Maraşta Haber
Maraşta Haber

Şifa Hatun MTAL’nin Mezuniyet Töreni

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 3. Mezuniyet törenini gerçekleştirdi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde ki program başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna müteakiben  İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.  “018-2019 öğretim yılı 3’cü mezuniyet törenine hepiniz hoş […]

Şifa Hatun MTAL’nin Mezuniyet Töreni

17 Haziran 2019 - 8:12A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 3. Mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde ki program başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna müteakiben  İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

 “018-2019 öğretim yılı 3’cü mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu gün öğrencilerimizin en mutlu günüde onları mezun etmenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz.” Diyerek açılış konuşmasına başlayan Okul Müdürü Alaiddin Köse daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, 24 Ekim 2016 tarihinde Onikişubat Anadolu Lisesi binasında eğitim ve öğretime açılmıştır. Yeni açılan bir okul olmamıza rağmen kısa sürede Bakanlığımızın, Valiliğimizin kaymakamlığımızın, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, velilerimizin, öğretmenlerimizin, çalışanlarımızın, bizlere destek olan kamu ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile kurumsallaşmamızı sağlamış bulunmaktayız. Okulumuzda 21 öğretmen görev yapmakta, 9 sınıfta 68,10 sınıfta 67,11 sınıfta 36, 12 sınıfta 68 toplamda 239 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.

Mezun olan öğrencilerimizi akademik, mesleki, ahlaki bilgi ve becerilerle donanmış, yükseköğretime ve çevrenin istihdam ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte, kamu sektörü ve özel sağlık sektörlerinin öncelikle tercih ettiği standartta ebe yardımcı, hemşire yardımcısı ve sağlık bakım teknisyeni olarak eğitimlerini tamamlamış bulunmaktayız.

Bugün onlar için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor, yeni bir dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Kendinize, arkadaşlarınıza, ailenize ve aldığınız eğitime inanın, güvenin. Her zaman ümitli ve güçlü olunuz.

Geleceğin sağlıkçıları olarak, buradan aldığınız kaliteli eğitimle mesleğinizi en iyi şekilde yapacağınıza, hastalarınıza şefkat ve merhametle davranacağınıza, şifa dağıtacağınıza inanıyorum. Bu kutsal vatanımıza, bu yüce devletimize ve Aziz Türk milletine, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacağınızdan; kendinizi sürekli geliştirerek, değişen teknolojileri kullanarak, güler yüzle, özveriyle, disiplinle çalışacağınıza eminim. Meslek hayatınızda hep güler yüzlü olun, yapıcı, yenilikçi olun, hastalarınızla empati kurun, şefkatli ve merhametli olun!

Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için sağlıkçı kimliğinizi onur duyarak taşımanız ümidiyle, yeni mezunlarımıza girecekleri ÖSYM sınavlarında ve hayatta başarılar diliyor, sevgiyle uğurluyoruz. Diploma almaya hak eden sevgili öğrencilerimizi, onlardan desteğini esirgemeyen anne ve babaları, onları bu başarıya ulaştıran değerli öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.” Dedi.

Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen’de yaptığı kısa konuşmasında şunları dedi:

“Biz tüm öğrencilerimizi bu vatana, bu millete, bu ülkeye değer veren öğrenciler olarak yetiştiriyoruz. Bizim yetiştirdiğimiz öğrenciler 2023 vizyon eğitimi doğrultusunda “ Aklı Selim Kalbi Selim Ve Zevki Selim” bir şekilde bu vatana hizmet edecekler. Bugün burada mezun olacak öğrencilerimize de girecekleri Üniversite sınavında ve bundan sonraki eğitimlerinde başarılar diliyorum”.

Konuşmalardan sonra Kafkas gösteri ekibi izleyenleri yaptığı gösterilerle coşturmaya yetti.

Kafkas Ekibinin gösterisinden sonra Mezun Öğrenciler Adına Okul Birincisi Ayşe Çam duygusal bir konuşma yaptı.

“12 yıllık eğitim süreci içinde iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. İnsanın ve insanlığın değerini öğrendik. Birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı kısacası vatana ve millete yararlı bir birey olmak için gereken ön bilgileri öğrendik. Sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı görevlerimizi kavradık.

Şimdi nice anılar ve güzel duyguların eşliğinde gururlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde okuluma veda ediyorum bayrağı sizlere teslim ederek.

Bizler, bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz. Başkalarının da geçtiği gibi… Ancak, mevsim bitecek ama bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz.”

Bu konuşmadan sonra Bayrak ve Flama teslimi yapıldı. 12. Sınıf Öğrencisi Gülşen Eskigölge, bayrağımızı 11. Sınıf Öğrencisi Mehmet Güleç’e ve 12. Sınıf Öğrencisi Musa Mert can, Okul Flamasını 11. Sınıf Öğrencisi Mahinur Özkul’a teslim etti.

Okul üçüncüsü Serpil Kaba, okul ikincisi Gülşen Eskigölge ve okul birincisi Ayşe Çam’a plaket takdimi yapıldı. Peşinden Okul birincisi Ayşe Çam okul kütüğüne isim künyesini çaktı ve mezuniyet pastası kesildi.

Efeler Halk Oyunları ekibinin gösterisi izleyenlere ayrı bir canlılık kattı.

Topluca Meslek Andı, Meslek Dersleri Öğretmeni Semiha Can yönetiminde okundu ve Mezuniyet Belgelerinin Dağıtımı gerçekleştirildi, kepler havaya fırlatılarak programa son verildi.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekle...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kapsamında 7 Mayıs 2021 Cuma günü İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet AKKÜNCÜ...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinl...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Şube müdürü Ahmet Akküncü’nünde katıldığı, İl Millî Eğit...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor.

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan okulunun ve açık alanın özlemini çeken öğrencilerini bir nebzede olsa rahatla...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Zi...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu soru hazırlama komisyonları ile eğitime güzel hizmetler sunmuş ve yapılan ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Kamu-Sen’in İsrail Vahşeti Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

KADİR GECESİ (Leyle-i Kadir) KADİR GECESİ (Leyle-i Ka...

İyi bil kıymetin, leyle-i kadrin Bin aydan hayırlı, Kadir Ge...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ