Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Önsen Ortaokulunda “Vatan Sevgisi” Etkinliği Yapıldı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler Eğitimi” proje kapsamında bu ayın değeri olan “Vatan Sevgisi” anlamına yakışır bir şekilde kutlandı. Program Önsen Ortaokulu salonunda Önsen Cami imamı Fetullah Kaluman’ın Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı […]

Önsen Ortaokulunda “Vatan Sevgisi” Etkinliği Yapıldı

29 Şubat 2016 - 22:23A+A-


Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler Eğitimi” proje kapsamında bu ayın değeri olan “Vatan Sevgisi” anlamına yakışır bir şekilde kutlandı.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

Program Önsen Ortaokulu salonunda Önsen Cami imamı Fetullah Kaluman’ın Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere Okul Müdürümüz Yakup Kaya’yı kürsüye gelerek davetlilere şu ifadeleri kullandı:

“Vatan sevgisini yüreklerde hissedip, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bir ecdadın torunları olarak, vatan sevgimizin zirveye çıktığı şu günlerde, öğretmen ve öğrencilerimizle böyle bir etkinlik yapmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Gerek komşu ülkelerde, gerekse de dünyanın birçok bölgesinde vatansız kalan insanları gördükçe vatanımızın değerini daha iyi anlıyoruz.

Vatanımızı böyle durumlara düşürmemek için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarını görüp, böyle bir milletin mensubu olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Bizleri vatansız bırakmamak için, öz vatanımızda mazlum duruma düşmemek için, büyük fedakârlıklar gösteren, askerlerimize ve polislerimize dualar ediyoruz. Allah şehitlerimize rahmet etsin, kalanlara hayırlı uzun ömürler versin.

Dünyada hiçbir millete nasip olmayan çok güzel bir vatanda yaşıyoruz. Fakat dünyada hiçbir milletin karşılaşmadığı hain planlar, düşmanlıklar ve terör olaylarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu topraklarda huzur içinde yaşamak için büyük bedeller ödüyoruz.

Varlık nedenini, millete hizmet olarak gören bir devlet ve hayatını devleti için feda etmeyi şeref sayan bir millet asla hain ittifaklara, kirli emellere boyun eğmeyecektir.

Bunun için bize düşen görev, bir ve beraber olmak, oyuna gelmemek, çevremizdeki vatan hainlerin farkına varmaktır” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’de yaptığı konuşmada şunları dedi:

“Okul ve kurumlarımızda son iki yıldır değerler eğitimi kapsamında çok güzel çalışmalara şahit oluyoruz. Bu senede farklı okullarımızda vatan sevgisi farklı etkinliklerle gerçekleştirildi. Hepsi de güzel mesajlar veriyordu. Bu proje ile siz öğrencilerimizde vatan sevgisi bilincini yerleştirmek amacındayız. Biraz sora hep beraber izleyeceğimiz programda da güzellikler yaşayacağımıza inanıyorum, ben emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Bu konuşmalardan sonra 7/A sınıfından İbrahim Sayar “Bayrak” isimli şiirini okudu. Peşinden 8. Sınıf öğrencilerinin “Çanakkale’de Liseli Gençler” isimli oyunu icra edildi. 8/C sınıfından Eda Nur Pişkin,“Bu Vatan Kimin” isimli şiirini okudu.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

Salon programı Müzik öğretmeni Merve Keklik yönetimindeki okul korosunun sunduğu kahramanlık şarkısıyla son buldu. Buradan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Harun Kadıoğlu,   Değerler Eğitimi Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı,  TÜBİTAK Proje Koordinatörü Önder Çelik, AR-GE Projeler Koordinatörü Fatih Aksu, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler topluca Şehit Uzman Çavuş Ökkeş Kormaz’ın mezarına geçtiler, orada  Kur’an-ı Kerim ve fatiha okundu, dualar yapıldı.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Menekşe Anaokulundan İyilik Yap, Empati Kur, İyilik Bul Etkinliği Menekşe Anaokulundan İyilik Yap, Empati ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler E...

Okul Müdürlerinden Fatmalı Yeşilkent İlkokulunda Değerlendirme Toplantısı Okul Müdürlerinden Fatmalı Yeşilkent İlk...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler E...

Dulkadiroğlu İlçe MEM’de görev değişimi Dulkadiroğlu İlçe MEM’de görev değişimi...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler E...

İki Okuldan EMPATİ programı İki Okuldan EMPATİ programı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler E...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Menekşe Anaokulundan İyilik Yap, Empati Kur, İyilik Bul Etkinliği Menekşe Anaokulundan İyil...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Anaokulu 17 Ocak 2018 Çarşa...

Kısık Yolunda Genişletme Çalışmaları Kısık Yolunda Genişletme ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve onarım çalı...

Gençlerden Doğa Yürüyüşü Gençlerden Doğa Yürüyüşü...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bu hafta sonu gençleri d...

Okul Müdürlerinden Fatmalı Yeşilkent İlkokulunda Değerlendirme Toplantısı Okul Müdürlerinden Fatmal...

Onikişubat İlçesinde aynı bölgede görev yapan okul müdürleri...

Zabun’dan KMBGC’ye Anlamlı Ziyaret Zabun’dan KMBGC’ye Anlaml...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar...

Yedikuyular’a Hafta sonu Otobüs Yedikuyular’a Hafta sonu ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı...

Dulkadiroğlu İlçe MEM’de görev değişimi Dulkadiroğlu İlçe MEM’de ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü görev...

İki Okuldan EMPATİ programı İki Okuldan EMPATİ progra...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

Enerji ve ekolojik temelli doğa eğitimi protokolü imzalandı Enerji ve ekolojik temell...

Tübitak 4004 doğa eğitimi ve bilim okulları programı çerçeve...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ