Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Önsen Ortaokulunda “Vatan Sevgisi” Etkinliği Yapıldı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler Eğitimi” proje kapsamında bu ayın değeri olan “Vatan Sevgisi” anlamına yakışır bir şekilde kutlandı. Program Önsen Ortaokulu salonunda Önsen Cami imamı Fetullah Kaluman’ın Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı […]

Önsen Ortaokulunda “Vatan Sevgisi” Etkinliği Yapıldı

29 Şubat 2016 - 22:23A+A-


Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler Eğitimi” proje kapsamında bu ayın değeri olan “Vatan Sevgisi” anlamına yakışır bir şekilde kutlandı.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

Program Önsen Ortaokulu salonunda Önsen Cami imamı Fetullah Kaluman’ın Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere Okul Müdürümüz Yakup Kaya’yı kürsüye gelerek davetlilere şu ifadeleri kullandı:

“Vatan sevgisini yüreklerde hissedip, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bir ecdadın torunları olarak, vatan sevgimizin zirveye çıktığı şu günlerde, öğretmen ve öğrencilerimizle böyle bir etkinlik yapmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Gerek komşu ülkelerde, gerekse de dünyanın birçok bölgesinde vatansız kalan insanları gördükçe vatanımızın değerini daha iyi anlıyoruz.

Vatanımızı böyle durumlara düşürmemek için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarını görüp, böyle bir milletin mensubu olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Bizleri vatansız bırakmamak için, öz vatanımızda mazlum duruma düşmemek için, büyük fedakârlıklar gösteren, askerlerimize ve polislerimize dualar ediyoruz. Allah şehitlerimize rahmet etsin, kalanlara hayırlı uzun ömürler versin.

Dünyada hiçbir millete nasip olmayan çok güzel bir vatanda yaşıyoruz. Fakat dünyada hiçbir milletin karşılaşmadığı hain planlar, düşmanlıklar ve terör olaylarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu topraklarda huzur içinde yaşamak için büyük bedeller ödüyoruz.

Varlık nedenini, millete hizmet olarak gören bir devlet ve hayatını devleti için feda etmeyi şeref sayan bir millet asla hain ittifaklara, kirli emellere boyun eğmeyecektir.

Bunun için bize düşen görev, bir ve beraber olmak, oyuna gelmemek, çevremizdeki vatan hainlerin farkına varmaktır” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’de yaptığı konuşmada şunları dedi:

“Okul ve kurumlarımızda son iki yıldır değerler eğitimi kapsamında çok güzel çalışmalara şahit oluyoruz. Bu senede farklı okullarımızda vatan sevgisi farklı etkinliklerle gerçekleştirildi. Hepsi de güzel mesajlar veriyordu. Bu proje ile siz öğrencilerimizde vatan sevgisi bilincini yerleştirmek amacındayız. Biraz sora hep beraber izleyeceğimiz programda da güzellikler yaşayacağımıza inanıyorum, ben emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Bu konuşmalardan sonra 7/A sınıfından İbrahim Sayar “Bayrak” isimli şiirini okudu. Peşinden 8. Sınıf öğrencilerinin “Çanakkale’de Liseli Gençler” isimli oyunu icra edildi. 8/C sınıfından Eda Nur Pişkin,“Bu Vatan Kimin” isimli şiirini okudu.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

Salon programı Müzik öğretmeni Merve Keklik yönetimindeki okul korosunun sunduğu kahramanlık şarkısıyla son buldu. Buradan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Harun Kadıoğlu,   Değerler Eğitimi Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı,  TÜBİTAK Proje Koordinatörü Önder Çelik, AR-GE Projeler Koordinatörü Fatih Aksu, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler topluca Şehit Uzman Çavuş Ökkeş Kormaz’ın mezarına geçtiler, orada  Kur’an-ı Kerim ve fatiha okundu, dualar yapıldı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve DOĞAKA arasında protokol imzalandı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve DOĞAKA aras...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler E...

Okul Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Okul Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yap...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler E...

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Devam Ediyor Destekleme ve Yetiştirme Kursları Devam ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler E...

Bilgi Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir? Bilgi Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakla...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler E...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Evi ilgi odağı oldu. Kahramanmaraş Evi ilgi od...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etimesgut’ta gerçekleşti...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve DOĞAKA arasında protokol imzalandı İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Doğaka arasında ...

Okul Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Okul Öncesi Değerlendirme...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat toplantı sa...

Büyükşehir’den 79 Noktada Yol Çalışması Büyükşehir’den 79 Noktada...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelinde yürüttüğü y...

B Termikte Yangın Paniği B Termikte Yangın Paniği...

               Afşin Elbistan B Termik Santralinde 4. ünited...

Sumak Ekşisi Sofralarımıza Nasıl Geliyor Sumak Ekşisi Sofralarımız...

Zengin Mutfak Kültürümüzde Salataların, Dolmaların, Ekşili K...

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Devam Ediyor Destekleme ve Yetiştirme ...

Kahramanmaraş İlçelerindeki Ortaöğretim kurumlarında Destekl...

Milletin Vekili Böyle Olmalı Milletin Vekili Böyle Olm...

Yönetim Kurulu Başkanlığını Sayın Ahmet Kolutek’in yürüttüğü...

Variflex Resmi Satış Sitesi Variflex Resmi Satış Site...

Variflex krem, dünya genelinde yakalamış olduğu başarı ile b...

Argo derm zararları var mıdır? yan etkisi varmıdır ? Argo derm zararları var m...

Argo derm, herhangi bir yan etkisi bulunmayan üründür. İçeri...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ