Maraşta Haber
Maraşta Haber

Şehit. Jnd. Uzm. Çavuş  İsa Özkan’ın adı Kütüphanede yaşayacak

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Abdullah Çinkaya Anadolu Lisesinde açılan Kütüphaneye,  27 Haziran 2018 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kazıktepe bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan’ın adı verildi. Kütüphanenin açılışı nedeniyle Abdullah Çinkaya Anadolu Lisesinde bir tören düzenlendi törenin açılışına, İl Jandarma Komutanı, Jandarma Kıdemli Albay Numan Öksüz, Onikişubat […]

Şehit. Jnd. Uzm. Çavuş  İsa Özkan’ın adı Kütüphanede yaşayacak

22 Haziran 2020 - 15:29A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Abdullah Çinkaya Anadolu Lisesinde açılan Kütüphaneye,  27 Haziran 2018 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kazıktepe bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan’ın adı verildi.

Kütüphanenin açılışı nedeniyle Abdullah Çinkaya Anadolu Lisesinde bir tören düzenlendi törenin açılışına, İl Jandarma Komutanı, Jandarma Kıdemli Albay Numan Öksüz, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut,İl Millî Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Hasan Ataş, Ömer Güner , askeri ve millî eğitim personeli katıldı.

Sosyal Mesafe kuralı ve maskeli tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, yaptı.

“Okullar, çocuklarımızı geleceğe hazırlayacak mekânların en başında geliyor, çocuklar ülkemizin geleceği, geleceğimizin teminatıdır. Biz okullarımızda çocuklarımıza ne kadar iyi eğitim verebilirsek geleceğin Türkiye’si o kadar güçlü, o kadar sağlam temele sahip olacağın göstergesi olacak.  İşte okullarımızda verdiğimiz eğitimin en temel noktasında gençlerimize, çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırabilmektir.  Bilginin hepsini çocuğun kafasını yerleştirmemiz ve ezberlemesini sağlamamız mümkün değildir. Biz çocuklarımıza, öğrencilerimize hangi bilgiyi ne zaman, nerede ve nasıl bulacağı öğretebilmek okullarımızda yapılması gereken davranışların başında gelmektedir.

Bazı kütüphaneler gittiğimizde, o kütüphanenin göz zevki vermediğini görüyoruz ve bu durum kitap okuma aşkı oluşturmuyor.  İşte bu tip projelerle eski kütüphanelerimizi yenileyip, zengin olmayan kütüphanelerimizi her çeşit kitapla zenginleştirerek çocuklarımızın faydalanması için hizmetine sunuyoruz.

Ben öncelikle kütüphanemizin açılışına emek ve katkı sunan Jandarma teşkilatı başta olmak üzere herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum “dedi.

 

Konuşmadan sonra   ‘’yaşayan şehit kütüphaneleri ”platformunun desteğiyle yaptırılan şehit jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan’ın adının yaşayacağı okul kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılıştan sonra  Onikişubat Kaymakam Keçeli, mikrofonumuza şunları dedi:

 “Şehitlerimizi, kalplerimizde, gönüllerimizde yaşattığımız gibi, İl Jandarma Komutanlığımızın koordinesinde, okulumuzun kütüphanesinde zenginleştirme çalışması yapılmış ve Kütüphanemize 2018 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kazıktepe bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan şehidimizin ismini vererek hem onun ismini yaşatmak, hem gençlerimize, öğrencilerimize vatan sevgisini, şehitliğin ve şehadetliğin önemini daha iyi hissettirmek için bir açılış gerçekleştirdik.

Ben emek veren herkese teşekkür ediyorum, çok güzel bir kütüphane olmuş, başta İsa Özkan olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, ruhları şad olsun.”

Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut ise şu ifadeleri kullandı:

“Bugün burada, Abdullah Cinkay Anadolu Lisemizde, Şehit İsa Özkan adına, şehit yakınlarının ve gönüllü vatandaşlarımızın katkılarıyla yaklaşık 5 bin kitabın bulunduğu kütüphanenin açılışını yaptık. Özellikle burada ki öğrencilerimizin bu kitaplardan faydalanmaları hususunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum.

Öğrencilerimizin, şehitleri ala unutmamalarını, gönüllerinde yaşatmalarını, ülkemiz toprağının bu şehitler vasıtasıyla korunduğunu ve biz huzur içerisinde yaşadığımızı onlar tarafından sağlandığını ve zihinlerinde bu düşüncenin yer etmesi anlamında bu kütüphanenin açılışını gerçekleştirdik. Şehit ailesi ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Başta Mustafa Kemal Atatürk Olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” Dedi.

JEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ İSA ÖZKAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

Şehit  jandarma uzman çavuş İsa ÖZKAN ,20 Ocak 1993 tarihinde Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır.27 Nisan -10 Temmuz 2015 tarihleri arasında İzmir-Foça jandarma komando okulu komutanlığı emrinde, ‘Terörle mücadele Harekâtı” kursunu tamamlamasına müteakip,24 Ağustos 2015tarihinde Kahramanmaraş il jandarma komutanlığı emrinde göreve başlamıştır.

Jandarma uzman çavuş İsa ÖZKAN 27 Haziran 2018 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kazıktepe bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehit olmuştur, jandarma uzman çavuş İsa ÖZKAN bekardır. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhu şad mekânı cennet olsun.”

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’a gelen ve giden MEM şube Müdürleri Kahramanmaraş’a gelen ve giden MEM...

Millî Eğitim Bakanlığınca görev yerinde 4 yılını tamamlayan şube müdürlerine uygulanan rotasyon sonucu ilimiz Kahramanmaraş’ta da görev...

Abdulcebbar Uzun Yeni Görevine Başladı Abdulcebbar Uzun Yeni Görevine Başladı...

4 ve 8 yılını dolduranların okul yöneticilerinin yeniden görevlendirme başvurusu kapsamında Onikişubat Mimar Sinan Okulunda 8 yılını ta...

Kahramanmaraş’ta Adalet” temalı resim yarışması sonuçlandı Kahramanmaraş’ta Adalet” tem...

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Kahramanmaraş Baro Başkanlığı ve Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ön görüşmel...

İl milli eğitim müdürü Yılmaz’dan velilere uyarı İl milli eğitim müdürü Yılmaz’dan ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz LGS- YKS vb sınavlara giren öğrencilerin velilerine önemli bir uyarıda bulundu ve şu ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’a gelen ve giden MEM şube Müdürleri Kahramanmaraş’a gel...

Millî Eğitim Bakanlığınca görev yerinde 4 yılını tamamlayan ...

Londra’dan ilk uçak Kahramanmaraş’a iniyor Londra’dan ilk uçak Kahra...

Kahramanmaraş havaalanında gümrük bürosu açılmasının ardında...

Aliya İzzetbegoviç Millet Bahçesi’nde çalışmalar devam ediyor Aliya İzzetbegoviç Millet...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Aliya İzzetbegoviç Mill...

Onikişubat Belediyesi, Küçük Mehmet’e Ses Oldu Onikişubat Belediyesi, Kü...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, i...

Sınav Sonrası Sınav Sonrası

Üniversite Giriş Sınavı hafta sonu yapıldı. 2.5 milyon genci...

Abdulcebbar Uzun Yeni Görevine Başladı Abdulcebbar Uzun Yeni Gör...

4 ve 8 yılını dolduranların okul yöneticilerinin yeniden gör...

Kahramanmaraş’ta Adalet” temalı resim yarışması sonuçlandı Kahramanmaraş’ta Ad...

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Kahramanmaraş Baro Ba...

Kahramanmaraş Edebiyat-Sanat Derneğinden Edebi Sohbet Kahramanmaraş Edebiyat-Sa...

Kahramanmaraş Edebiyat-Sanat Derneği üyelerinden bazıları bi...

Onikişubat Belediyesi Hizmet Binasına ‘Erişilebilirlik Belgesi’ Verildi Onikişubat Belediyesi Hiz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılını “Eri...

İl milli eğitim müdürü Yılmaz’dan velilere uyarı İl milli eğitim müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz LGS- YKS v...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ