Maraşta Haber
Maraşta Haber

Özel Eğitim Farkındalık Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen başkanlığında Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler komisyonu üyeleri, anaokulu, imam hatip ortaokul  ve her türlü lise müdürleri ile Özel Rekor İlköğretim Okulunda kahvaltılı “Özel Eğitim Farkındalık Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen konu ile ilgili olarak şunları dedi: “Onikişubat […]

Özel Eğitim Farkındalık Toplantısı Yapıldı

30 Kasım 2016 - 16:12A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen başkanlığında Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler komisyonu üyeleri, anaokulu, imam hatip ortaokul  ve her türlü lise müdürleri ile Özel Rekor İlköğretim Okulunda kahvaltılı “Özel Eğitim Farkındalık Toplantısı” gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf Galerisi

Toplantının açılış konuşmasını yapan Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen konu ile ilgili olarak şunları dedi:

“Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler komisyon başkanımız Muhammet Mustafa Doğru, Erol Aslan, Tülay Canlı ile mini bir toplantı yaptık kendileri sağ olsun bu konuda çok duyarlılar. Toplantımızın ana gündemi inşallah zamana damgasını vuracak olan “Sevgi, Saygı, Empati” eskilerin deyimi ile de hemhal olmak. Güzel bir sloganla işe başlıyoruz inşallah.

Engelli vatandaşlarımız, engelli bireylerimiz ve engelli öğrencilerimiz hatırlansın ve onlarla ilgili neler yapılabilir burada değerlendirilsin. Sayın komisyon başkanımız dede ki : “Sevgi, Saygı, Empati” konusunu bütün okullarımız da işlemek istiyoruz. O halde ne yapalım?

Öncelikle siz çok değerli okul müdürlerimizi gruplara ayırarak bir araya getirelim dedik, anaokulu müdürlerimiz, İmam Hatip Ortaokul müdürlerimiz ve her türlü lise müdürlerimiz ile ilk toplantıyı gerçekleştiriyoruz. İnşallah bunun devamı gelecek. Önemli olan toplanıp bir araya gelerek kahvaltı yapmak değil. Maksat bir şeylerin farkına varabilmek ve bunu uygulayabilmektir. Amacımız ve niyetimiz iyi ve güzeli yakalamaktır. Dolayısıyla hem muhataplarımız faydalanacak, hem de bizler bir şekilde manen rahatlayacağız.

Onikişubat Belediyesi eğitimin her alanında var. Bu çalışmaları okullarınızın her alanında olduğu gibi eğitim materyalleriyle de görüyorsunuz. Biz, eğitime bu kadar duyarlı olan, eğitimi bu kadar seven Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek beyefendiye, onun çalışma arkadaşlarına, burada ki komisyon üyelerine canı yürekten sizler adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmetleri bizim alanda olduğu gibi her alanda da devam edecektir.” Dedi.

Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Komisyon başkanı Muhammet Mustafa Doğru, ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Dostlar, öncelikle hepinizi selamların en güzeli olan Allah’ın selamıyla selamlıyorum.

Yüce Rabbimiz Kuran-ı azimüşşanda şöyle buyurmuştur:” Sizi mutlaka biraz korku ve açlık, biraz da mallardan, canlardan ve mahsullerden bir noksanlık ile imtihan edeceğiz. (Ey Rasulum I) o halde sabredenleri (cennetle) müjdele I ” bu ayetten anlaşılacağı üzere Yüce Rabbimiz bizi her türlü imtihan edeceğini ve bu imtihanda tahammül edip sabredenlere mükafat olarak cenneti müjdelediğini açıkça görüyoruz. Hiç şüphesiz insan dünyaya rahat yaşamak, keyif sürmek, ebedi kalmak için gelmemiştir. Çünkü her yaşayan ölüyor, her güzellik son buluyor, her kemal zevala yüz tutuyor. Öyle ise akıllı insan şu fani dünya lezzetlerine değil ebedi ahiret saadetlerine müşteri olmalıdır. Bu nokta-i nazardan bizi dünyanın haram zevklerine koşturan el, ayak, göz nimet olmaktan çıkıp bilakis başımıza dert olmuştur. Nice hasta ve engelli insanlar vardır ki hastalığın ve engelli olmanın ikazıyla dünyanın fani yüzünü görüp ahirete ciddi çalışıyorlar. Bu dünyada kısa gülmeye bedel cennette ebedi güleceklerdir inşallah.

Değerli arkadaşlar,

Öyleyse biz Rabbimizden bahtımıza düşen kısmetemize razı olmalıyız ki, bize engeller suretinde dünyanın faniliğini ders vermiş. Ve fani dünyanın gülmelerine bedel nazarımızı ahirete çevirmiş.

İşte Ey dünya misafirhanesinden ahiret yurduna yolculuk eden aziz dostlar Geliniz halimize şükredelim. Rabbimizin verdiği nimetlerin kıymetlerini bilelim. İmtihan vecibesi olarak başkalarına verdiği nimetlerin derecesine bakıp, üzerimizdeki nimetlere karşı nankörlük yapmayalım. Şu dünyadaki fani sıkıntılara bedel cennetin baki güzelliklerine kavuşalım. Yok, eğer halimize itiraz edersek yani Allahın hakkımızdaki hükmünü beğenmezsek, bu Allah’ı beğenmemek, hükmüne itiraz etmek anlamına gelir ki sahibini tokada müstahak kılar. Allah tüm kardeşlerimizi böyle bir akıbetten muhafaza buyursun. Son olarak derim ki; Asıl kör o gözdür ki hakikati görmesin! Asıl sağır o kulaktır ki hakikati duymasın I Asıl topal o ayaktır ki hakikate koşmasın I hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Yapılan kahvaltı sonrasında okul müdürlerinin konu ile görüşleri alındı. Birlik ve beraberlik ortamı sergilendi.

 

 

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlünde Egzersiz Hareketler İl Millî Eğitim Müdürlünde Egzersiz Hare...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen başkanlığında Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler k...

Milllî Eğitim Müdürlüğünde KAYS Tanıtıldı Milllî Eğitim Müdürlüğünde KAYS Tanıtıld...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen başkanlığında Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler k...

7.Ufka Yolculuk’ta Online Sınav 17-18 Şubat’ta 7.Ufka Yolculuk’ta Online Sınav 17-18 Şu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen başkanlığında Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler k...

Yaşar Gölcü İlkokulunda Vatanseverlik Değeri Yaşar Gölcü İlkokulunda Vatanseverlik De...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen başkanlığında Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler k...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlünde Egzersiz Hareketler İl Millî Eğitim Müdürlünd...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda, İl ...

Milllî Eğitim Müdürlüğünde KAYS Tanıtıldı Milllî Eğitim Müdürlüğünd...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı topl...

‘Ben yaptım oldu’ Olmamalı. ‘Ben yaptım oldu’ Olmamal...

MEB, özel öğretim kurslarını bu eğitim yılının sonunda kapat...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-11 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yurdumuzun her bölgesinden, yurt dışından Şair ve Ozanların ...

Gürbüz’e Ziyaretçi Akını Gürbüz’e Ziyaretçi Akını...

    Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı ...

ENGELSİZ DOĞUM GÜNÜ ENGELSİZ DOĞUM GÜNÜ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bugün doğum günü olan dö...

Atom Karınca Dur Durak Bilmiyor! Atom Karınca Dur Durak Bi...

Halkla Buluşan CHP Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Öztun...

Tefeci, Polis Operasyonu İle Tutuklandı Tefeci, Polis Operasyonu ...

Elbistan Emniyet Müdürlüğü KOM Amirliği, konu gereği sorumlu...

ILICA’YA AKIN VAR AKIN! ILICA’YA AKIN VAR A...

Dinlenmek ,dinçleşmek ve tedavi amacıyla bu günlerde  Kahram...

Gürbüz, “Gönül Belediyeciliğini Kuracağız” Gürbüz, “Gönül Belediyeci...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ