefkatli ve merhametli olun!

Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için sağlıkçı kimliğinizi onur duyarak taşımanız ümidiyle, yeni mezunlarımıza girecekleri ÖSYM sınavlarında ve hayatta başarılar diliyor, sevgiyle uğurluyoruz. Diploma almaya hak eden sevgili öğrencilerimizi, onlardan desteğini esirgemeyen anne ve babaları, onları bu başarıya ulaştıran değerli öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.” Dedi.

Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen’de yaptığı kısa konuşmasında şunları dedi:

“Biz tüm öğrencilerimizi bu vatana, bu millete, bu ülkeye değer veren öğrenciler olarak yetiştiriyoruz. Bizim yetiştirdiğimiz öğrenciler 2023 vizyon eğitimi doğrultusunda “ Aklı Selim Kalbi Selim Ve Zevki Selim” bir şekilde bu vatana hizmet edecekler. Bugün burada mezun olacak öğrencilerimize de girecekleri Üniversite sınavında ve bundan sonraki eğitimlerinde başarılar diliyorum”.

Konuşmalardan sonra Kafkas gösteri ekibi izleyenleri yaptığı gösterilerle coşturmaya yetti.

Kafkas Ekibinin gösterisinden sonra Mezun Öğrenciler Adına Okul Birincisi Ayşe Çam duygusal bir konuşma yaptı.

“12 yıllık eğitim süreci içinde iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. İnsanın ve insanlığın değerini öğrendik. Birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı kısacası vatana ve millete yararlı bir birey olmak için gereken ön bilgileri öğrendik. Sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı görevlerimizi kavradık.

Şimdi nice anılar ve güzel duyguların eşliğinde gururlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde okuluma veda ediyorum bayrağı sizlere teslim ederek.

Bizler, bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz. Başkalarının da geçtiği gibi… Ancak, mevsim bitecek ama bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz.”

Bu konuşmadan sonra Bayrak ve Flama teslimi yapıldı. 12. Sınıf Öğrencisi Gülşen Eskigölge, bayrağımızı 11. Sınıf Öğrencisi Mehmet Güleç’e ve 12. Sınıf Öğrencisi Musa Mert can, Okul Flamasını 11. Sınıf Öğrencisi Mahinur Özkul’a teslim etti.

Okul üçüncüsü Serpil Kaba, okul ikincisi Gülşen Eskigölge ve okul birincisi Ayşe Çam’a plaket takdimi yapıldı. Peşinden Okul birincisi Ayşe Çam okul kütüğüne isim künyesini çaktı ve mezuniyet pastası kesildi.

Efeler Halk Oyunları ekibinin gösterisi izleyenlere ayrı bir canlılık kattı.

Topluca Meslek Andı, Meslek Dersleri Öğretmeni Semiha Can yönetiminde okundu ve Mezuniyet Belgelerinin Dağıtımı gerçekleştirildi, kepler havaya fırlatılarak programa son verildi.

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaokulu’nun işbirliği içerisinde yürüttüğü “Okul Öncesi Eğitime Başarılı Bir Ge...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberinden İnşaatlardan sorumlu  Şube Müdürü  Önder Erdem Gökşen ile Onikişubat İl...

LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) de sorulan tüm sorulara doğru cevap vererek , 500 puan alarak Türkiye Birincisi olan Kahramanmaraş Dulkadiro...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 Sona Erdi Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi ...

Türkiye’de kabul edilen 85 proje arasında 6 İl Milli Eğitim Müdürlüğü projesinden biri olan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim okulları...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Berit Dağında Yaralanan Bağcı Kurtarıldı Berit Dağında Yaralanan B...

Göksun İlçesinin 2819 metre yüksekliğindeki Berit Dağına , g...

Şirikçi ve Yılmaz Ailesinin Mutlu Günü Şirikçi ve Yılmaz Ailesin...

Zübeyde ve Ömer Faruk Şirikçi ailesinin  hanımefendi kızları...

15 Temmuz 2016 gecesi Fotoğraflarla Anlatıldı 15 Temmuz 2016 gecesi Fot...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ve Anadolu Ajansı (AA) i...

Başkan Güngör’den, Andırın’da Kaymakamlık Ve Belediyeye Ziyaret Başkan Güngör’den, Andırı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör A...

ISLATMAK ve ISITMAK ISLATMAK ve ISITMAK

Abdurrahim Karakoç, suyu ıslatamadı Ben ise çok uğraştım, ko...

Aycan, “Emekli maaşlarını iyileştirelim” Aycan, “Emekli maaş...

MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer ...

Ayvaz ve Demir Ailesinin Mutlu Günü Ayvaz ve Demir Ailesinin ...

Nevruz ve Hamza Ayvaz ailesinin hanımefendi kızları Merve il...

Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaok...

Dilek Gök ve Hamit Dursun’dan Mutluluğa İlk Adım Dilek Gök ve Hamit Dursun...

Medine ve Remzi Gök çiftinin güzel kızları sınıf öğretmeni D...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberin...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ