Maraşta Haber
Maraşta Haber

Şehit. Jnd. Uzm. Çavuş  İsa Özkan’ın adı Kütüphanede yaşayacak

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Abdullah Çinkaya Anadolu Lisesinde açılan Kütüphaneye,  27 Haziran 2018 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kazıktepe bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan’ın adı verildi. Kütüphanenin açılışı nedeniyle Abdullah Çinkaya Anadolu Lisesinde bir tören düzenlendi törenin açılışına, İl Jandarma Komutanı, Jandarma Kıdemli Albay Numan Öksüz, Onikişubat […]

Şehit. Jnd. Uzm. Çavuş  İsa Özkan’ın adı Kütüphanede yaşayacak

22 Haziran 2020 - 15:29A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Abdullah Çinkaya Anadolu Lisesinde açılan Kütüphaneye,  27 Haziran 2018 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kazıktepe bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan’ın adı verildi.

Kütüphanenin açılışı nedeniyle Abdullah Çinkaya Anadolu Lisesinde bir tören düzenlendi törenin açılışına, İl Jandarma Komutanı, Jandarma Kıdemli Albay Numan Öksüz, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut,İl Millî Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Hasan Ataş, Ömer Güner , askeri ve millî eğitim personeli katıldı.

Sosyal Mesafe kuralı ve maskeli tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, yaptı.

“Okullar, çocuklarımızı geleceğe hazırlayacak mekânların en başında geliyor, çocuklar ülkemizin geleceği, geleceğimizin teminatıdır. Biz okullarımızda çocuklarımıza ne kadar iyi eğitim verebilirsek geleceğin Türkiye’si o kadar güçlü, o kadar sağlam temele sahip olacağın göstergesi olacak.  İşte okullarımızda verdiğimiz eğitimin en temel noktasında gençlerimize, çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırabilmektir.  Bilginin hepsini çocuğun kafasını yerleştirmemiz ve ezberlemesini sağlamamız mümkün değildir. Biz çocuklarımıza, öğrencilerimize hangi bilgiyi ne zaman, nerede ve nasıl bulacağı öğretebilmek okullarımızda yapılması gereken davranışların başında gelmektedir.

Bazı kütüphaneler gittiğimizde, o kütüphanenin göz zevki vermediğini görüyoruz ve bu durum kitap okuma aşkı oluşturmuyor.  İşte bu tip projelerle eski kütüphanelerimizi yenileyip, zengin olmayan kütüphanelerimizi her çeşit kitapla zenginleştirerek çocuklarımızın faydalanması için hizmetine sunuyoruz.

Ben öncelikle kütüphanemizin açılışına emek ve katkı sunan Jandarma teşkilatı başta olmak üzere herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum “dedi.

 

Konuşmadan sonra   ‘’yaşayan şehit kütüphaneleri ”platformunun desteğiyle yaptırılan şehit jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan’ın adının yaşayacağı okul kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılıştan sonra  Onikişubat Kaymakam Keçeli, mikrofonumuza şunları dedi:

 “Şehitlerimizi, kalplerimizde, gönüllerimizde yaşattığımız gibi, İl Jandarma Komutanlığımızın koordinesinde, okulumuzun kütüphanesinde zenginleştirme çalışması yapılmış ve Kütüphanemize 2018 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kazıktepe bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan şehidimizin ismini vererek hem onun ismini yaşatmak, hem gençlerimize, öğrencilerimize vatan sevgisini, şehitliğin ve şehadetliğin önemini daha iyi hissettirmek için bir açılış gerçekleştirdik.

Ben emek veren herkese teşekkür ediyorum, çok güzel bir kütüphane olmuş, başta İsa Özkan olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, ruhları şad olsun.”

Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut ise şu ifadeleri kullandı:

“Bugün burada, Abdullah Cinkay Anadolu Lisemizde, Şehit İsa Özkan adına, şehit yakınlarının ve gönüllü vatandaşlarımızın katkılarıyla yaklaşık 5 bin kitabın bulunduğu kütüphanenin açılışını yaptık. Özellikle burada ki öğrencilerimizin bu kitaplardan faydalanmaları hususunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum.

Öğrencilerimizin, şehitleri ala unutmamalarını, gönüllerinde yaşatmalarını, ülkemiz toprağının bu şehitler vasıtasıyla korunduğunu ve biz huzur içerisinde yaşadığımızı onlar tarafından sağlandığını ve zihinlerinde bu düşüncenin yer etmesi anlamında bu kütüphanenin açılışını gerçekleştirdik. Şehit ailesi ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Başta Mustafa Kemal Atatürk Olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” Dedi.

JEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ İSA ÖZKAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

Şehit  jandarma uzman çavuş İsa ÖZKAN ,20 Ocak 1993 tarihinde Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır.27 Nisan -10 Temmuz 2015 tarihleri arasında İzmir-Foça jandarma komando okulu komutanlığı emrinde, ‘Terörle mücadele Harekâtı” kursunu tamamlamasına müteakip,24 Ağustos 2015tarihinde Kahramanmaraş il jandarma komutanlığı emrinde göreve başlamıştır.

Jandarma uzman çavuş İsa ÖZKAN 27 Haziran 2018 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kazıktepe bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehit olmuştur, jandarma uzman çavuş İsa ÖZKAN bekardır. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhu şad mekânı cennet olsun.”

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
OKULÖNCESİNDE OYUN KAVRAMI VE ÇOCUK OKULÖNCESİNDE OYUN KAVRAMI VE ÇOCUK

Eğitim Danışmanı Metin Acıpayam, Onikişubat Menekşe Anaokulu öğretmeni Zeliha Yıldırım ile Okulöncesi eğitimde oyunun yeri nedir? Çocuk...

TOKİ 21. Yüzyıl MTAL’nin Projeleri Üretim Sağlıyor TOKİ 21. Yüzyıl MTAL’nin Projeleri...

KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU TOKİ 21.YÜZYIL MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TEKNOLOJİK ARAÇLARLA YENİ ÜRETİMLER GERÇEKLEŞTİRİYO...

SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu, pandemi döneminde vücut direncini artırmak, sağlıklı yaşam için beslenmenin önemi konu...

Ne yapmalıyız? Telegram whatsapp’ı bipler mi? Ne yapmalıyız? Telegram whatsapp’ı biple...

Haber sitemiz yazar kadrosunda bulunan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Yöneticisi Yakup Kaman’ın yankı uyandıracak yazısı. ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
OKULÖNCESİNDE OYUN KAVRAMI VE ÇOCUK OKULÖNCESİNDE OYUN KAVRAM...

Eğitim Danışmanı Metin Acıpayam, Onikişubat Menekşe Anaokulu...

  ŞEHİT NEJDET KOÇAK   ŞEHİT NEJDET KOÇAK

41 YIL ÖNCE UÇMAĞA VARAN VE KERKÜK’TE DALGALANAN BİR BAYRAK:...

Yüzbaşıoğlu, Herkesi CovidVac aşısı olmaya davet ediyorum! Yüzbaşıoğlu, Herkesi Covi...

Kahramanmaraş Özel Sular Vatan Hastanesi başhekimi Dr. Kemal...

Doğal Salepler Afşin İlçesinden Doğal Salepler Afşin İlçe...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde yetiştirilen Salepler...

Kahramanmaraş Memur-Sen’den Basın Açıklaması Kahramanmaraş Memur-Sen&#...

Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdül...

KAMU-SEN’den Ek Zam Talebi KAMU-SEN’den Ek Zam...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Yenipınar, memur m...

Ülkü Ocakları’nınEğitim Kalemi Şuşa’da Destan Yazacak Ülkü Ocakları’nınEğ...

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Ahm...

Kaymakam Serkan Keçeli’ye Ziyaret Kaymakam Serkan Keçeli...

“Vişne Reçelini Hiç Sevmem” isimli  kitabın yazarı eği...

Kahramanmaraş ta Kar Yağışı Kahramanmaraş ta Kar Yağı...

Meteroloji günler öncesi Kahramanmaraş ta kuvvetli sağnak ya...

TOKİ 21. Yüzyıl MTAL’nin Projeleri Üretim Sağlıyor TOKİ 21. Yüzyıl MTAL̵...

KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU TOKİ 21.YÜZYIL MESLEKİ TEKNİK ANA...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ