Maraşta Haber
Maraşta Haber

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta Yaptırılan Anaokulunda Bayram Vardı

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta yaptırılarak, 2014 yılında Valiliğe teslim edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun öğrencileri bayram sevinci yaşadı. Vakıfca gönderilen çanta ve kırtasiye malzemesi yardımlarını alan çocuklar, ardından kesilen dev büyüklükteki pastayı hep birlikte yiyerek, mutlu bir gün geçirdiler. Rönesans Eğitim Vakfı (REV) tarafından görevlendirilen bir ekip, Kahramanmaraş’ın Dulkadirğulları ilçesi sınırlarında yer alan ve 2014-2015 eğitim-öğretim […]

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta Yaptırılan Anaokulunda Bayram Vardı

01 Kasım 2015 - 9:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta yaptırılarak, 2014 yılında Valiliğe teslim edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun öğrencileri bayram sevinci yaşadı.

Vakıfca gönderilen çanta ve kırtasiye malzemesi yardımlarını alan çocuklar, ardından kesilen dev büyüklükteki pastayı hep birlikte yiyerek, mutlu bir gün geçirdiler.

Rönesans Eğitim Vakfı (REV) tarafından görevlendirilen bir ekip, Kahramanmaraş’ın Dulkadirğulları ilçesi sınırlarında yer alan ve 2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan Keriman Çetinkaya Anaokulu’nu ziyaret ederek, vakıfca temin edilen hediyeleri dağıttı.

2009’DAN BU YANA

Yarının emanetçisi çocuk ve gençler için elini taşın altına koyan Rönesans Eğitim Vakfı ekibinin ziyareti, öğrencilere adeta bayram sevinci yaşattı. Yönetim Kurulu Başkanlığını Jale Ilıcak’ın sürdürdüğü Rönesans Eğitim Vakfı’nca gönderilen ekibe sevgi gösterilerinde bulunan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Öğrencilere bir süre sohbet ederek, okul yöneticilerinden bilgi alan Rönesans Eğitim Vakfı görevlileri, daha sonra çocuklarla hep birlikte pasta kestiler.

HEDİYELER ALDILAR

Rönesans Eğitim vakfı ekibi, okul yönetimi, Rönesans’ın kente kazandırdığı Piazza AVM yöneticileri ve Okul müdürü Bünyamin Berk ile pasta kesen çocular, daha sonra hep  birlikte anı fotoğrafı da çektirdiler.

Pasta kesiminin ardından Rönesans Eğitim Vakfı’nca gönderilen çanta ve kırtasiye yardımlarını alan çocuklar, kucaklarına alıp sıkı sıkıya tutukları bu hediyelerle en güzel çocukluk anılarını yaşadılar. Daha sonra okulun yemekhanesinde hep birlikte pasta yiyen çocukların bu mutlu anlarına bazı veliler de ortak oldu.

BİLGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ

Bilginin üstünlüğünü kendisine hedef olarak belirleyen Vakfın yardımları için teşekkür eden Keriman Çetinkaya Anaokulu Müdürü Bünyamin Berk ise, “Bu güzel binayı yaptırarak, eğitimin hizmetine sunan Rönesans Eğitim Vakfı’na bir kez  daha teşekkür ediyoruz. Kentte okul öncesi eğitimine en fazla ihtiyaç duyulan bölgede okul yaptırılarak önemli bir sorunu ortadan kaldıran vakfın yöneticilerini gerek maddi, gerekse manevi olarak yanımızda görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

KERİMAN ÇETİNKAYA ANAOKULU 

Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Kahramanmaraş’ın merkez Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Aksu Mahallesinde yaptırdığı Keriman Çetinkaya Anaokulu, 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başladı. Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığının “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası kapsamında, 8 derslik ve 150 öğrenci kapasitesi ile Rönesans Holding tarafından inşa edilerek,  Kahramanmaraş valiliğine bağışlandı.

Rönesans Eğitim Vakfı Hakkında:

Yükseköğretim ve yüksek lisans öğrencilerine karşılıksız burs vermeyi amaçlayan Rönesans Eğitim Vakfı, Rönesans Holding Onursal Başkanı Bekir Ilıcak ve Ilıcak ailesinin düzenli bağışlarıyla, 2009 yılında kuruldu.

Bugüne kadar 4 binin üzerinde öğrenciye karşılıksız burs veren Rönesans Eğitim Vakfı’nın faaliyetleri arasında; okul ve idare binaları yapılarak eğitim kurumlarına bağışlanması, kütüphaneler oluşturulması, ulaşan talepler çerçevesinde seçilen köy okullarının kitap, kırtasiye ve teknolojik donanım gereksinimlerinin karşılanması yer alıyor. Rönesans Holding personeli ve gönüllü katılımcıların desteğiyle kitap toplama kampanyalarının düzenlenmesi,  bireysel ve kurumsal ayni ve nakdi sağlık yardımı taleplerinin karşılanması da vakfın icraatları arasında bulunuyor.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Göksun HEM, Göksun’u Fotoğraflarla Tanıtacak Göksun HEM, Göksun’u Fotoğraflarla Tanıt...

Kuruma atandığı günden bu güne Göksun Halk Eğitimine büyük hız kazandıran, farklı ve üretici kurslarla ilgi uyandıran, Göksun Halk Eğit...

Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başarı Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başar...

Son dönemde büyük başarılar yakalayan Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi yeni bir başarı daha yakala...

Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Bahçede yapıldı Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Ba...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli Ortaokul Müdürleriyle  İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Halil Akyürek başk...

Zeki Ulutaş Son Yoculuğuna Dualarla Uğurlandı Zeki Ulutaş Son Yoculuğuna Dualarla Uğur...

Eğitim Camiasının yakından tanıdığı, yıllarca Kahramanmaraş ‘ta eğitime okul müdürü olarak hizmet eden, çevresinde sayılan, sevil...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Dünya Edebiyat Şehri Yolculuğu Başlıyor Dünya Edebiyat Şehri Yolc...

Kahramanmaraş’ın UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olmas...

Bu Fiyatlarla Ağzınız Tatlanacak Bu Fiyatlarla Ağzınız Tat...

Kahramanmaraş-Onikişubat İlçesi Tekerek Caddesi, Ayranpınarı...

Elbistanlı Doktorun Tıp Başarısı Elbistanlı Doktorun Tıp B...

İzmir Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastan...

GOOGLE’den Türkiye’ye “CUMHURİYET” Jesti GOOGLE’den Türkiye’ye “CU...

           Dünya’nın en büyük, etkin ve güçlü arama motoru G...

Bu Kanal Can Aldı Bu Kanal Can Aldı

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesine bağlı kırsal Izgın ...

GEL Kİ GÜL KOKSUN DÜNYA GEL Kİ GÜL KOKSUN DÜNYA...

-Gül kokulu yâre- O kutlu diyarlardan gönlümüze estikçe Koku...

Kahramanmaraş MEMUR-SEN Macron’u Protesto Etti Kahramanmaraş MEMUR-SEN M...

Memur-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Abdülaziz Aydın, Fransa C...

Göksun HEM, Göksun’u Fotoğraflarla Tanıtacak Göksun HEM, Göksun’u Foto...

Kuruma atandığı günden bu güne Göksun Halk Eğitimine büyük h...

Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkan Adayı Fırat Görgel Kahramanmaraş Ak Parti İl...

7 Kasım 2020 de yapılacak olan Kahramanmaraş Ak Parti İl Kon...

Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başarı Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Son dönemde büyük başarılar yakalayan Dulkadiroğlu – K...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ